Foto: Navzdory osudu. Mladíci chodí po světě s postiženým kamarádem v krosně a dodávají lidem odvahu

Kevan nedávno procestoval na zádech svých přátel Evropu, nyní se chystá do Číny.
Kevan Chandler se narodil v Severní Karolíně jako nejmladší ze tří dětí. Byla mu, už jako druhému v rodině, diagnostikována spinální svalová atrofie.
Tato choroba se projevuje postupným ubýváním svalové hmoty, a tedy i čím dál větší nehybností. Pacienti s touto diagnózou obvykle nemívají příliš dobré vyhlídky na život. Tyhle černé scénáře však Kevan odmítl.
A s ním i jeho přátelé. Rozhodli se, že navzdory všem faktům si budou užívat dobrodružného cestování po světě. Nechali si proto vyrobit speciální krosničku, v jaké normálně nosí rodiče po výletech své děti.
Peníze nejdou jen na "výlet kamarádů", ale i na dobročinné akce a besedy. Kevan navštěvuje komunity podobně postižených lidí a dodává jim odvahy žít svůj život naplno.
Foto: Facebook/We Carry Kevan
hrz hrz
12. 7. 2018 8:22
Američan Kevan Chandler trpí spinální svalovou atrofií. Na svůj život však nerezignoval. Se svými kamarády cestuje po světě, byť velmi neobvykle - jako zavazadlo. Nosí ho ve speciálně upravené krosničce na dítě. Kevan píše o svých zážitcích blog i knihy, vystupuje v médiích a na besedách a dodává postiženým lidem po celém světě odvahu, aby na svůj život nikdy nerezignovali. Pomocí neziskovky We carry Kevan, na niž může přispět každý, pak financuje distribuci speciálních krosen, v nichž mohou postižení lidé procestovat svět.
 

Právě se děje

Další zprávy