Foto: Na obchůzce s tříkrálovými koledníky. Zima, čekání za ploty a zuřiví psi

Foto: Na obchůzce s tříkrálovými koledníky. Zima, čekání za ploty a zuřiví psi
Koledníci nejprve v šatníku Charity nafasují bílou rochetu a barevný plášť. Ten se musí pod kapucí od bundy pořádně uvázat. I tak ale v silném větru občas odlétává.
Pak přijde na řadu korunka. A pak dlouhé koumání, jak zkombinovat na hlavě korunu a čepici.
Nakonec už jen zbývá pořádně načernit Baltazara.
Po příjezdu do určené vesnice se děti rozdělí na dvě skupinky. Ty pak mobilem koordinují svůj pohyb po obci, aby některé obydlí nevynechaly nebo naopak někde nezvonily dvakrát.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
1. 10. 2017 10:03
Být tříkrálovým koledníkem a vybírat do kasičky korunku ke korunce na Charitu ČR není žádný med. Na první pohled se může zdát, že si děti chodí po koledě a vesele si prozpěvují. Když si ale zkusíte jeden mrazivý podvečer obejít s koledníky celou vesnici, změníte názor. Tahle práce je pořádná dřina.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Vicepremiér Hamáček zkolaboval, v péči lékařů ale není. Řekl to Blesku. Kvůli indispozici nebude odpoledne ve sněmovně, večer chce dorazit na grémium

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Zeman navrhl místo v radě Ústavu pro studium totalitních režimů historika Šustka

Prezident Miloš Zeman navrhl Senátu na post dlouhodobě neobsazeného člena rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) historika Vojtěcha Šustka. Na Twitteru to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podrobnosti o navrhovaném historikovi neuvedl. Šustek pracuje jako archivář Archivu hlavního města Prahy v oddělení fondů státních orgánů.

Rada ÚSTR má ze zákona sedm členů, které volí Senát. Čtyři členy rady navrhují občanská sdružení, dva sněmovna a jednoho prezident.

Od ledna 2017 je v radě neobsazeno místo po zesnulé Naděždě Kavalírové, která byla dlouholetou předsedkyní Konfederace politických vězňů. Prezident Zeman dosud za ni nenabídl Senátu náhradu, kterou by horní komora akceptovala.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Na horách na východě Česka může do pátku napadnout až 25 centimetrů sněhu za den

Na horách ve východní polovině Česka bude sněžit i v následujících dvou dnech. V polohách nad 800 metrů nad mořem v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji napadne ve středu a ve čtvrtek až 25 centimetrů sněhu za den, informoval v úterý Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Již dříve uvedl, že sněhové přeháňky budou na Moravě a ve Slezsku po celý dnešek, a to i v nižších polohách. Vzhledem k tomu tam lze podle meteorologů předpokládat komplikace v dopravě.

Meteorologové uvedli, že v polohách nad 600 metrů nad mořem ve východní polovině země dnes napadne pět až 15 centimetrů sněhu a v dalších dvou dnech nad 800 metrů nad mořem deset až 25 centimetrů sněhu za den. Upozornění před novým sněhem na středu a čtvrtek platí zejména pro vyšší polohy v okresech Jeseník, Šumperk, Zábřeh, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Klobouky, Vsetín, Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Rýmařov a Třinec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy