Foto: Na obchůzce s tříkrálovými koledníky. Zima, čekání za ploty a zuřiví psi

Foto: Na obchůzce s tříkrálovými koledníky. Zima, čekání za ploty a zuřiví psi
Koledníci nejprve v šatníku Charity nafasují bílou rochetu a barevný plášť. Ten se musí pod kapucí od bundy pořádně uvázat. I tak ale v silném větru občas odlétává.
Pak přijde na řadu korunka. A pak dlouhé koumání, jak zkombinovat na hlavě korunu a čepici.
Nakonec už jen zbývá pořádně načernit Baltazara.
Po příjezdu do určené vesnice se děti rozdělí na dvě skupinky. Ty pak mobilem koordinují svůj pohyb po obci, aby některé obydlí nevynechaly nebo naopak někde nezvonily dvakrát.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
1. 10. 2017 10:03
Být tříkrálovým koledníkem a vybírat do kasičky korunku ke korunce na Charitu ČR není žádný med. Na první pohled se může zdát, že si děti chodí po koledě a vesele si prozpěvují. Když si ale zkusíte jeden mrazivý podvečer obejít s koledníky celou vesnici, změníte názor. Tahle práce je pořádná dřina.
 

Právě se děje

před 51 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy