Foto: Na obchůzce s tříkrálovými koledníky. Zima, čekání za ploty a zuřiví psi

Foto: Na obchůzce s tříkrálovými koledníky. Zima, čekání za ploty a zuřiví psi
Koledníci nejprve v šatníku Charity nafasují bílou rochetu a barevný plášť. Ten se musí pod kapucí od bundy pořádně uvázat. I tak ale v silném větru občas odlétává.
Pak přijde na řadu korunka. A pak dlouhé koumání, jak zkombinovat na hlavě korunu a čepici.
Nakonec už jen zbývá pořádně načernit Baltazara.
Po příjezdu do určené vesnice se děti rozdělí na dvě skupinky. Ty pak mobilem koordinují svůj pohyb po obci, aby některé obydlí nevynechaly nebo naopak někde nezvonily dvakrát.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
1. 10. 2017 10:03
Být tříkrálovým koledníkem a vybírat do kasičky korunku ke korunce na Charitu ČR není žádný med. Na první pohled se může zdát, že si děti chodí po koledě a vesele si prozpěvují. Když si ale zkusíte jeden mrazivý podvečer obejít s koledníky celou vesnici, změníte názor. Tahle práce je pořádná dřina.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Dálnice D11 u Prahy bude uzavřená kvůli komplikacím při demolici mostu až do rána

Kvůli komplikacím při demolici mostu přes D11 u Prahy se zpozdí zprovoznění komunikace avizované dříve na 18:00. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) se provoz na dálnici obnoví až v pondělí ráno. Práce na bourání mostu ztěžuje velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy