Boj s dezinformacemi, s rasismem i pomoc postiženým. Podívejte se, kdo vyhrál ceny Gratias Tibi

hrz hrz
Aktualizováno 16. 5. 2018 16:53
Cena Gratias Tibi, což je latinsky "Děkuji Tobě", oceňuje mladé lidi, kterým není svět kolem nás lhostejný a snaží se ho nejrůznějšími aktivitami obohatit. V poslední době o sobě dávají stále více vědět a objevuje se celá řada projektů a iniciativ, za kterými stojí právě oni. "Chceme jim dát najevo, že se společnost zajímá o to, co dělají, a váží si jich za to," říkají organizátoři. Projděte si devět finalistů ceny ve třech věkových kategoriích.

 

Foto: Zuzana Hronová

Vítěz kategorie SŠ a Ceny ČT - Srdcem, ne očima

Studenti jazykového gymnázia ve Frýdlantě nad Ostravicí považují za důležité a potřebné bojovat proti předsudkům spojeným s barvou kůže či zemí původu. Na jejich škole působí řada zahraničních vyučujících a studenti sami vyjíždějí pomáhat do zahraničí. Právě tyto své vlastní zkušenosti se rozhodli předávat mladším žákům v Moravskoslezském kraji. Ve workshopech pro žáky 1. stupně základních škol využívají kreativní výtvarné metody inspirované Angélicou Dassovou.

Porota ocenila, že se jedná o autentický projekt, který řeší téma velmi společensky aktuální. Vše se děje neotřelou metodou. Porota také ocenila, spolupráci starších studentů s mladšími žáky a fakt, že studenti pořádají inspirativní akce i pro vyučující. Iniciativa navíc vznikla v malém městě, kde je diskuze o předsudcích velmi potřebná.

 

Právě se děje

Další zprávy