Tak vypadá den po porodu. Kojící matka v plenách ukázala pravou tvář mateřství

jaz
24. 1. 2016 19:10
Američanka vyfotila sebe a své dítě krátce po porodu. Snímek na Instagramu sdílely tisíce lidí a zaznamenal spoustu pozitivních reakcí. Mnohé ženy jsou čerstvé matce vděčné za to, že ukázala nezkreslenou realitu.
Foto: Instagram

Zanesville (Ohio) – Erica Andrewsová zveřejnila na svém Twitteru selfíčko, které vzniklo jen 24 hodin po porodu. Snímek měl na sociální síti okamžitě úspěch i díky tomu, že novopečená matka zachytila intimní okamžik ve své nezkreslené podobě. Informoval o tom server Today.

Stylizované fotografie upravených matek s dokonale ustrojeným dítětem neodrážejí skutečnou realitu. Právě proto vznikl obrázek mladé Američanky, která chtěla ukázat, jak ve skutečnosti mateřství vypadá. "Takhle to vypadá 24 hodin po porodu. Dítě v šátku. Kůže na kůži. Pleny pro dospělé. A růžové tváře. Cítím se, jako kdybych běžela maraton…," píše Erica ke snímku, který sdílely tisíce lidí.

Černobílý snímek z 19. ledna ukazuje kojící ženu s dítětem v šátku, jak stojí před koupelnovým zrcadlem a nestydí se za to, že po narození svého syna Silase Ambrose musí nosit pleny pro dospělé a její břicho stále vypadá, jako by byla v pokročilém stadiu těhotenství.

"Prázdnota v mém lůně mi přinesla tíživý pocit reality, ale tento nový malý život zakňoural a hledal prso a já se zase cítila celá. Stále zpracovávám krásnou změnu, kterou si prošla celá moje rodina, a žasnu nad naší sílou, nad sílou žen a matek," píše již pětinásobná matka.

Snímek nemá být jen protiváhou dokonalým ženám na obálkách časopisů. Erica Andrewsová píše o všech pocitech, které s sebou doba čtvrtého trimestru, jak jí sama nazývá, přináší. "Novopečené matky potřebují přesně to, co jejich nové děti. Potřebují lásku, teplo, jídlo a bezpečí. Je nerealistické očekávat, že prostě skočíme zpátky do normálu," řekla v rozhovoru pro server Today s tím, že by matky po porodu měly mít od okolí velkou podporu.

Erica si svou otevřeností získala stovky pozitivních a děkovných komentářů od žen, které si také prošly mateřstvím. "Vše na tom obrázku je krásné. Možná proto, že my matky známe ten moment, který jsi zachytila. Čtení tvého textu mě dojalo, protože si vzpomínám na všechny ty věci, jako by to bylo včera, kdy se mi kluci narodili," napsala jedna z komentujících.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy