Tak vypadá den po porodu. Kojící matka v plenách ukázala pravou tvář mateřství

jaz
24. 1. 2016 19:10
Američanka vyfotila sebe a své dítě krátce po porodu. Snímek na Instagramu sdílely tisíce lidí a zaznamenal spoustu pozitivních reakcí. Mnohé ženy jsou čerstvé matce vděčné za to, že ukázala nezkreslenou realitu.
Foto: Instagram

Zanesville (Ohio) – Erica Andrewsová zveřejnila na svém Twitteru selfíčko, které vzniklo jen 24 hodin po porodu. Snímek měl na sociální síti okamžitě úspěch i díky tomu, že novopečená matka zachytila intimní okamžik ve své nezkreslené podobě. Informoval o tom server Today.

Stylizované fotografie upravených matek s dokonale ustrojeným dítětem neodrážejí skutečnou realitu. Právě proto vznikl obrázek mladé Američanky, která chtěla ukázat, jak ve skutečnosti mateřství vypadá. "Takhle to vypadá 24 hodin po porodu. Dítě v šátku. Kůže na kůži. Pleny pro dospělé. A růžové tváře. Cítím se, jako kdybych běžela maraton…," píše Erica ke snímku, který sdílely tisíce lidí.

Černobílý snímek z 19. ledna ukazuje kojící ženu s dítětem v šátku, jak stojí před koupelnovým zrcadlem a nestydí se za to, že po narození svého syna Silase Ambrose musí nosit pleny pro dospělé a její břicho stále vypadá, jako by byla v pokročilém stadiu těhotenství.

"Prázdnota v mém lůně mi přinesla tíživý pocit reality, ale tento nový malý život zakňoural a hledal prso a já se zase cítila celá. Stále zpracovávám krásnou změnu, kterou si prošla celá moje rodina, a žasnu nad naší sílou, nad sílou žen a matek," píše již pětinásobná matka.

Snímek nemá být jen protiváhou dokonalým ženám na obálkách časopisů. Erica Andrewsová píše o všech pocitech, které s sebou doba čtvrtého trimestru, jak jí sama nazývá, přináší. "Novopečené matky potřebují přesně to, co jejich nové děti. Potřebují lásku, teplo, jídlo a bezpečí. Je nerealistické očekávat, že prostě skočíme zpátky do normálu," řekla v rozhovoru pro server Today s tím, že by matky po porodu měly mít od okolí velkou podporu.

Erica si svou otevřeností získala stovky pozitivních a děkovných komentářů od žen, které si také prošly mateřstvím. "Vše na tom obrázku je krásné. Možná proto, že my matky známe ten moment, který jsi zachytila. Čtení tvého textu mě dojalo, protože si vzpomínám na všechny ty věci, jako by to bylo včera, kdy se mi kluci narodili," napsala jedna z komentujících.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 7 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy