Staroměstské náměstí v Praze patří k nejlepším světovým památkám, míní TripAdvisor

mdan mdan
28. 9. 2018 10:10
Uživatelé oblíbeného cestovatelského fóra TripAdvisor vybrali 25 nejlepších památek na světě. Patří mezi ně kambodžský chrám Angkor Vat, bazilika svatého Petra ve Vatikánu, Tádž Mahal i Staroměstské náměstí v Praze. Zahraniční turisté na něm především obdivují jedinečnou architekturu a atmosféru, přestože přiznávají, že bývá přeplněné turisty. Američan pod přezdívkou ichvaguer dokonce uvedl, že Praha a její centrum je "jedno z nejkrásnějších míst na světě". Podívejte se, která další místa na světě se zařadila po bok pražského náměstí.
Chrám Angkor Wat, Siem Reap, Kambodža
Chrám Angkor Wat, Siem Reap, Kambodža | Foto: Shutterstock

Chrám Angkor Vat, Siem Reap, Kambodža

Královský chrám ze 12. století je od roku 1992 na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o kombinaci chrámové hory a královského paláce, do kterého zasahují i indické vlivy.

Angkor Vat má představovat domov hinduistických bohů Méru, pět věží pak symbolizuje okolní vrcholky posvátné hory, obvodové zdi a příkop stavby znázorňují pohoří a oceán. Stavba je vrcholem khmerské architektury a je vyobrazena také na kambodžské vlajce. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy