Foto: Velbloud na lehátku, želva na nebi. Tak vidí známé destinace kreslířka

Foto: Letuška.cz
mdan mdan, Letuška.cz
20. 9. 2018 8:05
Česká umělkyně Eliška Podzimková je známá svou prací pro New York Film Academy, Jamieho Olivera nebo americkou Vogue. Cestování je nedílnou součástí jejího života, a proto se ve spolupráci s portálem Letuška.cz pustila do zaznamenávání svých oblíbených destinací. Fotky z Lisabonu, Říma nebo Bangkoku doplňují kresby. "Cestování je pro mě jedna z nejzásadnějších věcí v životě. Baví mě poznávat novou kulturu a objevovat přírodu, která nádherou až zaslepuje oči a inspiruje mě k tvoření. Každá země nebo město má něco do sebe. To skvělé očekávání přichází ve chvíli, kdy sednete do letadla a vyrazíte na vlastní kůži vstříc novým objevům,“ popisuje. Prohlédněte si její originální pohlednice.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy