Foto: Velbloud na lehátku, želva na nebi. Tak vidí známé destinace kreslířka

Foto: Velbloud na lehátku, želva na nebi. Tak vidí známé destinace kreslířka
"V Itálii si musíte dopřát dobré jídlo a taky dobrou zmrzlinu. A kde si ji vychutnat líp
než na dominantě města?" říká ilustrátorka.
A taky jeden z Mallorky. "Někdy je potřeba vypnout a dobít baterky. Užívat si krásných pláží a přímořské pohody se mi poštěstilo na Mallorce. Do vody jsem dokreslila mladého námořníka, který vyhlíží rekreační lodě, kterých tu je požehnaně.“
New York je pro Elišku Podzimkovou osudový. "Do New Yorku jsem se poprvé dostala díky kamarádce Zoe, která přijela do Prahy studovat v rámci programu Erasmus. I když její pobyt nebyl výměnný, tak jsem se k ní na pár týdnů vypravila. Táta podotknul, že bych se nemusela v Americe flákat, a tak mi našel kurz 3D animace na NY Film Academy. Následně se mi splnil sen a do NYC jsem se na 16
měsíců odstěhovala. Občas se mi po tomhle městě, které nikdy nespí, zasteskne. Bylo zvláštní být zpátky jako turista,“ popisuje.
"Žluté tramvaje jsou pro Lisabon ikonické. Takový líbivý dopravní prostředek
v hlavním městě Portugalska. Chtěla jsem Lisabon vystihnout jedním obrázkem, což je celkem složité. A tak co jiného než sardinky, které se určitě dealují i takhle.“
Foto: Letuška.cz
mdan mdan, Letuška.cz
20. 9. 2018 8:05
Česká umělkyně Eliška Podzimková je známá svou prací pro New York Film Academy, Jamieho Olivera nebo americkou Vogue. Cestování je nedílnou součástí jejího života, a proto se ve spolupráci s portálem Letuška.cz pustila do zaznamenávání svých oblíbených destinací. Fotky z Lisabonu, Říma nebo Bangkoku doplňují kresby. "Cestování je pro mě jedna z nejzásadnějších věcí v životě. Baví mě poznávat novou kulturu a objevovat přírodu, která nádherou až zaslepuje oči a inspiruje mě k tvoření. Každá země nebo město má něco do sebe. To skvělé očekávání přichází ve chvíli, kdy sednete do letadla a vyrazíte na vlastní kůži vstříc novým objevům,“ popisuje. Prohlédněte si její originální pohlednice.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy