Popírači zemské přitažlivosti a milovníci oceánu. Surfařská elita poměřila síly v Portugalsku

Záběr z klasifikace portugalského závodu.
Přístavní městečko na západním výběžku Portugalska je surfovou Mekkou. Každý rok na podzim se zde ve vlnách ztrácí světová surfařská elita.
Pořádně se rozcvičit a jde se na to. Američan Kolohe Andina před závodem ve vlnách.
Favoritem byl mimo jiné talentovaný třiadvacetiletý Brazilec Gabriel Medina, šampion z roku 2014.
Pokusy zdolat vlny v Nazaré však také často končí hospitalizací. V roce 2013 při pokusu zdolat rekord zkušená brazilská surfařka Maya Gabeirová málem utonula. Z masy vody ji zachránila její kolegyně.
Foto: ČTK
ČTK Magazín ČTK, Profimedia, Magazín
1. 11. 2017 17:38
Do portugalského městečka Peniche na břehu Atlantského oceánu se na konci října sjela světová surfařská elita. Během deseti dní mezi sebou poměřovali sílu, výdrž a vynalézavost triků v rámci jednoho ze závodů Světové surfové ligy. Celkovým vítězem portugalského kola, kterému se také říká Supertubos v odkazu na perfektní trubicové vlny o výšce až čtyři metry, se stal třiadvacetiletý Brazilec Gabriel Medina. Porazil tak celkem pětatřicet dalších závodníků, včetně dosud úřadujícího mistra Johna Johna Florence z Havaje. Surfaře hodnotí porota udělováním bodů podle náročnosti vlny, inovativnosti a progresivnosti triků, kombinace manévrů, rychlosti, síly a proudění.
 

Právě se děje

před 57 minutami

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy