Americká vláda nabízí dvouletý pobyt na samotě u lesa. Za úklid a starost o hosty národního parku

mdan
23. 10. 2017 8:50
Zaměstnanci ministerstva zemědělství budou mít na starosti srub v oblasti coloradského městečka Mancos nebo stanici nedaleko Cortez. Kromě udržování chatek v čistotě a správného nakládání s veškerými odpady se budou muset starat také o pozemky kolem domů a pronájem chatek turistům.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Americké ministerstvo zemědělství má perfektní nabídku práce pro všechny, které štve život v přeplněném městě. Hledají totiž obyvatele do svých historických hlídacích stanic v coloradském národním parku San Juan National Forest. Informoval americký magazín Inside Hook.

Budoucí zaměstnanci se zde budou moci procházet celé dny po téměř 2500 kilometrech čtverečních civilizací nedotčeného lesa. A obývat budou chatu ve správní oblasti městečka Mancos nebo stanici nedaleko coloradského Cortez.

Úklid i starost o hosty srubu

Srub v Mancos je o něco romantičtější než chata v Cortez. Má totiž tři pokoje, kuchyň, propanovou jímku, vodovod, kamna na dřevo a solární systém napájení. Druhé obydlí, chata s bílým obložením, má kromě výše zmíněného vybavení také stodolu a nové ohrady pro dobytek.

Obyvatelé romantických chatek budou mít v popisu práce několik povinností. Kromě udržování chatek v čistotě a správného nakládání s veškerými odpady se musí starat také o pozemky kolem domů a pronájem chatek turistům. Výhodou však je, že správci nemovitostí si budou moci nechat dýško z nájmu, který bude odpovídat "spravedlivé tržní ceně".

Vybraní zájemci dostanou dvouletou smlouvu, s možností prodloužení na pět let. S sebou by si tak neměli zapomenout přibalit spoustu filmů a knih na dlouhé a chladné večery.

Video: Ve Švýcarsku otevřeli nejdelší pěší visutý most na světě

Ve švýcarských Alpách otevřeli nejdelší pěší visutý most na světě | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Trump možná omilostní svého exporadce Michaela Flynna

Prezident USA Donald Trump se chystá omilostnit svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Napsal to server Axios s odvoláním na dva nejmenované zdroje seznámené se situací. Flynnovo jméno má podle nich figurovat na seznamu milostí, jež Trump hodlá udělit do 20. ledna, kdy jej ve funkci podle projekcí médií nahradí demokrat Joe Biden.

Udělení milosti Flynnovi by bylo vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry, která má kořeny v počátcích Trumpovy administrativy a souvisí s vyšetřováním údajné spolupráce republikánovy kampaně s Ruskem před volbami z roku 2016.

Zdroj: ČTK
Další zprávy