Americká vláda nabízí dvouletý pobyt na samotě u lesa. Za úklid a starost o hosty národního parku

mdan
23. 10. 2017 8:50
Zaměstnanci ministerstva zemědělství budou mít na starosti srub v oblasti coloradského městečka Mancos nebo stanici nedaleko Cortez. Kromě udržování chatek v čistotě a správného nakládání s veškerými odpady se budou muset starat také o pozemky kolem domů a pronájem chatek turistům.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Americké ministerstvo zemědělství má perfektní nabídku práce pro všechny, které štve život v přeplněném městě. Hledají totiž obyvatele do svých historických hlídacích stanic v coloradském národním parku San Juan National Forest. Informoval americký magazín Inside Hook.

Budoucí zaměstnanci se zde budou moci procházet celé dny po téměř 2500 kilometrech čtverečních civilizací nedotčeného lesa. A obývat budou chatu ve správní oblasti městečka Mancos nebo stanici nedaleko coloradského Cortez.

Úklid i starost o hosty srubu

Srub v Mancos je o něco romantičtější než chata v Cortez. Má totiž tři pokoje, kuchyň, propanovou jímku, vodovod, kamna na dřevo a solární systém napájení. Druhé obydlí, chata s bílým obložením, má kromě výše zmíněného vybavení také stodolu a nové ohrady pro dobytek.

Obyvatelé romantických chatek budou mít v popisu práce několik povinností. Kromě udržování chatek v čistotě a správného nakládání s veškerými odpady se musí starat také o pozemky kolem domů a pronájem chatek turistům. Výhodou však je, že správci nemovitostí si budou moci nechat dýško z nájmu, který bude odpovídat "spravedlivé tržní ceně".

Vybraní zájemci dostanou dvouletou smlouvu, s možností prodloužení na pět let. S sebou by si tak neměli zapomenout přibalit spoustu filmů a knih na dlouhé a chladné večery.

Video: Ve Švýcarsku otevřeli nejdelší pěší visutý most na světě

Ve švýcarských Alpách otevřeli nejdelší pěší visutý most na světě | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 5 minutami

Novým ředitelem Památníku Lidice bude vojenský historik Eduard Stehlík. Nahradí Lehmannovou, která v lednu rezignovala kvůli sporům s pamětníky Lidic.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

V Německu najelo auto do průvodu, několik lidí je zraněných

V německém městě Volkmarsen najelo auto do průvodu lidí a několik jich zranilo. Německý deník Bild píše, že zraněných je nejméně 15, mezi nimi i malé děti. Policie podle agentury Reuters řidiče zadržela. Zda šlo o nehodu nebo záměrný čin, není zatím jasné.

Podle místního listu Hessische Niedersächsische Allgemeine vjel do davu diváků stříbrný mercedes. K incidentu došlo v pondělí odpoledne poblíž supermarketu REWE, kde lidé přihlíželi masopustnímu průvodu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy