Cestovní kancelář si vystřelila z opilého Angličana. Napovídala mu, že si koupil zájezd za 142 tisíc

Magazín Magazín
12. 11. 2017 13:03
Mladík po cestě z večírku ztratil v Cheltenhamu řidičský průkaz. Našel jej zaměstnanec cestovní kanceláře, který mu ho poslal zpátky společně s domnělou letenkou na luxusní dovolenou na Maledivy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Poněkud neobvykle se rozhodli potrestat nálezci řidičského průkazu jeho majitele. Zaměstnanec anglické cestovní kanceláře Flight Centre našel nedávno na ulici ve městě Cheltenham řidičský průkaz jistého Williama Armstronga, jenž doklad ztratil během návratu domů po prohýřené noci.

Aby mu navrácení dokladu trochu okořenil, přidal k dopisu itinerář domněle rezervovaného luxusního pobytu na Maledivách v hodnotě pěti tisíc liber, v přepočtu zhruba 142 tisíc korun. Příběh přinesl britský deník Metro.

Kromě letenky však Armstrong v dopise našel také vzkaz: "Děláme si legraci. Našli jsme tvůj řidičák (přiložen) u naší prodejny a říkali jsme si, že jej budeš potřebovat." Zaměstnanec jménem Steve ale nezapomněl připomenout, aby si na ně vzpomněl, až bude plánovat svou příští dovolenou.

Mladík vtipný dopis zveřejnil také na svém Twitteru.

A později i fotku s nálezcem dokladu.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy