Cestovní kancelář si vystřelila z opilého Angličana. Napovídala mu, že si koupil zájezd za 142 tisíc

Magazín Magazín
12. 11. 2017 13:03
Mladík po cestě z večírku ztratil v Cheltenhamu řidičský průkaz. Našel jej zaměstnanec cestovní kanceláře, který mu ho poslal zpátky společně s domnělou letenkou na luxusní dovolenou na Maledivy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Poněkud neobvykle se rozhodli potrestat nálezci řidičského průkazu jeho majitele. Zaměstnanec anglické cestovní kanceláře Flight Centre našel nedávno na ulici ve městě Cheltenham řidičský průkaz jistého Williama Armstronga, jenž doklad ztratil během návratu domů po prohýřené noci.

Aby mu navrácení dokladu trochu okořenil, přidal k dopisu itinerář domněle rezervovaného luxusního pobytu na Maledivách v hodnotě pěti tisíc liber, v přepočtu zhruba 142 tisíc korun. Příběh přinesl britský deník Metro.

Kromě letenky však Armstrong v dopise našel také vzkaz: "Děláme si legraci. Našli jsme tvůj řidičák (přiložen) u naší prodejny a říkali jsme si, že jej budeš potřebovat." Zaměstnanec jménem Steve ale nezapomněl připomenout, aby si na ně vzpomněl, až bude plánovat svou příští dovolenou.

Mladík vtipný dopis zveřejnil také na svém Twitteru.

A později i fotku s nálezcem dokladu.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy