Šéf Facebooku nabádá ke čtení. A knížek je rázem nedostatek

jaz
5. 1. 2015 13:41
Zakladatel a generální ředitel sociální sítě Facebook jako každý rok vyzval fanoušky na svém profilu, aby navrhli výzvu, které bude následující rok čelit.
Foto: Reuters

Praha Mark Zuckerberg se coby první muž Facebooku může pyšnit více jak 31 miliony fanoušky a někteří z nich se letos podíleli na stanovování novoročního předsevzetí.

"Budeme číst každé dva týdny jednu novou knihu a diskutovat o ní. Naše knihy budou klást důraz na poznávání nových kultur, víry, historie a technologií,“ napsal na svou novou stránku s názvem A Year of Books (v překladu Rok knih, pozn. red.), ke které se hlásí od jejího spuštění už více jak 125 tisíc fanoušků.

Návrhy na nové tituly mohou předkládat sami fanoušci, kteří se plně zapojí do diskusí se samotným Markem Zuckerbergem. Diskuse bude moderovaná, aby se předcházelo nežádoucím komentářům, které se nevztahují k tématu.

"Zjistil jsem, že čtení knih mě velmi intelektuálně naplňuje. Knihy plně umožní prozkoumat téma a ponořit se do něho hlouběji než většina dnešních médií,“ pokračuje Zuckerberg s tím, že první knihou, kterou pro svůj knižní klub vybral, je The End of Power od venezuelského autora Moisése Naíma.

Kniha, která byla už o víkendu v tištěné verzi na Amazonu dočasně vyprodaná, se věnuje tématu vzrůstající moci jednotlivců. Mark se podle svých slov těší, až se do ní začte. V příštím roce se v rámci svého novoročního předsevzetí také hodlá zaměřit na vzdělání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy