Šéf Facebooku nabádá ke čtení. A knížek je rázem nedostatek

jaz
5. 1. 2015 13:41
Zakladatel a generální ředitel sociální sítě Facebook jako každý rok vyzval fanoušky na svém profilu, aby navrhli výzvu, které bude následující rok čelit.
Foto: Reuters

Praha Mark Zuckerberg se coby první muž Facebooku může pyšnit více jak 31 miliony fanoušky a někteří z nich se letos podíleli na stanovování novoročního předsevzetí.

"Budeme číst každé dva týdny jednu novou knihu a diskutovat o ní. Naše knihy budou klást důraz na poznávání nových kultur, víry, historie a technologií,“ napsal na svou novou stránku s názvem A Year of Books (v překladu Rok knih, pozn. red.), ke které se hlásí od jejího spuštění už více jak 125 tisíc fanoušků.

Návrhy na nové tituly mohou předkládat sami fanoušci, kteří se plně zapojí do diskusí se samotným Markem Zuckerbergem. Diskuse bude moderovaná, aby se předcházelo nežádoucím komentářům, které se nevztahují k tématu.

"Zjistil jsem, že čtení knih mě velmi intelektuálně naplňuje. Knihy plně umožní prozkoumat téma a ponořit se do něho hlouběji než většina dnešních médií,“ pokračuje Zuckerberg s tím, že první knihou, kterou pro svůj knižní klub vybral, je The End of Power od venezuelského autora Moisése Naíma.

Kniha, která byla už o víkendu v tištěné verzi na Amazonu dočasně vyprodaná, se věnuje tématu vzrůstající moci jednotlivců. Mark se podle svých slov těší, až se do ní začte. V příštím roce se v rámci svého novoročního předsevzetí také hodlá zaměřit na vzdělání.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy