Nahota i polévání vodou. Čím žily sociální sítě v roce 2014?

Nahota i polévání vodou. Čím žily sociální sítě v roce 2014?
Slovo selfie bylo natolik populární, že se podle britských jazykovědců stalo dokonce slovem roku 2013. Hned na začátku roku 2014 ale celebrity tomuto trendu udaly nový směr. Místo fotek s našpulenými rty začaly na sociálních sítí sdílet obrázky toho, jak stůňou.
Letošní leden se rovněž nesl v duchu zimní olympiády v Soči. Záhy po zahájení začali sportovci, novináři a návštěvníci podávat svědectví o tamním zázemí. Pod klíčovým slovem #SochiProblems (problémy v Soči) se dalo najít leccos. Velmi často třeba kuriózní snímky toalet...
...nebo fotky, které zaznamenávaly kvalitu vody. "V mém hotelu neteče voda. O pár hodin později už teče. Recepční mě přesto varuje: Nepoužívejte ji na obličej, obsahuje něco opravdu velmi nebezpečného," psala novinářka z Chicago Tribune na svém Twitteru.
Food porno, jeden z trendů posledních měsíců, je pořizování snímků jídla v restauracích a jejich následné sdílení na sociálních sítích. Jsou tací, kteří ho považují za dobrou reklamu pro svou restauraci. Na druhou stranu existují kuchaři, kteří ho ve svých podnicích zakazují.
Foto: Twitter Ellen DeGeneres
Petra Jansová Petra Jansová
15. 12. 2014 10:00
Připomeňte si, jaké trendy hýbaly sociálními sítěmi v roce 2014.

Fotogalerie - Počet uživatelů sociálních sítí rok od roku roste. Výjimkou nebyl ani letošní rok.  

Mezi uživateli po celém světě stále vede Facebook, který letos rovněž oslavil desetileté výročí. Aktuálně ho používá 1,3 miliardy lidí.

Například v červnu se jeho prostřednictvím šířila rychlostí blesku fotka zadrženého Jeremy Meekse, podezřelého z loupežného přepadení. Snímek charismatického zločince do dnešního dne sdílelo téměř 12 tisíc lidí, dalších 101 tisíc ho "olajkovalo". "Můj bože, přijď mě vykrást a napadnout," psali lidé v komentářích.

Dalším pomyslným milníkem byla i fotografie moderátorky Ellen DeGeneres, které se v březnu se podařilo zlomit rekord v počtu přeposlání fotografie na Twitteru

 

Právě se děje

před 17 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy