Nahota i polévání vodou. Čím žily sociální sítě v roce 2014?

Nahota i polévání vodou. Čím žily sociální sítě v roce 2014?
Slovo selfie bylo natolik populární, že se podle britských jazykovědců stalo dokonce slovem roku 2013. Hned na začátku roku 2014 ale celebrity tomuto trendu udaly nový směr. Místo fotek s našpulenými rty začaly na sociálních sítí sdílet obrázky toho, jak stůňou.
Letošní leden se rovněž nesl v duchu zimní olympiády v Soči. Záhy po zahájení začali sportovci, novináři a návštěvníci podávat svědectví o tamním zázemí. Pod klíčovým slovem #SochiProblems (problémy v Soči) se dalo najít leccos. Velmi často třeba kuriózní snímky toalet...
...nebo fotky, které zaznamenávaly kvalitu vody. "V mém hotelu neteče voda. O pár hodin později už teče. Recepční mě přesto varuje: Nepoužívejte ji na obličej, obsahuje něco opravdu velmi nebezpečného," psala novinářka z Chicago Tribune na svém Twitteru.
Food porno, jeden z trendů posledních měsíců, je pořizování snímků jídla v restauracích a jejich následné sdílení na sociálních sítích. Jsou tací, kteří ho považují za dobrou reklamu pro svou restauraci. Na druhou stranu existují kuchaři, kteří ho ve svých podnicích zakazují.
Foto: Twitter Ellen DeGeneres
Petra Jansová Petra Jansová
15. 12. 2014 10:00
Připomeňte si, jaké trendy hýbaly sociálními sítěmi v roce 2014.

Fotogalerie - Počet uživatelů sociálních sítí rok od roku roste. Výjimkou nebyl ani letošní rok.  

Mezi uživateli po celém světě stále vede Facebook, který letos rovněž oslavil desetileté výročí. Aktuálně ho používá 1,3 miliardy lidí.

Například v červnu se jeho prostřednictvím šířila rychlostí blesku fotka zadrženého Jeremy Meekse, podezřelého z loupežného přepadení. Snímek charismatického zločince do dnešního dne sdílelo téměř 12 tisíc lidí, dalších 101 tisíc ho "olajkovalo". "Můj bože, přijď mě vykrást a napadnout," psali lidé v komentářích.

Dalším pomyslným milníkem byla i fotografie moderátorky Ellen DeGeneres, které se v březnu se podařilo zlomit rekord v počtu přeposlání fotografie na Twitteru

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vláda sníží DPH u ubytovacích služeb i vstupného na kulturní akce

Daň z přidané hodnoty (DPH) by měla u ubytovacích služeb, vstupného na kulturní akce a sportovní události, vstupného na sportoviště, jízdného na vleky a vstupného do saun a dalších podobných zařízení klesnout z 15 na 10 procent. Dále by měla klesnout o čtvrtinu silniční daň u nákladních aut nad 3,5 tuny. V rámci daňového balíčku, který by měl firmám pomoci s následky šíření koronaviru, to v pondělí schválila vláda. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Podle schváleného návrhu firmy budou moci také uplatňovat daňovou ztrátu zpětně a obce zřejmě získají oprávnění osvobozovat od daně z nemovitostí kvůli mimořádným událostem. Zemědělcům by se mohla zkrátit lhůta pro vrácení přeplatku spotřební daně u tzv. zelené nafty z 60 na 40 dnů.

Balíček navrhuje ministerstvo financí projednat v Parlamentu ve zrychleném režimu v rámci stavu legislativní nouze.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda se s Lufthansou dohodla na několikamiliardové pomoci

Letecká společnost Lufthansa se s německou vládou rámcově dohodla na několikamiliardové státní pomoci. S odkazem na zdroje z německé vlády to dnes uvedla agentura DPA. Lufthansa těžce doplácí na koronavirovou krizi, dohoda je podle zdrojů v rámci záchranného plánu, který připravila vláda. Ještě ji ale musí schválit řídící výbor německého státního fondu ekonomické stabilizace, řídící orgány Lufthansy a Evropská komise (EK).

Podle vládního plánu by největší letecká společnost v Německu měla od spolkové vlády získat podporu v objemu devíti miliard eur (245 miliard Kč). Německý stát by pak na jejím základě měl v Lufthanse získat 20procentní podíl. Neměl by tedy možnost blokovat důležitá firemní rozhodnutí.

Další zprávy