Nahota i polévání vodou. Čím žily sociální sítě v roce 2014?

Nahota i polévání vodou. Čím žily sociální sítě v roce 2014?
Slovo selfie bylo natolik populární, že se podle britských jazykovědců stalo dokonce slovem roku 2013. Hned na začátku roku 2014 ale celebrity tomuto trendu udaly nový směr. Místo fotek s našpulenými rty začaly na sociálních sítí sdílet obrázky toho, jak stůňou.
Letošní leden se rovněž nesl v duchu zimní olympiády v Soči. Záhy po zahájení začali sportovci, novináři a návštěvníci podávat svědectví o tamním zázemí. Pod klíčovým slovem #SochiProblems (problémy v Soči) se dalo najít leccos. Velmi často třeba kuriózní snímky toalet...
...nebo fotky, které zaznamenávaly kvalitu vody. "V mém hotelu neteče voda. O pár hodin později už teče. Recepční mě přesto varuje: Nepoužívejte ji na obličej, obsahuje něco opravdu velmi nebezpečného," psala novinářka z Chicago Tribune na svém Twitteru.
Food porno, jeden z trendů posledních měsíců, je pořizování snímků jídla v restauracích a jejich následné sdílení na sociálních sítích. Jsou tací, kteří ho považují za dobrou reklamu pro svou restauraci. Na druhou stranu existují kuchaři, kteří ho ve svých podnicích zakazují.
Foto: Twitter Ellen DeGeneres
Petra Jansová Petra Jansová
15. 12. 2014 10:00
Připomeňte si, jaké trendy hýbaly sociálními sítěmi v roce 2014.

Fotogalerie - Počet uživatelů sociálních sítí rok od roku roste. Výjimkou nebyl ani letošní rok.  

Mezi uživateli po celém světě stále vede Facebook, který letos rovněž oslavil desetileté výročí. Aktuálně ho používá 1,3 miliardy lidí.

Například v červnu se jeho prostřednictvím šířila rychlostí blesku fotka zadrženého Jeremy Meekse, podezřelého z loupežného přepadení. Snímek charismatického zločince do dnešního dne sdílelo téměř 12 tisíc lidí, dalších 101 tisíc ho "olajkovalo". "Můj bože, přijď mě vykrást a napadnout," psali lidé v komentářích.

Dalším pomyslným milníkem byla i fotografie moderátorky Ellen DeGeneres, které se v březnu se podařilo zlomit rekord v počtu přeposlání fotografie na Twitteru

 

Právě se děje

před 8 minutami

Ptačí chřipka v dalším chovu

V Česku je druhé ohnisko ptačí chřipky. Nemoc se podle ministerstva zemědělství objevila v komerčním chovu na Pardubicku. První výskyt byl na Žďársku.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Syrská armáda dobyla většinu provincie Aleppo z rukou rebelů

Vojska syrského prezidenta Bašára Asada, jejichž hlavním spojencem je Rusko, v neděli dobyla většinu provincie Aleppo. S odvoláním na sdělení syrských státních médií o tom informovala agentura Reuters.

Ruské válečné letouny v neděli zahájily intenzivní nálety v Aleppu. Zasažena byla podle místních aktivistů řada měst včetně Anadánu, který později dobyla pozemní vojska syrské armády s pomocí Íránem podporovaných milic.

V blízkosti syrské hranice s Tureckem ve městě Tal Abjad mezitím exploze nálože umístěné v autě zabila několik lidí, uvedla agentura Reuters s odvoláním na svědky. Bližší podrobnosti o počtu mrtvých a pachatelích zatím nejsou jasné. V uplynulých měsících si ale podobné útoky ve městě, ze kterého loni v říjnu turecká armáda vyhnala milici syrských Kurdů, vyžádaly životy desítek civilistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy