Facebook nepřijal 114letou ženu kvůli věku. Musela lhát

jaz
15. 10. 2014 7:30
Američanka se u příležitosti oslavy svého úctyhodného věku rozhodla zapsat na sociální síť. Facebook ale s takto starými uživateli nepočítá.
Foto: YouTube

Plainview – Anna Stoehr oslaví 15. října své 114. narozeniny, což z ní dělá nejstarší občanku amerického státu Minnesota.

Před nedávnem se tato energická žena začala zajímat o moderní technologie a díky přátelství s obchodníkem Josephem Ramirezem, který jejímu pětaosmdesátiletému synovi Harlanovi prodal chytrý telefon, pronikla do světa internetu.

"To je celá máma, celý svůj život byla zvědavá," řekl USA Today Harlan o své matce, která se narodila na farmě, kde v dětství žila s rodinou bez telefonního připojení a dokonce i elektřiny.

Anna zvládá práci s telefonem i tabletem.
Anna zvládá práci s telefonem i tabletem. | Video: YouTube

Se svým novým učitelem si osvojila základy práce s tabletem a dokáže poslat e-mail, pracovat s Google prohlížečem a naposledy se přihlásila na sociální síť. Při vyplňování profilového formuláře ale nastal problém.

Pro přátele na Facebooku je Anně pouhých 99 let

Facebook má pravidla, která nedovolují založení účtu dětem mladším 13 let. Dolní hranici mají tedy kvůli bezpečnosti ošetřenou, ovšem zakladatel sítě Mark Zuckerberg asi nepředpokládal, že by online chtěli svůj život sdílet i osoby v pokročilém věku. Proto jako horní hranici udal rok narození 1905.

Anna Stoehr se ale narodila v roce 1900. Rozhodla se tedy udělat to, co je v prostředí internetu běžné. Lhát o svém věku. Místo nabízených 109 let se ale "omladila" na 99 let.

Se svým přítelem Josephem Ramirezem pak napsala dopis samotnému Marku Zuckerbergovi, který začala slovy: "Ještě jsem tady".

Gerontology Research Group, organizace mapující nejstarší obyvatele na světě, uvádí, že Anna je se svými 114 lety sedmou nejstarší obyvatelkou USA. 

___

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Hlasujte pro nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Svůj hlas nám můžete dát zde. Děkujeme!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy