Ve věku 54 let zemřela jediná dcera Elvise Presleyho

ČTK ČTK
13. 1. 2023 6:32
Ve věku 54 let zemřela americká zpěvačka Lisa Marie Presleyová, jediná dcera rokenrolového zpěváka Elvise Presleyho. Oznámila to její matka Priscilla Presleyová. Americká média krátce předtím informovala, že Lisa Marie Presleyová měla zástavu srdce a byla převezena do nemocnice v Los Angeles.
Lisa Marie Presleyová se svými dětmi - Riley a Benjaminem (vpravo)
Lisa Marie Presleyová se svými dětmi - Riley a Benjaminem (vpravo) | Foto: Reuters

"S těžkým srdcem se musím podělit o zdrcující zprávu, že nás opustila moje krásná dcera Lisa Marie," uvedla Priscilla Presleyová. "Byla to ta nejvášnivější, nejsilnější a nejvíce milující žena, jakou jsem kdy poznala," dodala.

Lisa Marie Presleyová podle bulvárního webu TMZ utrpěla zástavu srdce a záchranáři ji museli resuscitovat.

Mluvčí hasičů Craig Little uvedl, že medici byli vysláni do domu v Calabasas v 10:37 místního času poté, co obdrželi hlášení o ženě se zástavou srdce. Na místo přijeli do šesti minut a ženu převezli do nemocnice. Město Calabasas se nachází severozápadně od Los Angeles.

Presleyová se svou matkou se ještě v úterý zúčastnily udílení filmových a televizních cen Zlatý glóbus, kde ocenění za nejlepší mužský výkon v dramatu získal herec Austin Butler za hlavní roli v biografickém snímku Elvis. Butler při přebírání sošky oběma ženám poděkoval.

Lisa Marie Presleyová se narodila roku 1968 a byla majitelkou memphiského domu Graceland, kde sídlil její otec a který se posléze stal oblíbenou turistickou destinací. Bylo jí devět let, když Elvis Presley roku 1977 v Gracelandu zemřel.

Hudební kariéru začala roku 2003 debutovým albem To Whom It May Concern. Po něm následovala v roce 2005 deska Now What a roku 2012 její poslední Storm and Grace, které produkoval slavný T Bone Burnett a kde hrají významní instrumentalisté jako kytaristé Blake Mills a Greg Leisz, bubeník Jay Bellerose nebo basista Dennis Crouch.

Presleyová se vdala čtyřikrát. V roce 1994 si vzala popového zpěváka Michaela Jacksona, pouhých 20 dní po rozvodu se svým prvním mužem, muzikantem Dannym Keoughem. S Jacksonem se rozvedla roce 1996. V roce 2002 se provdala za amerického herce Nicholase Cage, který obdivoval jejího otce. Cage o čtyři měsíce později podal žádost o rozvod. Čtvrté manželství uzavřela se svým kytaristou a producentem Michaelem Lockwoodem. Rozvedeni byli v roce 2021.

Měla čtyři děti, její jediný syn Benjamin Keough roku 2020 ve věku 27 let spáchal sebevraždu. Její 33letá dcera Riley Keoughová je herečka. S posledním manželem měla dcery dvojčata Harper a Finley, kterým je 14 let.

Krátce po zpěvaččině smrti začaly přicházet kondolence. Exmanžel Presleyové Cage prostřednictvím svého manažera uvedl, že je zdrcen. "Je to zdrcující zpráva. Lisa měla ten nejlepší smích ze všech, které jsem kdy poznal. Rozzářila každou místnost a já mám zlomené srdce," napsal. "Určitou útěchou mi je, že se shledala se svým synem Benjaminem," dodal. Rodina Jacksonových vzdala Presleyové hold na své instagramové stránce.

Titulní skladba Storm & Grace ze stejnojmenného alba Lisy Marie Presleyové. | Video: Republic Records
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

V lavině ve Vysokých Tatrách na Slovensku zemřeli dva horolezci

Dva horolezci zemřeli v neděli v lavině ve Vysokých Tatrách na Slovensku.Informovala o tom v pondělí místní horská záchranná služba. Skupinu tří horolezců zasáhla sněhová masa v oblasti ledopádů.

Pád laviny ohlásil záchranářům polský horolezec, kterého lavina částečně zasypala a který neměl kontakt se svými dvěma kolegy. Místo prohledali horští záchranáři. Pomocí lavinového vyhledávače lokalizovali nezvěstné horolezce, z laviny je pak vyhrabali už bez známek života. Následně pomohli částečně zasypanému muži a doprovodili ho do údolí.

Ve slovenských horách přišlo za loňský rok o život 56 lidí, což je výrazně více než v předchozích letech.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vědci identifikovali vrak potopený u pobřeží Anglie, jde o válečnou loď ze 17. století

Vědcům se podařilo vyřešit záhadu obestírající původ lodi, která se v 17. století potopila u břehů Anglie s nákladem vybraného italského mramoru. Jak informoval zpravodajský server Daily Mail, vrak památkově chráněného plavidla u pobřeží Sussexu patří holandské válečné lodi Klein Hollandia.

Loď byla postavena v roce 1656 a vlastnila ji rotterdamská admiralita. Klein Hollandia se zapojila do všech velkých bitev druhé anglo-nizozemské války (1665-1667). V roce 1672 byla součástí loďstva admirála de Haese, které bylo posláno jako doprovod flotily ze Smyrny plující ze Středozemí přes Lamanšský průliv do Nizozemska.

U ostrova Wight lodě napadla anglická flotila pod velením admirála Holmese. Vypukla zuřivá bitva, při níž byla loď Klein Hollandia těžce poškozena a kapitán lodi Jan Van Nes byl zabit. Angličané loď dobyli, nalodili se na ni, ale krátce po té se Klein Hollandia potopila s anglickými i holandskými námořníky na palubě. Tato překvapivá akce, kterou provedla relativně malá anglická námořní jednotka, přispěla k začátku třetí anglo-nizozemské války.

Potopené plavidlo bylo objeveno v roce 2019. Ačkoli nebylo známo, o jakou loď se jedná, dostal vrak nejvyšší stupeň památkové ochrany. Výzkum prováděli během uplynulého roku odborníci z Británie i Nizozemska. Použili přitom důkazy, které z vraku vylovili profesionální i dobrovolní potápěči, stejně jako analýzu letokruhů z vzorků dřeva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy