Prince zbarvil svět do fialova. Na jeho počest se fialově rozzářily Eiffelovka i Niagarské vodopády

pv
22. 4. 2016 14:30
Svět vzdává hold zesnulému zpěváku Princovi. Ten ve čtvrtek ve věku 57 let zemřel ve svém domě na předměstí Minneapolis. Hold umělci vzdávají fanoušci, umělci, ale často i celá města. Významná místa po celém světě se přes noc zbarvila do fialova pomocí světelných instalací. Fialová barva symbolizuje odkaz na Princovo nejspíše nejznámější a nejvlivnější album Purple Rain, v překladu fialový déšt.
Foto: Repro Twitter / Koláž Aktuálně.cz

Kolem Minneapolis, zpěvákova rodného města, byla pocta cítit všude. Fanoušci uspořádali taneční party na náměstí, celé město pak zalila fialová barva. Pilíře hlavní mostu do města známého jako 35 W se zbarvily do Princovi barvy.

Do fialova naladili i nasvícení palub letadel, mířících do zpěvákova rodného města.

"Docela sedí, že dnes v Minneapolis prší," napsal twitterový účet Minnesota Twins v narážce na hit Purple Rain.

Do fialova se zbarvila i 184 metrů vysoká věž Seattle Needle, která je vidět snad ze všech koutů města.

Nebo velké zábavní kolo v Seattlu

V San Francisku si zpěváka připomněli nasvícením místní radnice.

Eiffelova věž se často stává pietním místem. Není proto divu, že se tento symbol Francie zbarvil také do "zpěvákovy" barvy.

New York se rozloučil s Princem po svém. Stanice metra Prince Street Station byla fanoušky doplněna o nápis RIP (odpočívej v pokoji), u vstupu do metra se objevila i fotka zpěváka.

V případě Niagarských vodopádů to skoro až vypadá, že se dal odchod legendárního zpěváka očekávat. Vodopády byly nasvíceny ještě dříve, než se do světa dostala zpráva o Princově smrti, do fialova se zbarvily na počest 90. narozenin britské královny Alžběty II.

 

Právě se děje

před 6 minutami

USA dospěly k dílčí obchodní dohodě s Čínou, další cla nezavedou

Spojené státy a Čína dosáhly první fáze obchodní dohody. Oznámili to dnes představitelé obou zemí. Washington tak podle prezidenta Donalda Trumpa v neděli nezavede plánovaná dodatečná cla na čínské zboží. "Sjednali jsme velmi rozsáhlou první fázi dohody s Čínou. Souhlasili s mnoha strukturálními změnami a s rozsáhlými nákupy zemědělských produktů, energie a zpracovatelských výrobků," napsal Trump na svém twitterovém účtu. "Okamžitě zahájíme jednání o druhé fázi dohody," dodal. Spojené státy a Čína spolu od loňska vedou obchodní válku, ve které na sebe vzájemně uvalují cla. V neděli plánoval Washington zavést dodatečná cla na dovoz z Číny, jehož roční hodnota činí téměř 160 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč).

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Skokani Kožíšek i Sakala postoupili v Klingenthalu z kvalifikace

Oba čeští skokani na lyžích Čestmír Kožíšek i Filip Sakala postoupili do nedělního závodu Světového poháru v Klingenthalu. Kožíšek skočil v kvalifikaci 123 metrů a obsadil 35. místo, Sakalův skok byl o šest metrů kratší a český reprezentant skončil pětačtyřicátý, o jedinou pozici za lídrem SP Danielem-Andrém Tandem z Norska. Zvítězil Rakušan Stefan Kraft.

Další zprávy