Prince zbarvil svět do fialova. Na jeho počest se fialově rozzářily Eiffelovka i Niagarské vodopády

pv
22. 4. 2016 14:30
Svět vzdává hold zesnulému zpěváku Princovi. Ten ve čtvrtek ve věku 57 let zemřel ve svém domě na předměstí Minneapolis. Hold umělci vzdávají fanoušci, umělci, ale často i celá města. Významná místa po celém světě se přes noc zbarvila do fialova pomocí světelných instalací. Fialová barva symbolizuje odkaz na Princovo nejspíše nejznámější a nejvlivnější album Purple Rain, v překladu fialový déšt.
Foto: Repro Twitter / Koláž Aktuálně.cz

Kolem Minneapolis, zpěvákova rodného města, byla pocta cítit všude. Fanoušci uspořádali taneční party na náměstí, celé město pak zalila fialová barva. Pilíře hlavní mostu do města známého jako 35 W se zbarvily do Princovi barvy.

Do fialova naladili i nasvícení palub letadel, mířících do zpěvákova rodného města.

"Docela sedí, že dnes v Minneapolis prší," napsal twitterový účet Minnesota Twins v narážce na hit Purple Rain.

Do fialova se zbarvila i 184 metrů vysoká věž Seattle Needle, která je vidět snad ze všech koutů města.

Nebo velké zábavní kolo v Seattlu

V San Francisku si zpěváka připomněli nasvícením místní radnice.

Eiffelova věž se často stává pietním místem. Není proto divu, že se tento symbol Francie zbarvil také do "zpěvákovy" barvy.

New York se rozloučil s Princem po svém. Stanice metra Prince Street Station byla fanoušky doplněna o nápis RIP (odpočívej v pokoji), u vstupu do metra se objevila i fotka zpěváka.

V případě Niagarských vodopádů to skoro až vypadá, že se dal odchod legendárního zpěváka očekávat. Vodopády byly nasvíceny ještě dříve, než se do světa dostala zpráva o Princově smrti, do fialova se zbarvily na počest 90. narozenin britské královny Alžběty II.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy