reklama
 
 

Princ Harry: Lituji, že jsem o smrti své matky nemluvil dřív. Není slabost přiznat, že máte problém

25. 7. 2016 14:17
Harry otevřeně přiznal, že je mu líto, že o smrti své matky vůbec nemluvil. „Je v pořádku, že trpíte, pokud o tom mluvíte. Není to slabost. Slabost je mít problém, neuvědomovat si ho a neřešit to,“ řekl Harry v rozhovoru pro BBC s tím, že trpět duševními problémy může opravdu každý včetně člena královské rodiny.

Princ Harry lituje, že nemluvil dříve o smrti své matky, princezny Diany, která zemřela v roce 1997 při autonehodě. Harrymu tehdy bylo 12 let.

Jednatřicetiletý princ v otevřeném rozhovoru, který proběhl v rámci charity pro duševně nemocné, řekl, že trpět duševními problémy může opravdu každý. Píše o tom BBC.

Charitativní akce organizace Heads Together se zúčastnila řada slavných sportovců, mezi kterými nechyběli fotbalista Rio Ferdinand, bývalá britská dráhová cyklistka Victoria Pendletonová nebo mistr Evropy z roku 1998, čtvrtkař Iwan Thomas.

„Je v pořádku, že trpíte, pokud o tom mluvíte. Není to slabost. Slabost je mít problém, neuvědomovat si ho a neřešit to,“ řekl Harry v rozhovoru pro BBC.

O smrti matky promluvil otevřeně proto, aby ukázal, že psychickými problémy mohou trpět všichni, od slavných sportovců po členy královské rodiny. „Hodně lidí žije v přesvědčení, že když máte práci, která vám zajišťuje dostatek financí, rodinu, dům a všechny další věci, tak že se úplně v pohodě vyrovnáte se všemi problémy,“ dodal.

„Fakt lituju, že jsem o tom nemluvil dřív,“ řekl v rozhovoru s fotbalistou Ferdinandem, kterému před rokem zemřela na rakovinu manželka, s níž má tři děti. Harry poukázal na to, že bývalá hvězda fotbalového klubu Manchester United trpí bez ohledu na to, že vlastní luxusní dům a drahá auta.

Organizaci Heads Together založil Harry společně se svým bratrem Williamem a jeho ženou Kate, aby sjednotili přední organizace v zemi.

autor: Magazín | 25. 7. 2016 14:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama