Princové Harry a William dostali roli ve Star Wars. Měli natočit krátkou scénu coby stormtroopeři

jaz
26. 4. 2016 14:30
Britští princové se údajně objeví v novém pokračování legendární sci-fi ságy Star Wars, která se právě natáčí, kromě jiného i v britském filmovém studiu. Členové královské rodiny mají podle zákulisních informací ztvárnit dva členy pěchoty pod vedením Galaktického Impéria. Pokud je informace britského deníku pravdivá, nejsou prvními slavnými osobnostmi, kteří si zahráli ve Star Wars roli určenou spíše pro kompars. V posledním díle se měl v masce stormtroopera objevit i agent 007 Daniel Craig.
Princové Harry a William na návštěvě Pinewood Studios.
Princové Harry a William na návštěvě Pinewood Studios. | Foto: Reuters

Princové William a Harry navštívili minulý týden britská Pinewood studia, kde se natáčely díly slavné ságy Star Wars. Oba bratři přiznali, že jsou velkými fanoušky hvězdné ságy a z vystavených dekorací z filmu byli nadšení. Možná právě proto jejich návštěva neskončila jen zdvořilým rozhovorem s režisérem, ale menší rolí před kamerou. Informoval o tom Daily Mail.

princ Harry
princ Harry | Foto: Reuters

"Princové oblečení jako stormtroopeři natáčeli scénu, ve které Rey a Finn infiltrovali tajnou základu," řekl zdroj deníku. „Postavy rebelů jsou ve výtahu s postavou Benicia del Tora, když vstoupí skupina stormtrooperů – dva z nich jsou William a Harry," potvrdil neznámý člověk ze studia.

princové William a Harry
princové William a Harry | Foto: Reuters

Pokud si členové britské královské rodiny zahráli menší roli v připravovaném filmu, nejsou rozhodně prvními slavnými, kdo oblékl kostým stormtroopera. V posledním díle nazvaném Síla se probouzí, se měl objevit v krátkém záběru i představitel britského agenta Daniel Craig, který ale svou účast popíral.

Princ Harry si ve filmovém studiu prohlíží masky z filmu Star Wars.
Princ Harry si ve filmovém studiu prohlíží masky z filmu Star Wars. | Foto: Reuters

Princové se ale kromě údajného natáčení scény, která by se měla objevit v Epizodě 8, také setkali s režisérem Rianem Johnsonem a představiteli Luka Skywalkera a Ridley – Markem Hamillem a Daisy Ridley.

Do kin vstupuje sedmá epizoda Star Wars: Síla se probouzí. Jak velký fenomén to je, zjistil Filip Horký. Strávil večer se skalními fanoušky Star Wars. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 33 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy