Foto: Pět let od svatby Williama a Kate. Tak svatba následníka trůnu změnila tvář britské monarchie

Foto: Pět let od svatby Williama a Kate. Tak svatba následníka trůnu změnila tvář britské monarchie
29. dubna 2011, se westminsterská katedrála svatého Petra v Londýně stala dějištěm sňatku prince Williama a Catherine Middletonové.
Své zásnuby oznámili 16. listopadu 2010 v londýnském paláci Clarence House, který je sídlem Williamova otce, prince Charlese. Pár se zasnoubil během říjnové dovolené v Keni. William nejprve informoval královnu, svou babičku, a požádal také o povolení otce Kate Middletonové.
Zasnoubení bylo britskou veřejností již delší dobu očekávané, proto největší pozornost patřila zásnubnímu prstenu. Velký modrý safír osázený 14 diamanty totiž patřil Williamově matce Dianě, která si po vlastních zásnubách vybrala prsten z nabídky klenotnictví Garrard.
Catherine Elizabeth Middletonová se narodila v anglickém Readingu jako nejstarší dcera leteckého dispečera a letušky 9. ledna 1982. Vystudovala historii umění, několik let byla zaměstnána jako nákupčí módního řetězce Jigsaw, a později pracovala ve firmě svých rodičů. Má mladší sestru Philippu a mladšího bratra Jamese. Její rodiče vlastní úspěšný zásilkový obchod s potřebami pro pořádání společenských slavností. (na snímku rodiče Michael a Carole)
Foto: Reuters
ČTK ČTK, jaz
29. 4. 2016 9:00
Vzhledem k dlouhé známosti se Kate začalo říkat "Waitie Katie", Čekanka Katka. Ostatně příčinou jejich krátkého rozchodu v roce 2007 měla být právě její rozmrzelost nad tím, že William se tak dlouho nevyjadřuje. 29. dubna 2011 se Kate dočkala. Následník trůnu si vzal dceru leteckého dispečera a letušky, toho času podnikatelů v zásilkovém obchodě s potřebami pro pořádání společenských slavností.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy