Foto: Pět let od svatby Williama a Kate. Tak svatba následníka trůnu změnila tvář britské monarchie

Foto: Pět let od svatby Williama a Kate. Tak svatba následníka trůnu změnila tvář britské monarchie
29. dubna 2011, se westminsterská katedrála svatého Petra v Londýně stala dějištěm sňatku prince Williama a Catherine Middletonové.
Své zásnuby oznámili 16. listopadu 2010 v londýnském paláci Clarence House, který je sídlem Williamova otce, prince Charlese. Pár se zasnoubil během říjnové dovolené v Keni. William nejprve informoval královnu, svou babičku, a požádal také o povolení otce Kate Middletonové.
Zasnoubení bylo britskou veřejností již delší dobu očekávané, proto největší pozornost patřila zásnubnímu prstenu. Velký modrý safír osázený 14 diamanty totiž patřil Williamově matce Dianě, která si po vlastních zásnubách vybrala prsten z nabídky klenotnictví Garrard.
Catherine Elizabeth Middletonová se narodila v anglickém Readingu jako nejstarší dcera leteckého dispečera a letušky 9. ledna 1982. Vystudovala historii umění, několik let byla zaměstnána jako nákupčí módního řetězce Jigsaw, a později pracovala ve firmě svých rodičů. Má mladší sestru Philippu a mladšího bratra Jamese. Její rodiče vlastní úspěšný zásilkový obchod s potřebami pro pořádání společenských slavností. (na snímku rodiče Michael a Carole)
Foto: Reuters
ČTK ČTK, jaz
29. 4. 2016 9:00
Vzhledem k dlouhé známosti se Kate začalo říkat "Waitie Katie", Čekanka Katka. Ostatně příčinou jejich krátkého rozchodu v roce 2007 měla být právě její rozmrzelost nad tím, že William se tak dlouho nevyjadřuje. 29. dubna 2011 se Kate dočkala. Následník trůnu si vzal dceru leteckého dispečera a letušky, toho času podnikatelů v zásilkovém obchodě s potřebami pro pořádání společenských slavností.
 

Právě se děje

Další zprávy