Karel Gott se den po Slavících vrátil do nemocnice. Pokračuje v léčbě nádoru

ČTK ČTK
1. 12. 2015 12:17
Zpěvák Karel Gott nastoupil v neděli večer opět do nemocnice, kde bude pokračovat v léčbě zhoubného nádorového onemocnění mízních uzlin. Jak dlouho bude zpěvák hospitalizován, zatím není jasné. Gott dorazil na předávání Českého slavíka navzdory varování lékařů, v budově Státní opery si přebral jubilejní čtyřicáté ocenění.
Foto: Facebook / Karel Gott

Praha – Do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se Karel Gott dostavil hned druhý dne poté, co počtyřicáté zvítězil v anketě Český slavík. Podle deníku Blesk nyní podstoupí šestasedmdesátiletý Gott druhou sérii chemoterapie. Informaci potvrdila i jeho mluvčí Aneta Stolzová.

"Jak dlouho bude pan Gott hospitalizován, to v tuto chvíli nevím," uvedla Stolzová. První dávku chemoterapie absolvoval zpěvák v listopadu, hospitalizován byl tři týdny.

Poté byl několik dní v domácí péči. V sobotu navzdory doporučení lékařů dorazil Gott do Státní opery v Praze, aby osobně převzal ocenění Český slavík.

Českého slavíka získal Gott počtyřicáté, současně se stal Absolutním slavíkem 2015 a dostal i speciálního Platinového slavíka. Za došlé hlasy obdržel 69 929 bodů, o více než 20 tisíc více než loni.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy