Slavíci mi dodali sílu a víru, tvrdí dojatý Gott. Byl to hazard, Karle, píší mu fanoušci

ČTK Magazín ČTK, Magazín
30. 11. 2015 9:13
Zpěvák svým rozhodnutím osobně převzít ocenění Český slavík při sobotním vyhlašování ve Státní opeře v Praze nevyslyšel doporučení lékařů ani části svých příznivců. Šestasedmdesátiletý zpěvák, který nyní podstupuje léčbu nádorového onemocnění mízních uzlin, si cenu převzal za obrovského aplausu dojatého sálu. V internetových diskusích a na sociálních sítích se vedle kladných komentářů objevuje i kritika jeho rozhodnutí.
Karel Gott. Absolutní slavík 2015
Karel Gott. Absolutní slavík 2015 | Foto: ČTK

PrahaKarel Gott se rozhodl zúčastnit se jubilejního 50. ročníku ankety Český slavík až na poslední chvíli. Lékaři mu totiž osobní přítomnost na ceremoniálu nedoporučovali, zpěvák si navzdory doporučení převzal 40. Slavíka osobně.

"Když jsme odjížděli domů, cítil jsem se, jako bych už teď byl vyléčen," napsal poté Gott na Facebooku. "Vaše neutuchající přízeň a potlesk přátel a kolegů v sále mě nabily téměř magickou energií, jež mi bude dodávat sílu a víru pro příští období."

Gottovo rozhodnutí překvapilo řadu kolegů z branže, kteří mu poté v zaplněném sále pražské Státní opery tleskali vestoje.

"Myslel jsem, že Karel (Gott) si dá 'voraz' a nepřijde, ale je to muzikant a zpěvák, tak ho sem ta energie lidí přitáhla. Smekám před ním jako před umělcem i jako před člověkem," řekl Josef Vojtek, zpěvák kapely Kabát, která zvítězila v kategorii skupin.

Internetové diskuse jsou plné obdivných i kritických hlasů. Ještě před sobotním večerem se proti Gottově účasti z obav o jeho zdraví v jedné z internetových anket vyslovila třetina jeho příznivců.

"Nesouhlasím s Gottovým riskantním chováním, ale srdečně blahopřeju. Zase se potvrdilo, že Gott pro fanoušky obětuje všechno,“ napsala například jedna z diskutujících.

"Na Slavíky jsem se kvůli Karlovi podívala a fandila jsem mu. Úplně mi zatrnulo, jak křepce a bez cizí pomoci vyběhl schody na pódium a jeho celé entrée bylo skvělé," napsala dnes jedna z jeho fanynek.

Gotta před účastí varovali i lékaři. Kvůli oslabené imunitě hrozí, že může chytit virózu.

Režisér televizního přenosu několikrát v jeho průběhu musel vyzvat lidi v hledišti k vytvoření atmosféry a potlesku, ale Gotta po jeho příchodu přivítal spontánní aplaus vestoje, kvůli kterému se dlouho nemohl dostat ke slovu.

"Mám rád ty chvíle napětí, kdy není do poslední chvíle rozhodnuto o vítězi. Řekl jsem si, že tady nesmím chybět ani tentokrát. Co kdyby to náhodou dopadlo a já bych se připravil o ty chvíle radosti," uvedl dojatý Gott, který si několikrát během přenosu utíral kapesníkem slzy.

Gottovo vystoupení na předávání Zlatých slavíků zaznamenala také většina německých zpravodajských serverů. Připomínají, že zpěvákova účast byla nečekaná. "Tento večer mi dal tolik energie, že jsem se potom cítil, jako bych už byl uzdravený," přinesl Gottovo vyjádření nejčtenější německý deník Bild. "Cítit takovou podporu od lidí je pro mě jako dodatečná terapie," řekl zpěvák listu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy