Ortel vynesen. Jsme země plná strachu a xenofobie, reagují lidé na výsledky Českého slavíka

Magazín ČTK Magazín, ČTK
29. 11. 2015 11:35
V jubilejním 50. ročníku ankety Český slavík uspěla kromě Karla Gotta, Lucie Bílé, Kabátu i kapela Ortel, která je kvůli svým textům spojována s extrémní pravicí. Stala se druhou nejpopulárnější skupinou, její zpěvák pak skončil na třetím místě hned za Karlem Gottem a Tomášem Klusem. Reakce lidí na sociálních sítích na úspěch Ortelu jsou rozpačité.
Ortel - Mešita
Ortel - Mešita | Foto: YouTube repro

PrahaČeského slavíka už počtyřicáté získal Karel Gott, současně se stal Absolutním slavíkem 2015 a dostal i speciálního Platinového slavíka. Vítězství v kategorii zpěvačka obhájila Lucie Bílá, mezi kapelami tradičně bodovala skupina Kabát.

O největší překvapení se postaralo 140 tisíc hlasujících diváků v případě kontroverzní kapely Ortel, která obsadila druhé místo mezi kapelami, přičemž její zpěvák Tomáš Ortel bodoval i mezi zpěváky, kde skončil bronzový.

"Furt si myslíme, že sem nepatříme, ale fanoušci mají asi jiný názor, děkujeme všem, kteří nám drželi palce," řekl Ortel při přebírání ceny za kapelu. Současně označil kritiku kapely, která ve svých textech často vystupuje proti menšinám a v poslední době využívá strachu lidí z islámu, za "štvavou kampaň". "Kvůli očerňování naší kapely měli naši fanoušci snahu nás sem poslat," dodal.

Úspěch kontroverzní kapely vyvolal velkou diskusi na sociálních sítích, lidé poukazují na Ortelovu hudební minulost, kdy působil v neonacistické kapele Conflict 88, nebo na nečinnost hudebních a hereckých osobnostní v Opeře během přímého přenosu.   

 

Právě se děje

Další zprávy