Gabriela Franková: 10 věcí, které jste o nové miss nevěděli

jaz
31. 3. 2014 11:52
Koncem března se Českou Miss 2014 stala dvacetiletá blondýnka Gabriela Franková.
Gabriela Franková
Gabriela Franková | Foto: ceskamiss.cz / Jan Tůma

Praha – Gabriela Franková získala titul České Miss o víkendu v Hudebním divadle Karlín a stala se tak v pořadí jubilejní desátou dívkou v historii soutěže. Korunku ji slavnostně předala herečka Sophia Loren.

Kdo je Česká Miss 2014 Gabriela Franková? Projděte si 10 zajímavostí o nejkrásnější dívce Česka.

1. Gabriela je rodačkou z Brna. Maturitu získala na tamním čtyřletém gymnáziu, v současné době ale cestuje mezi Prahou, kde studuje Národohospodářskou fakultu VŠE, a Olomoucí. Tam totiž žije a pracuje.

2. Na Moravě žije také se svým přítelem Romanem, se kterým jsou spolu už více jak rok. Jak se ale svěřila médiím, doufá, že vztah i nadále vydrží a nedotkne se jí "missí nemoc", jak tomu u ostatních finalistek soutěže krásy bývá.

3. Porotu a hlavně diváky, kteří posílali Gabriele své hlasy, si získala svými 178 cm a dokonalými mírami 90-60-93.

4. Už během střední školy byla velmi aktivní a účastnila se řady projektů, jako byl například Pražský studentský summit nebo Eu-week-end. V současné době se podílí na organizaci neziskových vzdělávacích akcí.

5. Modelingem se zabývala už od školních let a ve čtrnácti začala předvádět na veletrzích a posléze i přehlídkových molech například pro Osmanyho Laffity. Zavítala ale i do zahraničí.

Gabriela Franková je na své tělo patřičně hrdá
Gabriela Franková je na své tělo patřičně hrdá | Foto: ceskamiss.cz / Jan Tůma

6. Česká Miss nebyla pro Gabrielu první soutěží krásy. V roce 2010 se účastnila Miss Brno, kde získala titul Miss Brno Internet a o rok později Miss Praha Open, kde se ale neumístila.

7. Osobně si vyzkoušela i organizační stránku soutěží. Založila totiž modelingovou a hostesingovou agenturu a podílela se také na vzniku Miss střední školy Olomouckého kraje.

Doporučujeme: Michaela Maláčová: Nervy mi neujíždí. Spíš to hraju

8. Nová Česká Miss má perfektní postavou s ženskými přednostmi, díky kterým se spekuluje o možném chirurgickém vylepšení. Gabriela ale jakýkoli zákrok odmítá. "Myslím si, že prsa mám dost velká. Maximálně si budu udržovat postavu, cvičit, ale na úplně radikální změny bych to neviděla," řekla v rozhovoru pro iDnes.

9. Gabriela se může pyšnit také jazykovými schopnostmi. Ovládá anglický a německý jazyk a má základy italštiny, turečtiny, francouzštiny a krátce studovala i ruštinu a španělštinu.

10. Mezi její koníčky patří tanec, hra na klavír, divadlo a pečení. Jak píše na oficiálních stránkách soutěže České Miss, v létě ráda jezdí na kole, plave a potápí se, v zimě zase lyžuje nebo jezdí na snowboardu. Její velkou zálibou je cestování.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy