Gabriela Franková: 10 věcí, které jste o nové miss nevěděli

jaz
31. 3. 2014 11:52
Koncem března se Českou Miss 2014 stala dvacetiletá blondýnka Gabriela Franková.
Gabriela Franková
Gabriela Franková | Foto: ceskamiss.cz / Jan Tůma

Praha – Gabriela Franková získala titul České Miss o víkendu v Hudebním divadle Karlín a stala se tak v pořadí jubilejní desátou dívkou v historii soutěže. Korunku ji slavnostně předala herečka Sophia Loren.

Kdo je Česká Miss 2014 Gabriela Franková? Projděte si 10 zajímavostí o nejkrásnější dívce Česka.

1. Gabriela je rodačkou z Brna. Maturitu získala na tamním čtyřletém gymnáziu, v současné době ale cestuje mezi Prahou, kde studuje Národohospodářskou fakultu VŠE, a Olomoucí. Tam totiž žije a pracuje.

2. Na Moravě žije také se svým přítelem Romanem, se kterým jsou spolu už více jak rok. Jak se ale svěřila médiím, doufá, že vztah i nadále vydrží a nedotkne se jí "missí nemoc", jak tomu u ostatních finalistek soutěže krásy bývá.

3. Porotu a hlavně diváky, kteří posílali Gabriele své hlasy, si získala svými 178 cm a dokonalými mírami 90-60-93.

4. Už během střední školy byla velmi aktivní a účastnila se řady projektů, jako byl například Pražský studentský summit nebo Eu-week-end. V současné době se podílí na organizaci neziskových vzdělávacích akcí.

5. Modelingem se zabývala už od školních let a ve čtrnácti začala předvádět na veletrzích a posléze i přehlídkových molech například pro Osmanyho Laffity. Zavítala ale i do zahraničí.

Gabriela Franková je na své tělo patřičně hrdá
Gabriela Franková je na své tělo patřičně hrdá | Foto: ceskamiss.cz / Jan Tůma

6. Česká Miss nebyla pro Gabrielu první soutěží krásy. V roce 2010 se účastnila Miss Brno, kde získala titul Miss Brno Internet a o rok později Miss Praha Open, kde se ale neumístila.

7. Osobně si vyzkoušela i organizační stránku soutěží. Založila totiž modelingovou a hostesingovou agenturu a podílela se také na vzniku Miss střední školy Olomouckého kraje.

Doporučujeme: Michaela Maláčová: Nervy mi neujíždí. Spíš to hraju

8. Nová Česká Miss má perfektní postavou s ženskými přednostmi, díky kterým se spekuluje o možném chirurgickém vylepšení. Gabriela ale jakýkoli zákrok odmítá. "Myslím si, že prsa mám dost velká. Maximálně si budu udržovat postavu, cvičit, ale na úplně radikální změny bych to neviděla," řekla v rozhovoru pro iDnes.

9. Gabriela se může pyšnit také jazykovými schopnostmi. Ovládá anglický a německý jazyk a má základy italštiny, turečtiny, francouzštiny a krátce studovala i ruštinu a španělštinu.

10. Mezi její koníčky patří tanec, hra na klavír, divadlo a pečení. Jak píše na oficiálních stránkách soutěže České Miss, v létě ráda jezdí na kole, plave a potápí se, v zimě zase lyžuje nebo jezdí na snowboardu. Její velkou zálibou je cestování.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy