Vítězkou České Miss 2014 je Gabriela Franková z Brna

jaz
29. 3. 2014 22:30
V sobotu 29. března se v Hudebním divadle Karlín stala Českou Miss 2014 Gabriela Franková. Uspěly také vícemiss Tereza Skoumalová a Nikola Buranská.
Česká Miss 2014
Česká Miss 2014 | Foto: Hermína

Praha – Jubilejní 10. ročník soutěže krásy zná vítězku. Stala se jí dívka se soutěžícím číslem 10, devatenáctiletá blondýnka Gabriela Franková. Svými SMS hlasy o tom rozhodli diváci.

Stejně jako její předchůdkyně, Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová, převzala i Franková korunku od mezinárodní hvězdy, kterou letos byla filmová herečka a sex symbol 60. let Sophia Loren.

Ta zasedla v odborné porotě soutěže spolu s tuzemskými osobnostmi - modelkou Ivou Kubelkovou, biatlonistou a olympijským medailistou Ondřejem Moravcem, plastickým chirurgem Ondřejem Měšťákem, hudebníkem Václavem Noidem Bártou nebo samotnou ředitelkou soutěže Michaelou Maláčovou.

Právě porotci udělili titul Česká Miss World 2014 třiadvacetileté Tereze Skoumalové, druhou vícemiss a Českou Miss Earth 2014 se pak stala jednadvacetiletá Nikola Buranská.

V "doplňkových" kategoriích se Českou Miss posluchačů rádia Frekvence 1 stala opět Gabriela Franková, titul Miss sympatie za uplynulých devět let si odnesla loňská vítězka Gabriela Kratochvílová.

Finalistky předvedly během slavnostního večera klasické disciplíny jako promenádu v plavkách či přehlídku ve večerních róbách. Diváci také sledovali videozáznamy s medailonky ze soustředění na ostrově Mauricius, kde dívky plnily netradiční úkoly.

Čtěte rozhovor: Nervy mi neujíždí. Spíš to hraju, říká Michaela Maláčová

Finálovým večerem provedl moderátor Libor Bouček, o hudební čísla se postarali Karel Gott, Lucie Bílá, kapela Chinaski nebo zpěvačka Celeste Buckingham.

Kdo je Gabriela Franková?

Narodila se v Brně, kde také absolvovala gymnázium. V současné době studuje na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Pracuje a bydlí v Olomouci.

Od dětství se věnovala tanci, hře na klavír, ale také tenisu a modelingu. "V létě ráda jezdím na kole, plavu a potápím se, v zimě lyžuji nebo jezdím na snowboardu. Mojí velkou zálibou je cestování. Baví mě poznávat odlišné kultury, způsob života místních lidí, exotická jídla a cizí jazyky," prozradila o sobě Franková pro oficiální web soutěže Česká Miss.

Další fotografie z vyhlášení soutěže najdete zde >>

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy