FOTO Česká Miss slaví 10 let. Co dnes dělají vítězky?

Podívejte se, co dnes dělají vítězky soutěže Česká Miss
Kateřina Smejkalová (2005) - Vítězství pro ni znamenalo obrovský skok do neznáma a zároveň důležitý zlomový moment v životě. Největším úspěchem v modelingu pro ni byla účast na Toronto Fashion Week.
Na univerzitě Jana Amose Komenského dosáhla bakalářského titulu v oboru Vzdělávání dospělých. V blízké budoucnosti má v plánu získat i titul magisterský. Zároveň hodlá zúročit svoje zkušenosti z Kanady, kde pracovala jako fashion konzultantka a manažerka obchodu módní značky Mexx.
Renata Langmannová (2006) – Vítězství jí otevřelo dveře do světa českého i zahraničního modelingu. V oblasti módního průmyslu se pohybuje stále a má za sebou spolupráci s mnoha známými značkami (Nestlé, Guess, Triumph, Lormar), s českými i světovými návrháři a objevila se i na titulních stránkách módních časopisů.
Vystudovala Policejní akademii ČR a v současnosti se aktivně podílí na charitativní činnosti, a to především ve spolupráci s Terezou Maxovou.
Foto: Česká Miss
pej
29. 3. 2014 7:25
Soutěž krásy Česká Miss letos oslaví desáté výročí svého vzniku. Co dělají královny krásy dnes?

Praha Česká Miss letos oslaví kulaté výročí. Od roku 2004 se do soutěže krásy přihlásilo 10832 dívek, přičemž do finále se probojovalo 98 krásek. Většině z nich soutěž pomohla nastartovat kariéru modelek, hereček nebo moderátorek.

"Každý ročník České Miss přinesl něco nového. Vážím si všech dívek, které soutěží, a vážím si toho, že žádnou z vítězek neprovází žádný skandál," řekla Michaela Maláčová, ředitelka České Miss.

Podívejte se do galerie na osudy a příběhy vítězek uplynulých devíti ročníků České Miss. Jak se jim změnil život?

 

Právě se děje

před 29 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy