Doba influencerů končí, najděte si pořádnou práci, vzkazuje americká hvězda Instagramu

Magazín Magazín
26. 7. 2018 8:57
Podle americké instagramové celebrity Joshe Ostrovského, kterého sleduje více než deset milionů lidí, se doba vlivu influencerů blíží ke konci. "Myslím, že lidé se ve skutečnosti potřebují naučit dělat věci od píky, to vás posune víc než internet," nechal se slyšet v rozhovoru pro americkou CNN.
Josh Ostrovsky alias The Fat Jewish.
Josh Ostrovsky alias The Fat Jewish. | Foto: Profimedia.cz

"Všichni chtějí být dneska influenceři. Nikdo nechce pracovat," nechala se slyšet v nedávném interview pro americkou CNN celebrita sociálních sítí Josh Ostrovsky, známý pod přezdívkou The Fat Jewish.

Podle něj se doba, kdy světu reklamy a sociálních sítí vládnou takzvaní influenceři (lidé s vysokým počtem sledujících na sociálních sítích, kteří mají vliv na spotřebitelské chování, pozn. red.), blíží ke konci. Proto by si měli najít práci, ve které budou vytvářet něco reálného. Sám se dal na výrobu vína s netradičními názvy.

"Všichni si říkají: 'Mohl bych jít ven a dělat, že držím tyhle gumové bonbony posilující růst vlasů. Nebo bych mohl držet tenhle produkt a trhnout na tom nějaké peníze.' Myslím, že lidé se ve skutečnosti potřebují naučit dělat věci od píky, to vás posune víc než internet," řekl šestatřicetiletý Ostrovsky.

Sám má za sebou velmi bohatou kariéru. Vyrostl na newyorském Manhattanu a navštěvoval několik předních škol na Upper West Side. Jako dítě si zahrál v reklamě na čokoládu Hershey’s. Vystudoval žurnalistiku na Newyorské státní univerzitě v Albany, během studií působil v rapovém triu Team Facelift.

V té době si také zvolil přezdívku The Fat Jewish. Svou kariéru na sociálních sítích odstartoval v roce 2009, proslavil se především různými parodiemi. Vloni v září se přehoupl přes magickou hranici deseti milionů sledujících.

"Lidé začínají mít sociálních sítí plné zuby. Kolikrát se budu dívat na tvoje dítě? Kolikrát se zvládnu dívat na růžový západ slunce nad L. A. nebo snídaňovou misku s açaí?" komentoval instagramové trendy. Podle Ostrovského influencerů přibývá, takže trh bude za chvíli přesycen a hodnota jejich příspěvků klesne.

"Chceme dělat skutečné věci"

Podle ředitelky americké marketingové agentury Activate, zaměřené na influencery, však ještě není všem dnům konec. "Značky se spíše zaměřují na mikroinfluencery, kteří mají od 50 do 250 tisíc sledujících," vysvětlila. To jim totiž umožňuje zaměřit propagaci produktu na speciální skupinu lidí.

"Čím více lidí se bude přidávat, tím více možností budou značky mít a o to víc klesne hodnota každého influencera," myslí si Ostrovsky. "Chceme lidem dát skutečné věci, což je jeden z důvodů, proč jsme přišli s vínem," dodal.

Před třemi lety založil se svými přáteli společnost na výrobu vína Swish. Nápoje se proslavily především neotřelými názvy jako White Girl Rosé (odkazující na knihu spoluzakladatelů Cohenových s názvem White Girl Problems), Pink Party Rosé with Bubbles či Family Time Is Hard (v překladu Trávit čas s rodinou je těžké).

Podle CNN hodnota společnosti i přes odvážné názvy vín neustále roste a daří se jí především v Kalifornii, New Yorku, kde sídlí, a New Jersey. Zvyšující se prodejní čísla také svědčí o tom, že čtveřice z New Yorku vsadila na dobrou reklamu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

před 40 minutami

Primátor Jablonce neustál rozpad tamní koalice, vystupuje z ANO, aby nepoškozoval jméno hnutí

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem, není zatím jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají. Na programu jednání to však zatím není, jasno není ani o případném nástupci. Koalice tvořená ANO, Piráty, hnutím Společně pro Jablonec a jedním zastupitelem zvoleným za Novou budoucnost pro Jablonec se rozpadla na konci prázdnin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy