reklama
 
 

Na modelku při focení zaútočili žraloci, chtěla s nimi výjimečnou fotku na Instagram

11. 7. 2018 15:33
Mladá modelka si na Bahamách chtěla pořídit fotografii na sociální sítě se skupinkou žraloků, kteří na ni ale zaútočili. Fotky nakonec nahrála na Instagram, kde chtěla varovat ostatní před lehkovážným chováním. Od té doby jí chodí nenávistné komentáře.

Ostrovy Exuma na Bahamách jsou proslulé bílými písčitými plážemi a křišťálově čistou vodou. Není proto divu, že patří mezi vyhledávané oblasti fotografů.

Minulý měsíc je navštívila i mladá modelka Katarina Zarutskieová se svým přítelem a jeho rodinou. Po rodinném obědě v oblasti známé jako Staniel Cay si Katarina všimla hloučku šnorchlujících turistů, kolem kterých kroužila skupinka žraloků vouskatých.

Modelka se navzdory varování rodiny rozhodla, že si s žraloky pořídí fotografii. Její příběh přinesl web BBC.

Devatenáctiletá dívka má před studiem vysoké školy v Miami a oceán pro ni není neznámým místem, vyrůstala v Kalifornii, kde se věnovala i vodním sportům.

"Žralok vouskatý není většinou nebezpečný, co mám zkušenosti ze surfování a potápění," řekla modelka BBC. "Viděla jsem nespočet fotek lidí, kteří s nimi pózovali na Instagramu," poukázala Katarina na fakt, že ryby se staly místní turistickou atrakcí, se kterou se lidé rádi chlubí na sociálních sítích.

Modelka s žraloky chvíli pózovala, když na ni z mola zavolal jeden z místních, aby si ve vodě lehla na záda a nechala se jen nadnášet. "V ten moment lidé začali fotit a po pár sekundách jsem cítila, jak mě něco táhne dolů."

Katarinu zrovna fotil i otec jejího přítele a celý incident shodou okolností zdokumentoval v sérii dramatických snímků.

Žralok mladou ženu držel za zápěstí několik sekund pod vodou, než se jí podařilo vysmýknout se. Modelka si okamžitě zakryla otevřenou ránu rukou, aby zastavila krvácení a neproudila do vody krev. "Tělem vám v ten moment pulzuje adrenalin, ale zůstala jsem úplně klidná," vysvětluje Katarina své instinktivní chování.

Z focení se žraloky jí na rukou zůstane podle lékařů ošklivá jizva, modelka si ale dobře uvědomuje, že situace mohla dopadnout o poznání hůře.

Na internetu se na modelku strhla velká vlna kritiky. Sama však pochybení odmítá. Neignorovala rady místních ani nevstoupila do vody během krmení žraloků, údajně neměla v plánu fotky ani nahrát na Instagram, dokud ji novináři nepožádali o vyprávění celého příběhu. Nakonec se na sociální síti rozhodla o událost podělit, aby varovala ostatní.

"Lidi si z toho vzali jen to, co chtěli, a vyprávějí o mně jako o hloupé blonďaté modelce z Instagramu," brání se dívka s tím, že jí chodí nenávistné komentáře.

Katarina by nerada, aby její negativní zážitek odradil ostatní turisty od návštěvy ostrovů, které popisuje jako nejkrásnější místo na světě, jejž zatím navštívila.

"Nebojím se oceánu, naopak ho ještě víc respektuji a miluji," dodává.

Video: Sociální sítě jsou stejná závislost jako alkohol

Instagram je ze všech sítí nejtvrdší. Upravené fotky s filtrem jsou důkazem, že všichni jsou krásnější a šťastnější než já nebo ty, říká Louženská. | Video: DVTV |  01:57

autoři: Magazín, BBC | 11. 7. 2018 15:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama