Tři slavní YouTubeři zemřeli po pádu z vodopádu. Chtěli tu natočit adrenalinové video

Magazín Magazín
7. 7. 2018 16:19
Trojice známých YouTuberů patřící k populárnímu cestovatelskému kanálu High on Life zemřela během výstupu na vodopád v Britské Kolumbii.
Ryker Gamble, Alexey Lyakh a Megan Scraperová
Ryker Gamble, Alexey Lyakh a Megan Scraperová | Foto: Instagram diaryofaprdiva

Ryker Gamble, Alexey Lyakh a Megan Scraperová podle policejní zprávy zemřeli po pádu během výstupu na třicet metrů vysoké vodopády Shannon Falls v Britské Kolumbii. O nešťastné nehodě informoval britský zpravodajský server The Independent

Trojice populárních YouTuberů patřila k adrenalinovému cestovatelskému kanálu High on Life. Ten sleduje na YouTube 500 tisíc a na Instagramu milion lidí. 

"Odešli tři nejmilejší, nejchytřejší a nejzodpovědnější lidé, se kterými jsme se mohli kdy potkat," vzdali hold ostatní členové uskupení High on Life ve videu svým přátelům.

Adrenalinová videa na těžce dostupných místech pořizovali členové High on Life už v minulosti. Gamble a Lyakh měli také být spolu s dalším členem kolektivu na pět let vykázáni z Wyomingu, Montany a Idaha poté, co porušovali pravidla národního parku Yellowstone.

Server Independent rovněž upozorňuje na neustále narůstající počet úmrtí související s riskantním chováním, při kterém lidé pořizují videa na YouTube a Instagram.

Jako příklad uvádí Wu Yongninga, který zemřel při natáčení videa po pádu z  mrakodrapu nebo šestadvacetiletého Pedra Ruize, kterého zastřelila jeho přítelkyně, protože věřil, že ho kniha na hrudi ochrání před kulkou.

Žiju svůj sen, dělám, co mě baví, a můžu z toho žít, říká youtuber Daniel Štrauch alias GoGo ke svému úspěchu na internetu. Dodává, že televize ho nezajímá, svoboda na internetu je podle něj větší. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 12 minutami

Místostarostka Prahy 5 rezignovala. Vadí jí nekoncepčnost řízení i střet zájmů starostky

V Praze 5 rezignovala místostarostka Nadežda Priečinská (TOP 09). Důvodem je podle ní vedle nekoncepčnosti řízení městské části také střet zájmů starostky Renáty Zajíčkové (za ODS), která podle ní odmítá vystěhovat z městské budovy soukromé gymnázium, jehož je majitelkou, i když má městská část málo míst ve školách. Zajíčková sdělila, že Priečinská porušovala koaliční smlouvu a ve své gesci byla nečinná. Odůvodnění vnímá jako ryze osobní útok na svoji osobu. O ukončení nájmu je ochotná jednat, pokud tak rozhodnou zastupitelé.

Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha se nachází v budově na Plzeňské ulici kousek od tramvajové zastávky Klamovka, kterou si pronajímá od radnice. Zajíčkové je majitelkou školy a před tím, než se loni v září stala starostkou, tam působila jako ředitelka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy