Tři slavní YouTubeři zemřeli po pádu z vodopádu. Chtěli tu natočit adrenalinové video

Magazín Magazín
7. 7. 2018 16:19
Trojice známých YouTuberů patřící k populárnímu cestovatelskému kanálu High on Life zemřela během výstupu na vodopád v Britské Kolumbii.
Ryker Gamble, Alexey Lyakh a Megan Scraperová
Ryker Gamble, Alexey Lyakh a Megan Scraperová | Foto: Instagram diaryofaprdiva

Ryker Gamble, Alexey Lyakh a Megan Scraperová podle policejní zprávy zemřeli po pádu během výstupu na třicet metrů vysoké vodopády Shannon Falls v Britské Kolumbii. O nešťastné nehodě informoval britský zpravodajský server The Independent

Trojice populárních YouTuberů patřila k adrenalinovému cestovatelskému kanálu High on Life. Ten sleduje na YouTube 500 tisíc a na Instagramu milion lidí. 

"Odešli tři nejmilejší, nejchytřejší a nejzodpovědnější lidé, se kterými jsme se mohli kdy potkat," vzdali hold ostatní členové uskupení High on Life ve videu svým přátelům.

Adrenalinová videa na těžce dostupných místech pořizovali členové High on Life už v minulosti. Gamble a Lyakh měli také být spolu s dalším členem kolektivu na pět let vykázáni z Wyomingu, Montany a Idaha poté, co porušovali pravidla národního parku Yellowstone.

Server Independent rovněž upozorňuje na neustále narůstající počet úmrtí související s riskantním chováním, při kterém lidé pořizují videa na YouTube a Instagram.

Jako příklad uvádí Wu Yongninga, který zemřel při natáčení videa po pádu z  mrakodrapu nebo šestadvacetiletého Pedra Ruize, kterého zastřelila jeho přítelkyně, protože věřil, že ho kniha na hrudi ochrání před kulkou.

Žiju svůj sen, dělám, co mě baví, a můžu z toho žít, říká youtuber Daniel Štrauch alias GoGo ke svému úspěchu na internetu. Dodává, že televize ho nezajímá, svoboda na internetu je podle něj větší. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Útočník ve Švédsku pobodal osm lidí, policie případ vyšetřuje jako terorismus

Při útoku nožem ve městě Vetlanda na jihu Švédska bylo zraněno osm lidí, z toho dva vážně. Policie čin vyšetřuje jako terorismus. Pravděpodobného pachatele, kterým je přibližně dvacetiletý muž, strážci zákona postřelili a zatkli. S odvoláním na policii o tom informovaly zahraniční tiskové agentury.

Podle agentury DPA byl údajný útočník zasažen do nohy a nyní je v péči lékařů. Několik oblastí ve středu města vzdáleného asi 270 kilometrů na jihozápad od Stockholmu bylo uzavřeno. Policisté nejprve případ vyšetřovali jako pokus o vraždu, později ho ale přehodnotili na možný terorismus. Policie rovněž uvedla, že má situaci pod kontrolou.

Policisté přijeli na místo činu v centru města s přibližně 13 000 obyvateli kolem 15:00 poté, co lidé hlásili několik zraněných bodnou zbraní, uvedla veřejnoprávní televize SVT. Ministr vnitra Mikael Damberg hovořil o několika těžce zraněných osobách.

Švédský premiér Stefan Löfven odsoudil útok jako "hrůzný čin" a dodal, že na případu pracuje také tajná policie Säpo. "Průběžně vyhodnocují, zda je důvod k posílení bezpečnostních opatření, a jsou připraveni tak v případě potřeby učinit," uvedl v prohlášení citované švédskou tiskovou agenturou TT.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

Izraelci prověřovali několik desítek plavidel, z nichž mohla ropa uniknout. Pátrali po lodi, která 11. února plula ve vzdálenosti asi 50 kilometrů od izraelských břehů ve Středozemním moři.

Ochránci životního prostředí hovoří o ekologické katastrofě, jejíž následky se budou likvidovat několik let. Na čistění pláží se podílí tisíce dobrovolníků, pro veřejnost jsou nyní pláže zavřené. Izraelské úřady také z obezřetnosti zakázaly prodej ryb a mořských plodů z izraelských vod.

Zdroj: ČTK
Další zprávy