Tvořte podle své umělecké vize, řekl Brad Pitt s Angelinou Jolie designérce. A pak jí nezaplatili

Magazín Magazín
20. 8. 2017 8:04
V přepočtu čtrnáct milionů korun musí zaplatit někdejší manželé Brad Pitt a Angelina Jolieová francouzské interiérové designérce, která jim pomáhala s úpravami jejich sídla na jihu Francie. Pitt designérku najal v roce 2010, po nějaké době ji však přestal platit a vyžadoval, aby v práci pokračovala.
Angelina Jolieová a Brad Pitt.
Angelina Jolieová a Brad Pitt. | Foto: ČTK

Brad Pitt a Angelina Jolieová se sice již před časem rozvedli, některé věci z minulosti však stále nejsou dořešeny. Například více než čtrnáctimilionový dluh za služby interiérové designérky Odile Soudantové, která vylepšovala jejich sídlo nedaleko francouzského města Aix-en-Provence. O aféře napsal britský deník The Guardian.

Soudantová byla najata Bradem Pittem v roce 2010, aby zútulnila nemovitost ze 17. století s názvem Château Miraval. Herec dal designérce volnou ruku v tom, aby dům vylepšila podle svého uvážení, s důrazem na světlo. Žádnou smlouvu však oficiálně nepodepsali.

Následujte svou uměleckou vizi a o víc se nestarejte

Soudantová následně každý měsíc posílala Pittovi účty a zaměstnala také dalších sedmnáct lidí, aby mohli splnit hvězdnému páru jejich sny.

Château Miraval.
Château Miraval. | Foto: ČTK

O 650 milionů korun později však projekt stále nebyl hotov a Pitt přestal designérce platit. Stále ji všal posílal e-maily s prosbami, aby přišla a dokončila svou práci. Soudantová kromě jiného předložila u soudu také dokumenty, ve kterých ji Pitt prosí, aby proti němu nevedla soudní při za to, že ji nezaplatil a aby pokračovala v práci. "Neztrácejte čas se soudem. Následujte svou uměleckou vizi a o víc se nestarejte," napsal údajně herec.

Ačkoliv byl spor držen v tajnosti, pařížský soud před časem uznal nároky interiérové designérky a Pittovi s Jolieovou uložil povinnost zaplatit Soudantové v přepočtu čtrnáct milionů korun.

Víno za 390 korun z vinic Pitta a Jolieové

Zámeček Pitta a Jolieové v okresu Var je obklopen vinicemi a několika stovkami hektarů pozemků. Poté, co se do nemovitosti přistěhovali i se svými šesti dětmi, rozhodli se pro velké úpravy zahrnující tělocvičnu, lázně, obrovský vinný sklep a motocyklovou dráhu.

I když se někdejší hvězdný pár rozvedl, oba bývalí manželé se rozhodli ponechat si zámeček jako investici. Vyrábí se zde totiž víno a olivový olej. První kolekce vína zde byla vyrobena před pěti lety a vyprodala se za pět hodin.

Podle Guardianu se od té doby produkce bílých a červených vín pohybuje okolo 150 tisíců lahví ročně. Prodávají se za v přepočtu 390 korun za lahev.

 

Právě se děje

Další zprávy