Tvořte podle své umělecké vize, řekl Brad Pitt s Angelinou Jolie designérce. A pak jí nezaplatili

Magazín Magazín
20. 8. 2017 8:04
V přepočtu čtrnáct milionů korun musí zaplatit někdejší manželé Brad Pitt a Angelina Jolieová francouzské interiérové designérce, která jim pomáhala s úpravami jejich sídla na jihu Francie. Pitt designérku najal v roce 2010, po nějaké době ji však přestal platit a vyžadoval, aby v práci pokračovala.
Angelina Jolieová a Brad Pitt.
Angelina Jolieová a Brad Pitt. | Foto: ČTK

Brad Pitt a Angelina Jolieová se sice již před časem rozvedli, některé věci z minulosti však stále nejsou dořešeny. Například více než čtrnáctimilionový dluh za služby interiérové designérky Odile Soudantové, která vylepšovala jejich sídlo nedaleko francouzského města Aix-en-Provence. O aféře napsal britský deník The Guardian.

Soudantová byla najata Bradem Pittem v roce 2010, aby zútulnila nemovitost ze 17. století s názvem Château Miraval. Herec dal designérce volnou ruku v tom, aby dům vylepšila podle svého uvážení, s důrazem na světlo. Žádnou smlouvu však oficiálně nepodepsali.

Následujte svou uměleckou vizi a o víc se nestarejte

Soudantová následně každý měsíc posílala Pittovi účty a zaměstnala také dalších sedmnáct lidí, aby mohli splnit hvězdnému páru jejich sny.

Château Miraval.
Château Miraval. | Foto: ČTK

O 650 milionů korun později však projekt stále nebyl hotov a Pitt přestal designérce platit. Stále ji všal posílal e-maily s prosbami, aby přišla a dokončila svou práci. Soudantová kromě jiného předložila u soudu také dokumenty, ve kterých ji Pitt prosí, aby proti němu nevedla soudní při za to, že ji nezaplatil a aby pokračovala v práci. "Neztrácejte čas se soudem. Následujte svou uměleckou vizi a o víc se nestarejte," napsal údajně herec.

Ačkoliv byl spor držen v tajnosti, pařížský soud před časem uznal nároky interiérové designérky a Pittovi s Jolieovou uložil povinnost zaplatit Soudantové v přepočtu čtrnáct milionů korun.

Víno za 390 korun z vinic Pitta a Jolieové

Zámeček Pitta a Jolieové v okresu Var je obklopen vinicemi a několika stovkami hektarů pozemků. Poté, co se do nemovitosti přistěhovali i se svými šesti dětmi, rozhodli se pro velké úpravy zahrnující tělocvičnu, lázně, obrovský vinný sklep a motocyklovou dráhu.

I když se někdejší hvězdný pár rozvedl, oba bývalí manželé se rozhodli ponechat si zámeček jako investici. Vyrábí se zde totiž víno a olivový olej. První kolekce vína zde byla vyrobena před pěti lety a vyprodala se za pět hodin.

Podle Guardianu se od té doby produkce bílých a červených vín pohybuje okolo 150 tisíců lahví ročně. Prodávají se za v přepočtu 390 korun za lahev.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Další zprávy