Tvořte podle své umělecké vize, řekl Brad Pitt s Angelinou Jolie designérce. A pak jí nezaplatili

Magazín Magazín
20. 8. 2017 8:04
V přepočtu čtrnáct milionů korun musí zaplatit někdejší manželé Brad Pitt a Angelina Jolieová francouzské interiérové designérce, která jim pomáhala s úpravami jejich sídla na jihu Francie. Pitt designérku najal v roce 2010, po nějaké době ji však přestal platit a vyžadoval, aby v práci pokračovala.
Angelina Jolieová a Brad Pitt.
Angelina Jolieová a Brad Pitt. | Foto: ČTK

Brad Pitt a Angelina Jolieová se sice již před časem rozvedli, některé věci z minulosti však stále nejsou dořešeny. Například více než čtrnáctimilionový dluh za služby interiérové designérky Odile Soudantové, která vylepšovala jejich sídlo nedaleko francouzského města Aix-en-Provence. O aféře napsal britský deník The Guardian.

Soudantová byla najata Bradem Pittem v roce 2010, aby zútulnila nemovitost ze 17. století s názvem Château Miraval. Herec dal designérce volnou ruku v tom, aby dům vylepšila podle svého uvážení, s důrazem na světlo. Žádnou smlouvu však oficiálně nepodepsali.

Následujte svou uměleckou vizi a o víc se nestarejte

Soudantová následně každý měsíc posílala Pittovi účty a zaměstnala také dalších sedmnáct lidí, aby mohli splnit hvězdnému páru jejich sny.

Château Miraval.
Château Miraval. | Foto: ČTK

O 650 milionů korun později však projekt stále nebyl hotov a Pitt přestal designérce platit. Stále ji všal posílal e-maily s prosbami, aby přišla a dokončila svou práci. Soudantová kromě jiného předložila u soudu také dokumenty, ve kterých ji Pitt prosí, aby proti němu nevedla soudní při za to, že ji nezaplatil a aby pokračovala v práci. "Neztrácejte čas se soudem. Následujte svou uměleckou vizi a o víc se nestarejte," napsal údajně herec.

Ačkoliv byl spor držen v tajnosti, pařížský soud před časem uznal nároky interiérové designérky a Pittovi s Jolieovou uložil povinnost zaplatit Soudantové v přepočtu čtrnáct milionů korun.

Víno za 390 korun z vinic Pitta a Jolieové

Zámeček Pitta a Jolieové v okresu Var je obklopen vinicemi a několika stovkami hektarů pozemků. Poté, co se do nemovitosti přistěhovali i se svými šesti dětmi, rozhodli se pro velké úpravy zahrnující tělocvičnu, lázně, obrovský vinný sklep a motocyklovou dráhu.

I když se někdejší hvězdný pár rozvedl, oba bývalí manželé se rozhodli ponechat si zámeček jako investici. Vyrábí se zde totiž víno a olivový olej. První kolekce vína zde byla vyrobena před pěti lety a vyprodala se za pět hodin.

Podle Guardianu se od té doby produkce bílých a červených vín pohybuje okolo 150 tisíců lahví ročně. Prodávají se za v přepočtu 390 korun za lahev.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Hamáček podle informací MF DNES do Moskvy v pondělí neodletí. Důvodem je nesouhlas premiéra Babiše. V Rusku měl Hamáček jednat o vakcíně Sputnik.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě během pátku zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva podle Lavrova zveřejní seznam osmi amerických činitelů, proti kterým hodlá zavést odvetné sankce. Bude se jednat o jedince, "kteří reprezentují vládnoucí struktury washingtonské administrativy," dodal ruský ministr zahraničí.

Kromě Spojených států odvetná akce zasáhne i Polsko, které ve čtvrtek USA vyjádřilo solidaritu a vyhostilo tři ruské diplomaty, kteří podle Varšavy poškozovali její zájmy.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy