Tvořte podle své umělecké vize, řekl Brad Pitt s Angelinou Jolie designérce. A pak jí nezaplatili

Magazín Magazín
20. 8. 2017 8:04
V přepočtu čtrnáct milionů korun musí zaplatit někdejší manželé Brad Pitt a Angelina Jolieová francouzské interiérové designérce, která jim pomáhala s úpravami jejich sídla na jihu Francie. Pitt designérku najal v roce 2010, po nějaké době ji však přestal platit a vyžadoval, aby v práci pokračovala.
Angelina Jolieová a Brad Pitt.
Angelina Jolieová a Brad Pitt. | Foto: ČTK

Brad Pitt a Angelina Jolieová se sice již před časem rozvedli, některé věci z minulosti však stále nejsou dořešeny. Například více než čtrnáctimilionový dluh za služby interiérové designérky Odile Soudantové, která vylepšovala jejich sídlo nedaleko francouzského města Aix-en-Provence. O aféře napsal britský deník The Guardian.

Soudantová byla najata Bradem Pittem v roce 2010, aby zútulnila nemovitost ze 17. století s názvem Château Miraval. Herec dal designérce volnou ruku v tom, aby dům vylepšila podle svého uvážení, s důrazem na světlo. Žádnou smlouvu však oficiálně nepodepsali.

Následujte svou uměleckou vizi a o víc se nestarejte

Soudantová následně každý měsíc posílala Pittovi účty a zaměstnala také dalších sedmnáct lidí, aby mohli splnit hvězdnému páru jejich sny.

Château Miraval.
Château Miraval. | Foto: ČTK

O 650 milionů korun později však projekt stále nebyl hotov a Pitt přestal designérce platit. Stále ji všal posílal e-maily s prosbami, aby přišla a dokončila svou práci. Soudantová kromě jiného předložila u soudu také dokumenty, ve kterých ji Pitt prosí, aby proti němu nevedla soudní při za to, že ji nezaplatil a aby pokračovala v práci. "Neztrácejte čas se soudem. Následujte svou uměleckou vizi a o víc se nestarejte," napsal údajně herec.

Ačkoliv byl spor držen v tajnosti, pařížský soud před časem uznal nároky interiérové designérky a Pittovi s Jolieovou uložil povinnost zaplatit Soudantové v přepočtu čtrnáct milionů korun.

Víno za 390 korun z vinic Pitta a Jolieové

Zámeček Pitta a Jolieové v okresu Var je obklopen vinicemi a několika stovkami hektarů pozemků. Poté, co se do nemovitosti přistěhovali i se svými šesti dětmi, rozhodli se pro velké úpravy zahrnující tělocvičnu, lázně, obrovský vinný sklep a motocyklovou dráhu.

I když se někdejší hvězdný pár rozvedl, oba bývalí manželé se rozhodli ponechat si zámeček jako investici. Vyrábí se zde totiž víno a olivový olej. První kolekce vína zde byla vyrobena před pěti lety a vyprodala se za pět hodin.

Podle Guardianu se od té doby produkce bílých a červených vín pohybuje okolo 150 tisíců lahví ročně. Prodávají se za v přepočtu 390 korun za lahev.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy