Tvořte podle své umělecké vize, řekl Brad Pitt s Angelinou Jolie designérce. A pak jí nezaplatili

Magazín Magazín
20. 8. 2017 8:04
V přepočtu čtrnáct milionů korun musí zaplatit někdejší manželé Brad Pitt a Angelina Jolieová francouzské interiérové designérce, která jim pomáhala s úpravami jejich sídla na jihu Francie. Pitt designérku najal v roce 2010, po nějaké době ji však přestal platit a vyžadoval, aby v práci pokračovala.
Angelina Jolieová a Brad Pitt.
Angelina Jolieová a Brad Pitt. | Foto: ČTK

Brad Pitt a Angelina Jolieová se sice již před časem rozvedli, některé věci z minulosti však stále nejsou dořešeny. Například více než čtrnáctimilionový dluh za služby interiérové designérky Odile Soudantové, která vylepšovala jejich sídlo nedaleko francouzského města Aix-en-Provence. O aféře napsal britský deník The Guardian.

Soudantová byla najata Bradem Pittem v roce 2010, aby zútulnila nemovitost ze 17. století s názvem Château Miraval. Herec dal designérce volnou ruku v tom, aby dům vylepšila podle svého uvážení, s důrazem na světlo. Žádnou smlouvu však oficiálně nepodepsali.

Následujte svou uměleckou vizi a o víc se nestarejte

Soudantová následně každý měsíc posílala Pittovi účty a zaměstnala také dalších sedmnáct lidí, aby mohli splnit hvězdnému páru jejich sny.

Château Miraval.
Château Miraval. | Foto: ČTK

O 650 milionů korun později však projekt stále nebyl hotov a Pitt přestal designérce platit. Stále ji všal posílal e-maily s prosbami, aby přišla a dokončila svou práci. Soudantová kromě jiného předložila u soudu také dokumenty, ve kterých ji Pitt prosí, aby proti němu nevedla soudní při za to, že ji nezaplatil a aby pokračovala v práci. "Neztrácejte čas se soudem. Následujte svou uměleckou vizi a o víc se nestarejte," napsal údajně herec.

Ačkoliv byl spor držen v tajnosti, pařížský soud před časem uznal nároky interiérové designérky a Pittovi s Jolieovou uložil povinnost zaplatit Soudantové v přepočtu čtrnáct milionů korun.

Víno za 390 korun z vinic Pitta a Jolieové

Zámeček Pitta a Jolieové v okresu Var je obklopen vinicemi a několika stovkami hektarů pozemků. Poté, co se do nemovitosti přistěhovali i se svými šesti dětmi, rozhodli se pro velké úpravy zahrnující tělocvičnu, lázně, obrovský vinný sklep a motocyklovou dráhu.

I když se někdejší hvězdný pár rozvedl, oba bývalí manželé se rozhodli ponechat si zámeček jako investici. Vyrábí se zde totiž víno a olivový olej. První kolekce vína zde byla vyrobena před pěti lety a vyprodala se za pět hodin.

Podle Guardianu se od té doby produkce bílých a červených vín pohybuje okolo 150 tisíců lahví ročně. Prodávají se za v přepočtu 390 korun za lahev.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy