reklama
 
 

Designéři se inspirovali v IKEA. Vymysleli domek, který se dá snadno sestavit podle návodu

15. 3. 2017
Domek s dřevěnou konstrukcí a prefabrikovanými panely lze přepravit i do obtížně dostupných lokalit. Sloužit může jako rekreační objekt a bydlet se v něm dá i celoročně. Designéři se při navrhování inspirovali v IKEA.
Doporučujeme

Kanadská společnost Backcountry Hut Company se nechala inspirovat v IKEA a ve spolupráci s designéry z Leckie Studio vytvořila projekt modulového domku, který se dá jednoduše a rychle sestavit podle návodu. Stejně jako nábytek švédské společnosti.

Instagram leckie_studio: Thanks to @dezeen for featuring the Backcountry Hut Company: "Flat-packed cabin concept allows tiny houses to be assembled like IKEA furniture" http://bit.ly/2eWojPL. This January, we'll be talking about the project's focus on prefabrication and self-build housing here in Vancouver: stay tuned for more exciting news! #prefab #modular #scalable #selfbuild #architecture #sustainability #sustainable #construction #backcountry #frontcountry #dezeen #leckiestudio

"Chtěli jsme poskytnout cenově dostupné produkty pro co nejširší skupinu lidí," vysvětlil majitel kanadské společnosti a rovněž propagátor prefabrikované architektury. Ta má podle něj několik výhod. Jednou z nich je cenová dostupnost a další pak minimální ekologická stopa.

Instagram leckie_studio: How does one move a hut from factory to backcountry? 🚁 Easy! #leckiestudio #backcountry #helicopter #architecture #design #hut #cabin #cabinlove #rendering #visualization #concept #prefab #explore #getaway #bc #vsco #vscocam

Stejně jako nábytek IKEA jsou jednotlivé části domku dodávané v plochých krabicích, spolu s jednoduchým návodem, jak dům sestavit. Základní konstrukce je ze dřeva. Střecha a stěny jsou z prefabrikovaných panelů. Jednotlivé stavební prvky jsou zároveň navrženy tak, aby je uzvedli dva lidé. Na místa, která jsou dostupná po silnici, je dopraví auto. Do obtížněji dostupných lokalit pak vrtulník.

Příprava na stavbu je minimální. Domek je ukotven pomocí pilotů, do ručně vykopaných vybetonovaných děr. 

Chata je dodávána ve dvou variantách, první pro rekreační účely, druhá má sloužit k trvalému bydlení. Základní modul je dvoupatrový, v přízemí je kuchyně a obývací pokoje, v podkroví pak dvě ložnice a má zhruba 18 metrů čtverečních. Pohodlně ho mohou obývat čtyři osoby. Chata se ale může libovolně rozrůstat přidáváním modulů a pojmout až 30 osob.

Instagram leckie_studio: Cozy backcountry hut, or cozy frontcountry hut! 2-bedroom loft version with full kitchen from @thebackcountryhutcompany #leckiestudio #architecture #design #prefab #vscocam #vsco #coronarenderer #render_contest #instarender #visualization #rendering #hut #cabin #minimal #minimalism

"Přidanou hodnotou našeho návrhu je rovněž to, že se lehce přizpůsobí individuálním požadavkům," vysvětluje Leckie. Domek má i několik variant vnějších i vnitřních povrchů. Variabilita designu ho podle Leckieho výrazně odlišuje od ostatních staveb podobného typu.

Instagram leckie_studio: Pretty nice location for a hut! Another teaser of an upcoming project, more yet to come! 🏝 #leckiestudio #architecture #design #hut #cabin #cabinlove #beach #3dsmax #coronarenderer #renderbox #instarender #render_contest #vsco #vscocam

Cena narůstá s individuálními požadavky klienta. V základním provedení vyjde necelý metr čtvereční na zhruba 3800 korun.

Související

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama