reklama
 
 

Čínský panelový domek sestaví parta kutilů za 24 hodin. Vystačí si s obyčejným klíčem

15. 12. 2016 10:31
Architektonické studio z Pekingu přišlo s panelovým domkem, který má necelých třicet metrů čtverečních a vyjde v přepočtu na 250 tisíc korun. Svým majitelům, mladým čínským novomanželům, nabízí pohodlné a především ekonomicky únosné bydlení. Nápad však může skvěle fungovat i na jiném místě.

Čínské architektonické studio People’s Architecture Office (PAO) se navrhování prefabrikovaných domů věnuje dlouhodobě. Podle webu Architazer se tak architekti snaží řešit neustále narůstající nedostatek bytů v Pekingu a zároveň stavět s respektem k tamní tradiční zástavbě, která je v posledních letech postupně nahrazována výškovými domy.

Jedním z nejaktuálnějších projektů ateliéru je domek z panelů navržený pro mladé novomanžele. Vyjde na v přepočtu 250 tisíc korun a postaví ho i neprofesionální tým během čtyřiadvaceti hodin – a stačí k tomu jediný klíč. Jeho výjimečnost tkví i v tom, že dokonale zapadá do stávající historické zástavby. 

Panelový domek o dispozici necelých třiceti metrů čtverečních je navíc třicetkrát levnější než nový byt ve stejné lokalitě. Díky dostatku denního světla a dobře vyřešené cirkulaci vzduchu je ekonomičtější i jeho provoz. Střecha je uspořádána do několika různých úrovní tak, aby okolní hustá zástavba neblokovala přísun slunce. 

Panely, z nichž je dům postaven, jsou nejenom cenově dostupné, ale lze je i zkrátit nebo prodloužit, a přizpůsobit specifickým požadavkům. Stejnou konstrukci může fungovat i jinde.

Plufin House v Číně

autor: pej | 15. 12. 2016 10:31

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama