reklama
 
 

Ekologický panelový domek nainstalují za pár minut. Stát může na pláži i vysoko v horách

22. 2. 2017
Modulární domek Coodo může stát během pár chvil. Nejmenší moduly se instalují několik minut, umístit ty větší trvá řádově hodiny. Autoři chtěli ukázat, že lze spojit ekologii a špičkový design.

Ekologický mobilní dům Coodo, který navrhla německá společnost LTG Lofts to go GmbH and Co. KG, nabízí možnost vytvořit si domov kdekoliv na světě.

Domek se snadno přemisťuje a nabízí nejenom pohodlné a vkusné bydlení, ale i ekologický provoz. Postavit ho lze ve městě, ale i na odlehlých místech uprostřed divoké přírody nebo na pláži.

"Chceme jít všem příkladem a ukázat, že dodržování vysokých ekologických standardů může jít ruku v ruce s nároky na kvalitní design a komfort," říká ředitel společnosti Mark Dare Schmiedel.

Coodo domek lze využit k trvalému i přechodnému bydlení. Fungovat může jako malý obchod, restaurace, studio nebo kancelář. Jednotlivé moduly jsou dodávány v různých velikostech, a to od 36 do 96 metrů čtverečních. Lze je dále navzájem spojovat a užitný prostor tak libovolně zvětšovat podle individuálních potřeb.

Rychlost přepravy se odvíjí od velikosti. Nakládání a vykládání tak může trvat několik minut, v případě větších modulů několik hodin.

První byl v únoru 2015 umístěn ve Švýcarsku, kde slouží jako útočiště pro zaměstnance letištního provozu. 

autor: Petra Jansová | 22. 2. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama