Britská armáda hledá náruživé hráče videoher i mileniály, co si fotí selfie

Magazín Magazín
5. 1. 2019 16:30
Mileniálové, kteří jsou posedlí fotografováním selfie či hraním videoher, by měli zpozornět. Britská armáda totiž v nové náborové kampani hledá právě příslušníky generace, které se kvůli její psychologické zranitelnosti přezdívá také sněhové vločky.
Náborový plakát britské armády
Náborový plakát britské armády | Foto: The Ministry of Defence

Kampaň si bere inspiraci ze známých plakátů z doby první světové války, na kterých armáda lákala nové vojáky sloganem "Tvoje vlast tě potřebuje". Letáčky s polním maršálem Lordem Kitchenerem ovšem přizpůsobila současné době, aby oslovila lidi ve věku od 16 do 25 let.

Inovované plakáty teď vyobrazují šest mladých vojáků s nápisy odkazujícími na stereotypní představy o nové generaci dospívajících. Na dalším řádku se však tyto stereotypy snaží nabourat a nachází v nich pozitivní hodnoty, kterých si armáda váží.

Lidé závislí na pořizování selfie se podle plakátů vyznačují sebejistotou a "sněhové vločky" oplývají soucitem. Mladí, kteří neustále zírají do displejů svých telefonů, se pak z pohledu kampaně dovedou soustředit, a třídní klauni zase disponují charismatem.

Britská armáda je podle americké televizní stanice CNN přesvědčená, že kampaň zaujme ambiciózní typy, kteří se cítí nedocenění, ale mají potenciál dělat práci s opravdovým významem.

Kromě plakátů armáda vypustila také několik propagačních videí. V jednom z nich se například objevuje mladík, který hraje po nocích videohry, a armáda uvádí, že si váží jeho odolnosti. Další klip sleduje prodavačku v supermarketu, kterou kolegové šikanují kvůli jejímu pomalému tempu práce, ale kampaň vyzdvihuje její perfekcionismus.

"Chtěli jsme ukázat, že se armáda neřídí stereotypy a dokáže v mladých lidech najít jejich potenciál. Uvědomujeme si, že čelí velkému tlaku na to, aby uspěli, a chceme dát jejich životu smysl," citovala CNN vyjádření generálmajora Paula Nansona.

"Kampaň považuji za silný apel směřující k těm, kteří chtějí ve spolupráci s kolegy ze svého týmu změnit svět. Členství v armádě přináší bratrství, dobrodružství a příležitost, která není srovnatelná s žádným jiným zaměstnáním," uvedl na adresu kampaně britský ministr obrany Gavin Williamson.

Britská armáda náborové plakáty a videa zveřejnila poté, co se jí v loňském roce nepodařilo navýšit své řady na 82 a půl tisíce lidí, o které usilovala, a musela se spokojit jen se 77 tisíci členy.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.

Další zprávy