Britská armáda hledá náruživé hráče videoher i mileniály, co si fotí selfie

Magazín Magazín
5. 1. 2019 16:30
Mileniálové, kteří jsou posedlí fotografováním selfie či hraním videoher, by měli zpozornět. Britská armáda totiž v nové náborové kampani hledá právě příslušníky generace, které se kvůli její psychologické zranitelnosti přezdívá také sněhové vločky.
Náborový plakát britské armády
Náborový plakát britské armády | Foto: The Ministry of Defence

Kampaň si bere inspiraci ze známých plakátů z doby první světové války, na kterých armáda lákala nové vojáky sloganem "Tvoje vlast tě potřebuje". Letáčky s polním maršálem Lordem Kitchenerem ovšem přizpůsobila současné době, aby oslovila lidi ve věku od 16 do 25 let.

Inovované plakáty teď vyobrazují šest mladých vojáků s nápisy odkazujícími na stereotypní představy o nové generaci dospívajících. Na dalším řádku se však tyto stereotypy snaží nabourat a nachází v nich pozitivní hodnoty, kterých si armáda váží.

Lidé závislí na pořizování selfie se podle plakátů vyznačují sebejistotou a "sněhové vločky" oplývají soucitem. Mladí, kteří neustále zírají do displejů svých telefonů, se pak z pohledu kampaně dovedou soustředit, a třídní klauni zase disponují charismatem.

Britská armáda je podle americké televizní stanice CNN přesvědčená, že kampaň zaujme ambiciózní typy, kteří se cítí nedocenění, ale mají potenciál dělat práci s opravdovým významem.

Kromě plakátů armáda vypustila také několik propagačních videí. V jednom z nich se například objevuje mladík, který hraje po nocích videohry, a armáda uvádí, že si váží jeho odolnosti. Další klip sleduje prodavačku v supermarketu, kterou kolegové šikanují kvůli jejímu pomalému tempu práce, ale kampaň vyzdvihuje její perfekcionismus.

"Chtěli jsme ukázat, že se armáda neřídí stereotypy a dokáže v mladých lidech najít jejich potenciál. Uvědomujeme si, že čelí velkému tlaku na to, aby uspěli, a chceme dát jejich životu smysl," citovala CNN vyjádření generálmajora Paula Nansona.

"Kampaň považuji za silný apel směřující k těm, kteří chtějí ve spolupráci s kolegy ze svého týmu změnit svět. Členství v armádě přináší bratrství, dobrodružství a příležitost, která není srovnatelná s žádným jiným zaměstnáním," uvedl na adresu kampaně britský ministr obrany Gavin Williamson.

Britská armáda náborové plakáty a videa zveřejnila poté, co se jí v loňském roce nepodařilo navýšit své řady na 82 a půl tisíce lidí, o které usilovala, a musela se spokojit jen se 77 tisíci členy.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Amazon chce za devět miliard dolarů převzít hollywoodské studio MGM, tvrdí americká média

Americký internetový prodejce Amazon jedná o koupi věhlasných hollywoodských studií MGM, za která je ochoten zaplatit asi devět miliard dolarů (187 miliard Kč). Získal by tak pro své streamovací služby rozsáhlý katalog populárních filmů a seriálů včetně série o Jamesu Bondovi. Informují o tom americká média. BBC připomíná, že zpráva přichází jen několik hodin poté, co americká telekomunikační společnost AT&T oznámila, že spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery, čímž vznikne další streamingový gigant vedle Netflixu a Walt Disney.

Společnost MGM Holdings, což je mateřský podnik MGM Studios, podle médií zvažuje prodej studií od konce loňského roku. MGM se řvoucím lvem ve znaku patří k nejslavnějším filmovým studiím a má stoletou tradici, která pokrývá desítky let od zlaté éry Hollywoodu až do dneška. Studio MGM produkovalo mimo jiné filmy jako Ben-Hur nebo Čaroděj ze země Oz. Amazon by díky akvizici významně posílil svou streamingovou službu Prime.

V pondělí oznámily spojení společnost WarnerMedia, která je ve vlastnictví AT&T, s firmou Discovery. Nový podnik bude schopen více investovat do původního obsahu pro streamovací služby. Bude vlastnit více než 100 mediálních značek, včetně filmového studia Warner Bros a televizních stanic HBO, CNN, Cartoon Network, HGTV, Food Network, Eurosport či Animal Planet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy