Britská armáda hledá náruživé hráče videoher i mileniály, co si fotí selfie

Magazín Magazín
5. 1. 2019 16:30
Mileniálové, kteří jsou posedlí fotografováním selfie či hraním videoher, by měli zpozornět. Britská armáda totiž v nové náborové kampani hledá právě příslušníky generace, které se kvůli její psychologické zranitelnosti přezdívá také sněhové vločky.
Náborový plakát britské armády
Náborový plakát britské armády | Foto: The Ministry of Defence

Kampaň si bere inspiraci ze známých plakátů z doby první světové války, na kterých armáda lákala nové vojáky sloganem "Tvoje vlast tě potřebuje". Letáčky s polním maršálem Lordem Kitchenerem ovšem přizpůsobila současné době, aby oslovila lidi ve věku od 16 do 25 let.

Inovované plakáty teď vyobrazují šest mladých vojáků s nápisy odkazujícími na stereotypní představy o nové generaci dospívajících. Na dalším řádku se však tyto stereotypy snaží nabourat a nachází v nich pozitivní hodnoty, kterých si armáda váží.

Lidé závislí na pořizování selfie se podle plakátů vyznačují sebejistotou a "sněhové vločky" oplývají soucitem. Mladí, kteří neustále zírají do displejů svých telefonů, se pak z pohledu kampaně dovedou soustředit, a třídní klauni zase disponují charismatem.

Britská armáda je podle americké televizní stanice CNN přesvědčená, že kampaň zaujme ambiciózní typy, kteří se cítí nedocenění, ale mají potenciál dělat práci s opravdovým významem.

Kromě plakátů armáda vypustila také několik propagačních videí. V jednom z nich se například objevuje mladík, který hraje po nocích videohry, a armáda uvádí, že si váží jeho odolnosti. Další klip sleduje prodavačku v supermarketu, kterou kolegové šikanují kvůli jejímu pomalému tempu práce, ale kampaň vyzdvihuje její perfekcionismus.

"Chtěli jsme ukázat, že se armáda neřídí stereotypy a dokáže v mladých lidech najít jejich potenciál. Uvědomujeme si, že čelí velkému tlaku na to, aby uspěli, a chceme dát jejich životu smysl," citovala CNN vyjádření generálmajora Paula Nansona.

"Kampaň považuji za silný apel směřující k těm, kteří chtějí ve spolupráci s kolegy ze svého týmu změnit svět. Členství v armádě přináší bratrství, dobrodružství a příležitost, která není srovnatelná s žádným jiným zaměstnáním," uvedl na adresu kampaně britský ministr obrany Gavin Williamson.

Britská armáda náborové plakáty a videa zveřejnila poté, co se jí v loňském roce nepodařilo navýšit své řady na 82 a půl tisíce lidí, o které usilovala, a musela se spokojit jen se 77 tisíci členy.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Vojtěch Filip může po infarktu opustit nemocnici, lékaři mu povolili domácí péči

Předseda komunistů Vojtěch Filip po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu může opustit nemocnici. Lékaři Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) na pražském Karlově náměstí povolili jeho propuštění.

Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče.

Do nemocnice, kam poslala pětašedesátiletého politika praktická lékařka, byl Filip přijat ve středu před polednem s bolestí na hrudi. Na jeho případu je podle přednosty 2. interní kliniky VFN Aleše Linharta patrné, že v Česku funguje dobře propracovaný systém péče o nemocné s akutním infarktem. "Důležité bylo, že příjezd do kardiocentra neoddaloval a díky tomu je možné očekávat příznivý průběh," uvedl ve středu lékař.

před 8 minutami

Německem se táhne krvavá stopa pravicového extremismu, řekl ministr vnitra

Masakr v Hanau byl podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera jednoznačně rasisticky motivovaným teroristickým útokem. Navíc už třetím pravicově extremisticky motivovaným útokem během pár měsíců. Seehofer to řekl v pátek na tiskové konferenci v Berlíně. Varoval před tím, že by se někdo čin mohl pokusit napodobit. Německo v reakci zpřísňuje bezpečnostní opatření v celé zemi.

"Ohrožení ze strany antisemitismu, rasismu a pravicového extremismu je v Německu velmi vysoké," uvedl ministr vnitra, podle něhož se od vražd neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU) z let 2000 až 2007 zemí až po dnešek táhne "krvavá stopa pravicového extremismu". Připomněl i loňskou vraždu regionálního politika vládních křesťanských demokratů Waltera Lübckeho a také útok na synagogu ve východoněmeckém městě Halle, kde zemřeli dva lidé. V obou případech jsou podezřelí pravicoví radikálové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy