Američané pálí boty. Vadí jim, že tváří Nike je hráč NFL, který si klekl během hymny

ČTK Magazín ČTK, Magazín
5. 9. 2018 16:30
Hráč amerického fotbalu Colin Kaepernick, který před dvěma lety vyvolal v USA velké pozdvižení, když na protest proti rasové diskriminaci v USA poklekl při hraní hymny před zápasem, se stal jednou z tváří nové reklamní kampaně firmy Nike. Lidé na sociálních sítích s tím ale nesouhlasí a na protest pálí boty a ničí oblečení Nike.
Američané pálí tenisky. Tváří Nike je hráč NFL, který si klekl během hymny | Video: Reuters

Bývalý quarterback sanfranciského klubu Kaepernick v roce 2016 odmítl povstat při hymně před přípravným zápasem na novou sezonu Národní fotbalové ligy (NFL). Učinil tak na znamení protestu proti policejnímu násilí na černoších.

Ke Kaepernickovi se následně začali přidávat další sportovci. Hráče za to ostře kritizoval tehdy prezidentský kandidát Donald Trump.

Nyní se Kaepernick, společně s dalšími sportovními hvězdami, jako je tenistka Serena Williamsová a basketbalista LeBron James, objevuje v reklamní kampani firmy Nike k 30. výročí jejího sloganu Just Do It. Reklamy Nike zobrazují Kaepernicka s heslem: "Věř v něco. I když to znamená obětovat všechno."

Rozhodnutí firmy Nike využít k reklamě Kaepernicka ale vyvolalo také nesouhlasné reakce na sociálních sítích, lidé pod hesly #BoycottNike a #JustBurnIt dávají na Twitter a Facebook videa, jak pálí boty od Nike.

"Domníváme se, že Colin je jedním z nejinspirativnějších sportovců této generace, který využil síly sportu, aby pomohl posunout svět kupředu," dodal představitel firmy Nike Gino Fisanotti.

 

Právě se děje

Další zprávy