Grafický odpad: Levné děvy a dalších 14 bizarních reklam v Česku

Grafický odpad: Levné děvy a dalších 14 bizarních reklam v Česku
Facebookovou stránku Grafický odpad založili Filip Čapský, Filip Bitnar a ilustrátor Véna (Václav Korela) v roce 2013.
Na profilu zveřejňují ty největší grafické přešlapy, jako je tento, kdy si majitel občerstvení vystačil se sněhem a růžovým sprejem.
Cílem trojice je od samého počátku ukázat, jak by grafické zpracování vypadat nemělo. "Impulsem začít bylo rozčarování nad tím, co jsme viděli venku za grafické práce. Řekli jsme si, že to začneme lovit, archivovat a poukazovat na to."
Chtěli rozvířit diskusi, vyvolat zájmem o téma, a tím třeba i zlepšit situaci. "Těžko říct, zda se to zlepšuje nějak plošně. Někdy si říkáme, že už nás nic nepřekvapí, ale pak se přesvědčíme o naprostém opaku," líčí. (Na snímku knihovna v Týništi nad Orlicí).
Foto: grafickyodpad.cz
Petra Jansová Petra Jansová
27. 12. 2018 12:00
Už pět let trojice kamarádů z grafické školy baví sociální sítě svými úlovky. Na facebookové stránce Grafický odpad dokumentuje ty největší přešlapy v reklamě. Filip Čapský, Filip Bitnar a Václav Korela teď pro Aktuálně.cz vybrali 15 nejbizarnějších, podívejte se.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto se u Hluboké nad Vltavou srazilo s vlakem, řidička nepřežila

Na železničním přejezdu nedaleko Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku se dnes v podvečer srazil vlak a osobní auto, sdělil mluvčí policie Milan Bajcura. Osmačtyřicetiletá řidička osobního auta zemřela, zřejmě přehlédla výstražná světla. Nehoda se podle webu Českých drah stala na trati spojující Strakonice a České Budějovice, provoz na ní byl na čtyři hodiny přerušen. Ve vlaku cestovalo 75 lidí, nikdo z nich se nezranil.

Vozidlo značky BMW zůstalo po nehodě rozdrcené. "Řidička na přejezd vjížděla ve směru od obce Dasný směrem k Hluboké nad Vltavou, pravděpodobně přehlédla světelné a zvukové výstražné zařízení," řekl Bajcura. Přejezd byl bez závor, auto srazil rychlík přijíždějící od Českých Budějovic.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Požár v jaderném provozu v Íránu způsobil velké škody

Požár, který propukl ve čtvrtek v jaderném provozu v íránském Natanzu, způsobil rozsáhlé škody, jež by mohly zpomalit vývoj pokročilých odstředivek na obohacování uranu. Dnes to podle íránských médií uvedl íránský jaderný činitel. Velitel námořnictva íránských revolučních gard Alírezá Tangsírí mezitím podle agentury Reuters prohlásil, že Írán má podzemní "raketová města" na moři i pevnině podél pobřeží Perského zálivu a Ománského zálivu, které by mohly být "noční můrou" pro nepřátele Íránu.

Íránská nejvyšší bezpečnostní rada v pátek uvedla, že příčinu požáru zná, ale podrobnosti oznámí později. Někteří íránští představitelé poznamenali, že za požárem mohl stát kybernetický útok a jeden varoval, že Teherán proti zemím, které budou takové útoky páchat, podnikne odvetná opatření.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy