Grafický odpad: Levné děvy a dalších 14 bizarních reklam v Česku

Grafický odpad: Levné děvy a dalších 14 bizarních reklam v Česku
Facebookovou stránku Grafický odpad založili Filip Čapský, Filip Bitnar a ilustrátor Véna (Václav Korela) v roce 2013.
Na profilu zveřejňují ty největší grafické přešlapy, jako je tento, kdy si majitel občerstvení vystačil se sněhem a růžovým sprejem.
Cílem trojice je od samého počátku ukázat, jak by grafické zpracování vypadat nemělo. "Impulsem začít bylo rozčarování nad tím, co jsme viděli venku za grafické práce. Řekli jsme si, že to začneme lovit, archivovat a poukazovat na to."
Chtěli rozvířit diskusi, vyvolat zájmem o téma, a tím třeba i zlepšit situaci. "Těžko říct, zda se to zlepšuje nějak plošně. Někdy si říkáme, že už nás nic nepřekvapí, ale pak se přesvědčíme o naprostém opaku," líčí. (Na snímku knihovna v Týništi nad Orlicí).
Foto: grafickyodpad.cz
Petra Jansová Petra Jansová
27. 12. 2018 12:00
Už pět let trojice kamarádů z grafické školy baví sociální sítě svými úlovky. Na facebookové stránce Grafický odpad dokumentuje ty největší přešlapy v reklamě. Filip Čapský, Filip Bitnar a Václav Korela teď pro Aktuálně.cz vybrali 15 nejbizarnějších, podívejte se.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy