Grafický odpad: Levné děvy a dalších 14 bizarních reklam v Česku

Grafický odpad: Levné děvy a dalších 14 bizarních reklam v Česku
Facebookovou stránku Grafický odpad založili Filip Čapský, Filip Bitnar a ilustrátor Véna (Václav Korela) v roce 2013.
Na profilu zveřejňují ty největší grafické přešlapy, jako je tento, kdy si majitel občerstvení vystačil se sněhem a růžovým sprejem.
Cílem trojice je od samého počátku ukázat, jak by grafické zpracování vypadat nemělo. "Impulsem začít bylo rozčarování nad tím, co jsme viděli venku za grafické práce. Řekli jsme si, že to začneme lovit, archivovat a poukazovat na to."
Chtěli rozvířit diskusi, vyvolat zájmem o téma, a tím třeba i zlepšit situaci. "Těžko říct, zda se to zlepšuje nějak plošně. Někdy si říkáme, že už nás nic nepřekvapí, ale pak se přesvědčíme o naprostém opaku," líčí. (Na snímku knihovna v Týništi nad Orlicí).
Foto: grafickyodpad.cz
Petra Jansová Petra Jansová
27. 12. 2018 12:00
Už pět let trojice kamarádů z grafické školy baví sociální sítě svými úlovky. Na facebookové stránce Grafický odpad dokumentuje ty největší přešlapy v reklamě. Filip Čapský, Filip Bitnar a Václav Korela teď pro Aktuálně.cz vybrali 15 nejbizarnějších, podívejte se.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy