Apple zaplatil ženě miliony. Opravář totiž zveřejnil její soukromá videa z telefonu

Magazín Magazín
8. 6. 2021 14:03
Firma Apple zaplatila miliony dolarů odškodného ženě z amerického Oregonu. Technici z autorizovaného servisu totiž zveřejnili jejím jménem na jejích sociálních sítích explicitní fotky a videa, které měla uložené v telefonu. Neuvěřitelný příběh zveřejnil britský deník Telegraph.
Žena zažila nepříjemné překvapení, opravář jí odcizil soukromá data. Ilustrační foto.
Žena zažila nepříjemné překvapení, opravář jí odcizil soukromá data. Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock.com

Podle Telegraphu a dalších britských médií nejmenovaná žena z Oregonu poslala svůj iPhone autorizovanému servisu Pegatron Technology Service v Kalifornii 14. ledna 2016. 

Tamní technici pak vzali "extrémně osobní a soukromé materiály" uložené v telefonu a zveřejnili je na majitelčině Facebooku a na dalších místech na internetu. Navíc to udělali tak, že to vypadalo, jako by je zveřejnila sama poškozená žena. Tu to šokovalo a podala žalobu.

Jak píše britský Guardian, celou kauzu se dlouho dařilo tajit před zveřejněním. Vyšla najevo až nyní - poté, co se na případ odvolali právníci v jiné věci týkající se firem  Apple a Pegatron. 

Apple pro Guardian potvrdil, že k popsanému incidentu skutečně došlo. Právníci, kteří poškozenou ženu zastupují, na žádost britského deníku o vyjádření nereagovali.

"Bereme bezpečnost a soukromí našich zákazníků extrémně vážně a máme řadu opatření, která zaručují bezpečnost dat během oprav," uvedl mluvčí Applu pro Guardian. "Když jsme se dozvěděli o tomto neslýchaném porušení všech našich zásad a postupů, kterého se dopustil jeden z našich obchodních partnerů, okamžitě jsme zasáhli. Zároveň jsme ještě více zpřísnili všechna bezpečnostní opatření," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy