Podle Telegraphu a dalších britských médií nejmenovaná žena z Oregonu poslala svůj iPhone autorizovanému servisu Pegatron Technology Service v Kalifornii 14. ledna 2016.
Tamní technici pak vzali "extrémně osobní a soukromé materiály" uložené v telefonu a zveřejnili je na majitelčině Facebooku a na dalších místech na internetu. Navíc to udělali tak, že to vypadalo, jako by je zveřejnila sama poškozená žena. Tu to šokovalo a podala žalobu.
Jak píše britský Guardian, celou kauzu se dlouho dařilo tajit před zveřejněním. Vyšla najevo až nyní - poté, co se na případ odvolali právníci v jiné věci týkající se firem Apple a Pegatron.
Apple pro Guardian potvrdil, že k popsanému incidentu skutečně došlo. Právníci, kteří poškozenou ženu zastupují, na žádost britského deníku o vyjádření nereagovali.
"Bereme bezpečnost a soukromí našich zákazníků extrémně vážně a máme řadu opatření, která zaručují bezpečnost dat během oprav," uvedl mluvčí Applu pro Guardian. "Když jsme se dozvěděli o tomto neslýchaném porušení všech našich zásad a postupů, kterého se dopustil jeden z našich obchodních partnerů, okamžitě jsme zasáhli. Zároveň jsme ještě více zpřísnili všechna bezpečnostní opatření," dodal.