Facebook zablokoval stránky francouzského města Bitche, název si spletl s nadávkou

ČTK ČTK
14. 4. 2021 8:55
Sociální síť Facebook na několik týdnů zablokovala stránky francouzského městečka Bitche, protože si jeho název spletla s anglickou nadávkou.
Ville de Bitche
Ville de Bitche | Foto: Ji-Elle – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0 / Wikimedia Commons

Algoritmus internetové firmy usoudil, že jméno města porušuje pravidla ohledně užívání vulgarismů, protože ho zaměnil se slovem "bitch", což je v angličtině hojně užívaná urážka. Teď se šéf francouzského zastoupení společnosti Facebook starostovi města za kuriózní záměnu omluvil, napsal server BBC.

"Facebook nás 19. března informoval, že naše stránky Ville de Bitche už nejsou on-line přístupné kvůli porušení podmínek užívání služby," uvedl starosta města Benoit Kieffer. "Zdá se, že jméno našeho města si někdo špatně vyložil," dodal.

Podle starosty tento případ dokazuje, že metody, které Facebook uplatňuje pro dohled nad obsahem, tak úplně nefungují. Ačkoli se město snažilo firmu kontaktovat, chybu se podařilo napravit až nyní. Mezitím město Bitche s 5000 obyvateli na sociální síti vystupovalo pod neškodným označením "Mairie 57230", tedy označením podle poštovního směrovacího čísla.

 

Právě se děje

před 49 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy