Zpěvačka Jessie J vyhrála v čínské soutěži díky skladbě od Whitney Houstonové

Magazín Magazín
30. 4. 2021 11:29
Popová hvězda Jessie J své fanoušky překvapila účastí v čínské pěvecké soutěži Singer. Ta nedává prostor neobjeveným talentům a nechává naopak celebrity zpívat skladby svých idolů. Britská zpěvačka si vybrala píseň od Whitney Houstonové a nad svými asijskými konkurenty s přehledem zvítězila.
Britská zpěvačka Jessie J
Britská zpěvačka Jessie J | Foto: ČTK

Britská zpěvačka Jessie J je natolik známá, že by od ní jen málokdo čekal, že se bude chtít zviditelnit v talentové soutěži. Ve své domovině už koneckonců vystupovala jako porotkyně pořadu The Voice. Všechny tak překvapilo, když se popová hvězda objevila jako soutěžící v čínské talentové soutěži Singer.

Televizní relace převzatá z Jižní Koreje je ovšem neobvyklá tím, že v ní o přízeň publika neusilují dosud neobjevené tváře z ulice, ale úspěšné celebrity. Jessie J se tak v posledním díle show utkala s tchajwanskými zpěváky Samem Lee a Angelou Changovou nebo s čínským rockerem Wangem Fengem. Informoval o tom web LADbible.

Účastníci soutěže mají za úkol zazpívat skladbu jiného interpreta a Jessie J si vybrala hit I Have Nothing od Whitney Houstonové. Zvolila si ji podle svých slov proto, že kdysi nocovala ve stejném hotelu, ve kterém Houstonová zemřela.

"Odjakživa k Whitney vzhlížím, miluju ji. Chci, aby Čína i zbytek světa viděly, kam až dokážu posunout hranice svého hlasu, abych tuhle ikonu oslavila. Jsem ale trochu nervózní, protože když se pustíte do písničky od Whitney, nikdy nevíte, jestli vás váš hlas nezradí," zahrála britská zpěvačka divákům na city.

S náročnou písní si nakonec poradila a nad svými soupeři zvítězila. 

Mohlo by vás zajímat: Hana Hegerová potřebovala věřit každé slabice a lidé pak věřili jí, vzpomíná Malásek

Za těch 24 let, co jsme spolu prožili, jsme odehráli tisíce koncertů. A žádný z nich nebyl stejný, byly to takové naše hudební mše, říká skladatel. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 48 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy