Šokující praktiky bulváru a ztráta svéprávnosti. Spearsová dokument o sobě obrečela

pru pru
1. 4. 2021 7:00
"Brečela jsem dva týdny a stále ještě někdy pláču," odhalila popová zpěvačka Britney Spearsová na sociálních sítích své první pocity ohledně nedávno uvedeného dokumentu o jejím životě. Spearsová se podle svých slov ani neměla sílu na celý snímek Osvoboďte Britney Spears podívat. Ale jen z částí, které viděla, se cítila trapně kvůli tomu, v jakém světle ji dokument ukazuje.
Nový dokument Osvoboďte Britney Spears ukazuje i aktivity hnutí zpěvaččiných fanoušků #FreeBritney. | Video: Sky TV

"O mém životě se vždycky spekulovalo, byl sledován a hodnocen. Opravdu můj celý život," stěžuje si devětatřicetiletá Spearsová svým 29 milionům fanoušků na Instagramu. "Vždycky jsem byla tak moc posuzována, urážena a ztrapňována médii. A stále i v dnešní době jsem," pokračovala americká zpěvačka ve své vůbec první zpovědi komentující snímek Osvoboďte Britney Spears (v originálu Framing Britney Spears), který ji portrétuje od raných let její kariéry až po psychické problémy poslední doby.

Dokument zatím kvůli emocím, které jí přinesly jen jeho části, nezhlédla celý. "Dělám se sebou ve své vlastní spiritualitě, co můžu, abych si udržela radost, lásku a štěstí," uvedla Spearsová v reakci na dokument. "Nejsem tady, abych byla dokonalá. Dokonalost je nudná. Jsem tu, abych předávala laskavost," ukončila zpěvačka svůj příspěvek, ve kterém tančila na hit Crazy od kapely Aerosmith.

Potom co se Spearsová v roce 2008 psychicky zhroutila, se stal po rozhodnutí soudu jejím poručníkem a správcem majetku otec Jamie Spears. Získal tím dohled nad veškerými zpěvaččinými financemi i soukromým životem. V roce 2019 ho kvůli jeho zdravotním problémům jen přechodně nahradila manažerka Jodi Montgomeryová.

Nedávno ale právník Spearsové Samuel D. Ingham požádal soud, aby dohled jejího otce zrušil natrvalo. Zpěvačka se podle Inghama svého otce bojí a nevrátí se před své fanoušky, pokud stále bude kontrolovat celý její život, citoval právníka britský server BBC.

Nejoddanější fanoušci Spearsové kvůli tomu před časem založili hnutí #FreeBritney, které jí má pomoci, aby opět získala kontrolu nad svým životem. Fanoušci z hnutí odsuzují kritiku, která na zpěvačku v posledních letech směřuje, a zaslouží si podle nich návrat na světová pódia.

Snímek Osvoboďte Britney Spears natočil americký list New York Times ve spolupráci s videotékou Hulu. Archivními snímky a videy pojednává o dětství zpěvačky v americkém státě Louisiana, jejím celosvětovém vzestupu a následném pádu, ale především o dvanáct let trvajícím poručnictví. Dokument se také zabývá tím, jak se Spearsovou během její kariéry zacházela média.

Po únorové premiéře dokumentu ve Spojených státech amerických zaplavily sociální sítě bouřlivé reakce od fanoušků, kteří zpěvačce vyjadřovali podporu. Kritiku si od nich vysloužil i zpěvák a herec Justin Timberlake za to, jak se ke Spearsové jako své bývalé přítelkyni choval.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Do čela jihomoravské kandidátky dosadilo vedení ČSSD Onderku, 14 kandidátů z ní odešlo

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Upozornil na to Deník N. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala.

Centrální vedení na místo lídra dosadilo statutárního místopředsedu ČSSD Romana Onderku namísto Břetislava Štefana, pro něhož hlasovalo 85 procent členů jihomoravské organizace. Dalším zásahem bylo posunutí Kateřiny Valachové na vyšší pozici, konkrétně na druhou za Onderku.

"Důvodem je nerespektování vnitrostranické demokracie. Vznikal tady u nás tým, který chtěl lidem ukázat, že sociální demokracie se dokáže modernizovat a komunikovat jinak. Jižní Morava měla být symbolem pozitivní změny. Chtěli jsme udělat změnu bez okoukaných tváří a otřepaných frází," řekl ČTK Štefan.

Spolu s ním kandidátku opustilo dalších 13 lidí, mimo jiné starosta Kunštátu Zdeněk Wetter, místostarosta Boskovic Petr Malach nebo vědkyně a vysokoškolská pedagožka Helena Pluháčková.

Roman Onderka, bývalý brněnský primátor, na krajské kandidátce úplně chyběl, vedení strany jeho dosazení do čela kandidátky zdůvodnilo tím, že na tomto místě mají v krajích stát lidé s největší šancí na získání důvěry voličů.

Na kandidátce nyní zůstalo 20 kandidátů.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Dálnice D8 je kvůli nehodě uzavřená, jeden vůz skončil v příkopu, čtyři lidé jsou zranění

Dálnice D8 je na 42. kilometru ve směru na Německo zavřená kvůli nehodě automobilu, který se převrátil přes střechu a skončil v příkopu. Komunikace bude policejního webu uzavřená zhruba do 21:00. Čtyři lidé jsou lehce zraněni, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

"Osoby odvezla záchranná služba do nemocnic," doplnil mluvčí. Na místě podle něj zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy