Z fotopříběhů o Newyorčanech bude seriál. Vysílat jej bude nová platforma Facebooku Watch

Magazín Magazín
28. 8. 2017 11:55
Autor populárních fotopříběhů Humans of New York na svém profilu na Facebooku ohlásil, že spouští nový pořad na platformě Watch. Každý týden zde bude odvysílána jedna z celkem dvanácti půlhodinových epizod o Newyorčanech.
Brandon Stanton při fotografování v ulicích.
Brandon Stanton při fotografování v ulicích. | Foto: Profimedia.cz

Z populárních fotopříběhů Humans of New York bude video pořad. Nová platforma Facebooku s názvem Watch odvysílá celkem dvanáct půlhodinových epizod Brandona Stantona. Ten tvrdí, že video přidá příběhům z amerického velkoměsta další, hlubší vrstvu.

"V nitru všech příspěvků jsou konverzace. Vždycky dělám vše proto, abych mohl tuto zkušenost přenést pomocí fotek a slov. Ale vždycky jsem věděl, že video by nejlépe vystihlo pocit být přímo na místě," napsal Stanton na Facebooku.

Dvacet milionů sledujících a dvě knihy

Stanton začal se zveřejňováním příběhů obyvatel New Yorku před sedmi lety. "Cílem bylo vyfotit deset tisíc Newyorčanů na ulici a vytvořit vyčerpávající katalog městských obyvatel," píše fotograf na svých stránkách.

K fotkám lidí přidával i jejich příběhy a citáty. Ty postupně uveřejňoval na sociálních sítích. Dnes mají Humans of New York dvacet milionů sledujících a Stanton vydal také dvě knihy.

New Yorkem to ale neskončilo. Fotograf se vydal již do dvacítky zemí světa, mimo jiné do Jižního Súdánu, Konga, Pákistánu, Vietnamu či Argentiny.

Na videoprojektu strávil fotograf celkem čtyři roky a zhruba čtyři stovky dní. Společně s kameramanem Michaelem Crommettem natočili 1200 rozhovorů. Seriál by měl stejně jako fotopříběhy zachycovat intimní, upřímné a často hluboce jímavé konverzace s cizinci v ulicích města, "které nikdy nespí". Výkonným producentem je na Oscara nominovaná Julie Goldmanová

Seriál bude vysílán pravidelně a první díl bude k vidění již tento týden na platformě Watch.

Žil jsem v New Yorku o konzervách a rýži, už jsem to skoro chtěl vzdát a pak jsem se potkal se svoji agentkou, říká spisovatel Jaroslav Kalfař. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 49 minutami

Tři čtvrtiny lidí chtějí místo stravenek dostávat peníze, ukázal průzkum. Ministerstvo navrhuje stravenkový paušál.

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. 

Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. Vyplývá to z průzkumu, který pro ministerstvo financí uskutečnila agentura Median mezi 1212 respondenty. 

"Dnešní režim zachováváme a nijak jej neomezujeme. Pouze ke stravenkám a firemním jídelnám přidáme třetí možnost, díky které mohou zaměstnanci dostat nezdaněný příspěvek na stravování rovnou v penězích. Kdo chce, pojede stále ve stejném režimu a nic se pro něho nezmění," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Návrh je součástí připravovaného daňového balíčku na rok 2021. Návrh v tuto chvíli projednávají ministerstva. Jeho účinnost je navržena od 1. ledna 2021. 

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl.

 Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Muž byl jedním ze dvou starších pacientů v oblasti Veneto, u kterých bylo podezření na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. V nemocnici ležel podle italských médií 14 dní a přijat byl s jiným druhem onemocnění.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

V palivových nádržích tří desítek letadel značky Boeing 737 MAX objevil výrobce zbytky materiálu, mohly ohrozit bezpečnost strojů.

Během kontroly zatím nepředaných strojů výrobce objevil podobný problém u 35 z nich, potvrdil mluvčí firmy. Podle informací agentury Reuters se jednalo o víc než polovinu zkontrolovaných letounů. 

Firma uvedla, že v nádržích se našly zbytky cizích předmětů, což je termín, který se používá pro nejrůznější materiál, jako jsou hadry, nástroje, kovové třísky a další. Většinou zůstává po zaměstnancích, kteří se podílejí na výrobním procesu. Podobný problém už měla firma také u jiných letadel, například u tankovacích letounů KC-46, upozornila agentura Reuters. Tyto předměty zvyšují riziko elektrického zkratu a požáru.

Letadla 737 MAX jsou už téměř rok odstavena z provozu, nová čekají zaparkovaná na své dodání aerolinkám. Zákaz přišel loni v březnu po dvou smrtelných nehodách. 

Zdroj: Reuters , ČTK
před 2 hodinami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy