Top Gear hrozí zánik. Bez Clarksona to nepůjde, zjišťuje BBC

Magazín Magazín
20. 3. 2015 18:00
Moderátoři Top Gearu se postavili za suspendovaného kolegu, nechtějí bez něho v natáčení pořadu pokračovat.
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson | Foto: Profimedia.cz

Londýn/Praha – James May a Richard Hammond stojí za Jeremy Clarksonem. Dvojice moderátorů odmítla nabídku BBC, aby zbývající tři díly natočila bez hlavní hvězdy Top Gear, informuje deník The Telegraph. Clarkson byl suspendován za fyzické napadení producenta pořadu.

BBC hasí škody, které odvoláním Jeremyho Clarksona z Top Gear způsobila. Ve střižně má připravené tři roztočené díly. Potřebuje k nim akorát dotočit studiové sekvence. Nabídla proto Mayovi a Hammondovi, aby se této role zhostili sami. Moderátoři ale odmítli s tím, že bez Clarksona Top Gear točit nebudou.

Deník se rovněž odkazuje na zdroj ze štábu, který tvrdí, že buď z BBC odejdou všichni tři moderátoři, nebo ani jeden. Vedení televize se oficiálně k celé události odmítlo během vyšetřování incidentu vyjádřit.

BBC bez vysílání Top Gearu přichází o miliony diváků. Televize místo motoristické show reprízuje cestopisné dokumenty, na které se dívá o čtyři miliony méně lidí.

Diváci zatím podepisují online petici (k dnešnímu dni má téměř milion podpisů) za návrat kontroverzního moderátora na obrazovky BBC. K jejímu doručení do sídla televize si vybrali netradiční způsob, tankem ji přivezl Stig, tajemný závodník z Top Gearu. 

Sám Jeremy Clarkson již dříve naznačil, že o comeback příliš nestojí a ve hře je jeho účinkování na jiném televizním kanálu.  

 

Právě se děje

Další zprávy