Majk Spirit: 8 věcí, které jste o porotci Hlasu (ne)věděli

jaz
4. 3. 2014 17:28
Devětadvacetiletý rapper Majk Spirit se představí českým divákům jako mentor a porotce v pěvecké show Hlas Česko Slovenska. Co o známém muzikantovi nevíte?
Majk Spirit
Majk Spirit | Foto: Majk Spirit / Facebook

Praha - Jak se z Majka Spirita stal slavný rapper? Jaké má vzdělání a kolik hudebních cen posbíral? Projděte si osm zajímavostí o novém porotci Hlasu Česko Slovenska.

1. Majk Spirit se narodil v roce 1984 v Bratislavě coby Michal Dušička. S hip hopem začal už ve školních letech, kdy si nahrával písničky doma na magnetofon. Přestože se z něj stal uznávaný rapper, sám nemá hudební vzdělání a nikdy se nenaučil hrát na žádný nástroj, i když prý obstojně zvládal bicí.

2. Svou kariéru nastartoval v hiphopové skupině H16, kterou založil se svými spolužáky v roce 2001. Název odvodili od ulice, kde sídlila škola, a to v Hálově 16 v Petržalce. Společně s Oteckem, Cigem, DJ Yanko Králem, Abem, Grimasem se proslavili hitem Jednašeska ftvojom klube v roce 2004 a od té doby koncertovali po celém Slovensku i Čechách. Celkem vydali tři studiová alba.

Videoklip Ženy Treba Ľúbiť
Videoklip Ženy Treba Ľúbiť | Video: youtube

3. Rapper původně koketoval s pseudonymy Dilema, Koko Šajs či Koko Najs. Pro svou sólovou kariéru, na kterou se vydal v roce 2010, ale použil už jen pseudonym Majk Spirit. V roce 2011 mu vyšla sólová debutová deska s názvem Nový človek.  

4. Majk je jeden z mála rapperů s vysokoškolským titulem. V Bratislavě vystudoval na City University obor management, ze kterého má titul MBA. Kromě toho je vášnivým čtenářem a miluje filozofii. Přesto přiznal, že při psaní textů mu pomáhá berlička jménem marihuana.

5. Za svou tvorbu sklidil už nejedno ocenění. V roce 2011 získal hned dvě sošky Zlatého slavíka, a to v kategorii Objev roku a Nejlepší videoklip. O rok později vyhrál MTV Europe Music Awards a získal ocenění Best Czech and Slovak Act.

Videoklip I Was Wrong
Videoklip I Was Wrong | Video: youtube

6. V soukromém životě neměl Majk zatím štěstí na životní partnerku, proto také asi nějakou dobu žil se třemi chlapy. Kvůli hudebním projektům bydlel ve společné domácnosti se svými kolegy Grimasem, Suverenem a Billym Hollywoodom.

7. Majk má velkou fanouškovskou základu, což dokazuje i na Facebooku, kde se k němu hlásí na 300 tisíc fanoušků. Jeho klipy na YouTube běžně dosahují milionových zhlédnutí.

8. V roce 2014 kývl na porotcování v talentové soutěži Hlas Česko Slovenska, které ho bude nějakou dobu plně zaměstnávat. Coby kouč si vyhlídne potencionální pěvecké hvězdy a bude se snažit dovést je až do vítězného konce. Do mentorských křesel zasedne společně se svými slavnými kolegy Michalem Davidem, Darou Rolins, Martou Jandovou a Pepou Vojtkem. Hlas startuje již ve středu 5. března na obrazovkách televize Nova.

 

Právě se děje

Další zprávy