Majk Spirit: 8 věcí, které jste o porotci Hlasu (ne)věděli

jaz
4. 3. 2014 17:28
Devětadvacetiletý rapper Majk Spirit se představí českým divákům jako mentor a porotce v pěvecké show Hlas Česko Slovenska. Co o známém muzikantovi nevíte?
Majk Spirit
Majk Spirit | Foto: Majk Spirit / Facebook

Praha - Jak se z Majka Spirita stal slavný rapper? Jaké má vzdělání a kolik hudebních cen posbíral? Projděte si osm zajímavostí o novém porotci Hlasu Česko Slovenska.

1. Majk Spirit se narodil v roce 1984 v Bratislavě coby Michal Dušička. S hip hopem začal už ve školních letech, kdy si nahrával písničky doma na magnetofon. Přestože se z něj stal uznávaný rapper, sám nemá hudební vzdělání a nikdy se nenaučil hrát na žádný nástroj, i když prý obstojně zvládal bicí.

2. Svou kariéru nastartoval v hiphopové skupině H16, kterou založil se svými spolužáky v roce 2001. Název odvodili od ulice, kde sídlila škola, a to v Hálově 16 v Petržalce. Společně s Oteckem, Cigem, DJ Yanko Králem, Abem, Grimasem se proslavili hitem Jednašeska ftvojom klube v roce 2004 a od té doby koncertovali po celém Slovensku i Čechách. Celkem vydali tři studiová alba.

Videoklip Ženy Treba Ľúbiť
Videoklip Ženy Treba Ľúbiť | Video: youtube

3. Rapper původně koketoval s pseudonymy Dilema, Koko Šajs či Koko Najs. Pro svou sólovou kariéru, na kterou se vydal v roce 2010, ale použil už jen pseudonym Majk Spirit. V roce 2011 mu vyšla sólová debutová deska s názvem Nový človek.  

4. Majk je jeden z mála rapperů s vysokoškolským titulem. V Bratislavě vystudoval na City University obor management, ze kterého má titul MBA. Kromě toho je vášnivým čtenářem a miluje filozofii. Přesto přiznal, že při psaní textů mu pomáhá berlička jménem marihuana.

5. Za svou tvorbu sklidil už nejedno ocenění. V roce 2011 získal hned dvě sošky Zlatého slavíka, a to v kategorii Objev roku a Nejlepší videoklip. O rok později vyhrál MTV Europe Music Awards a získal ocenění Best Czech and Slovak Act.

Videoklip I Was Wrong
Videoklip I Was Wrong | Video: youtube

6. V soukromém životě neměl Majk zatím štěstí na životní partnerku, proto také asi nějakou dobu žil se třemi chlapy. Kvůli hudebním projektům bydlel ve společné domácnosti se svými kolegy Grimasem, Suverenem a Billym Hollywoodom.

7. Majk má velkou fanouškovskou základu, což dokazuje i na Facebooku, kde se k němu hlásí na 300 tisíc fanoušků. Jeho klipy na YouTube běžně dosahují milionových zhlédnutí.

8. V roce 2014 kývl na porotcování v talentové soutěži Hlas Česko Slovenska, které ho bude nějakou dobu plně zaměstnávat. Coby kouč si vyhlídne potencionální pěvecké hvězdy a bude se snažit dovést je až do vítězného konce. Do mentorských křesel zasedne společně se svými slavnými kolegy Michalem Davidem, Darou Rolins, Martou Jandovou a Pepou Vojtkem. Hlas startuje již ve středu 5. března na obrazovkách televize Nova.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy