Majk Spirit: 8 věcí, které jste o porotci Hlasu (ne)věděli

jaz
4. 3. 2014 17:28
Devětadvacetiletý rapper Majk Spirit se představí českým divákům jako mentor a porotce v pěvecké show Hlas Česko Slovenska. Co o známém muzikantovi nevíte?
Majk Spirit
Majk Spirit | Foto: Majk Spirit / Facebook

Praha - Jak se z Majka Spirita stal slavný rapper? Jaké má vzdělání a kolik hudebních cen posbíral? Projděte si osm zajímavostí o novém porotci Hlasu Česko Slovenska.

1. Majk Spirit se narodil v roce 1984 v Bratislavě coby Michal Dušička. S hip hopem začal už ve školních letech, kdy si nahrával písničky doma na magnetofon. Přestože se z něj stal uznávaný rapper, sám nemá hudební vzdělání a nikdy se nenaučil hrát na žádný nástroj, i když prý obstojně zvládal bicí.

2. Svou kariéru nastartoval v hiphopové skupině H16, kterou založil se svými spolužáky v roce 2001. Název odvodili od ulice, kde sídlila škola, a to v Hálově 16 v Petržalce. Společně s Oteckem, Cigem, DJ Yanko Králem, Abem, Grimasem se proslavili hitem Jednašeska ftvojom klube v roce 2004 a od té doby koncertovali po celém Slovensku i Čechách. Celkem vydali tři studiová alba.

Videoklip Ženy Treba Ľúbiť
Videoklip Ženy Treba Ľúbiť | Video: youtube

3. Rapper původně koketoval s pseudonymy Dilema, Koko Šajs či Koko Najs. Pro svou sólovou kariéru, na kterou se vydal v roce 2010, ale použil už jen pseudonym Majk Spirit. V roce 2011 mu vyšla sólová debutová deska s názvem Nový človek.  

4. Majk je jeden z mála rapperů s vysokoškolským titulem. V Bratislavě vystudoval na City University obor management, ze kterého má titul MBA. Kromě toho je vášnivým čtenářem a miluje filozofii. Přesto přiznal, že při psaní textů mu pomáhá berlička jménem marihuana.

5. Za svou tvorbu sklidil už nejedno ocenění. V roce 2011 získal hned dvě sošky Zlatého slavíka, a to v kategorii Objev roku a Nejlepší videoklip. O rok později vyhrál MTV Europe Music Awards a získal ocenění Best Czech and Slovak Act.

Videoklip I Was Wrong
Videoklip I Was Wrong | Video: youtube

6. V soukromém životě neměl Majk zatím štěstí na životní partnerku, proto také asi nějakou dobu žil se třemi chlapy. Kvůli hudebním projektům bydlel ve společné domácnosti se svými kolegy Grimasem, Suverenem a Billym Hollywoodom.

7. Majk má velkou fanouškovskou základu, což dokazuje i na Facebooku, kde se k němu hlásí na 300 tisíc fanoušků. Jeho klipy na YouTube běžně dosahují milionových zhlédnutí.

8. V roce 2014 kývl na porotcování v talentové soutěži Hlas Česko Slovenska, které ho bude nějakou dobu plně zaměstnávat. Coby kouč si vyhlídne potencionální pěvecké hvězdy a bude se snažit dovést je až do vítězného konce. Do mentorských křesel zasedne společně se svými slavnými kolegy Michalem Davidem, Darou Rolins, Martou Jandovou a Pepou Vojtkem. Hlas startuje již ve středu 5. března na obrazovkách televize Nova.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Hurikán Ian má v USA stovky obětí, tisíce lidí čekají na záchranu, píší tamní média

Hurikán Ian si podle nepotvrzených zpráv ve floridském okrese Lee vyžádal stovky obětí na životech. "Nemám potvrzená čísla, ale vím určitě, že počet úmrtí je ve stovkách. Máme tisíce lidí, kteří čekají na záchranu," řekl stanici ABC šerif okresu Lee Carmine Marceno. Zastupitel sousedního okresu Charlotte Chris Constance stanici CNN potvrdil šest úmrtí.

V Lee se nacházejí města Fort Myers a Cape Coral, která dnes floridský guvernér Ron DeSantis označil za "zdevastovaná".

Bouře Ian ve středu udeřila na západní pobřeží Floridy silou hurikánu čtvrtého stupně s rychlostí větru až 241 kilometrů v hodině. K evakuaci přiměla přes 2,5 milionu lidí a podle guvernéra způsobila nejhorší záplavy ve státě za posledních 500 let.

Bez proudu je nyní na Floridě podle monitorovacího serveru PowerOutage přes 2,6 milionu odběratelů.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Šéf České pošty Knap měl odejít na konci září, ve funkci zatím zůstává

Generální ředitel České pošty Roman Knap, který měl odejít na konci září, ve funkci zatím zůstává. Ministerstvo vnitro po dohodě s odborníky vypíše výběrové řízení v říjnu, výsledky by mělo mít do konce roku. Knap do té doby ve vedení státního podniku zůstane. Informace, které ve čtvrtek na webu zveřejnily Hospodářské noviny (HN), potvrdil mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) HN potvrdil, že vláda nyní musí rozhodnout o tom, jaké služby bude Česká pošta provozovat, aby bylo možné udržet jejich financování. Nový ředitel má podle něj udělat z pošty, která podle něj není v dobré kondici, konkurenceschopnou firmu.

Vláda má o dalším směřování České pošty rozhodnout během podzimu Samotný proces transformace chce Rakušan nechat na generálním řediteli, který vzejde z výběrového řízení. Od původního záměru vypsat tendr už v létě upustil ministr po dohodě s experty.

"Odborníci nám tvrdili, že vypisovat řízení na takto exponovanou manažerskou funkci v letních měsících je úplný nesmysl. Podmínky budou zveřejněny 3. října a dokončeno bude určitě do konce tohoto roku," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy