VIDEO Dojemná reklama hitem internetu. Co dáte, se vám vrátí

jaz
9. 4. 2014 12:57
Thajská pojišťovna natočila reklamní spot, se kterým se trefila do černého. Dojemný příběh se stal rázem hitem sociálních sítí.
Foto: YouTube repro

Bangkok – Neopěvovaný hrdina, jak se reklama jmenuje, je tříminutové video, které nepokrytě hraje na city klientům thajské pojišťovny.

Mladý muž prochází ulicemi každý den kolem stejných věcí a lidí, kterým bezelstně projevuje svou štědrost. Uschlou květinu posune blíže k odtokové rouře, pouliční prodejkyni pomůže s těžkým vozíkem, chudé matce s dcerou dá almužnu a potulnému psovi kousek masa.

Dobré skutky se vyplatí
Dobré skutky se vyplatí | Video: YouTube

"Proč někteří lidé mají hodně peněz, ale žádnou radost," zní jeden ze sloganů. Odpověď se skrývá právě v jímavém spotu, během kterého si divák může říkat, jestli charita má vůbec nějaký smysl.

Laskavost k místní komunitě se ale mladíkovi začne záhy vracet. Dojemné video zhlédly na internetu už více jak dva miliony lidí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly kvůli podpoře Madury vstup do země kubánskému ministrovi vnitra

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila cestovní sankce na druhého vysokého kubánského politika. Zesiluje tak tlak na zemi kvůli pokračující podpoře vlády venezuelského prezidenta Nicoláse Madury. Zákaz vstupu do země se týká kubánského ministra vnitra, kterým je Julio César Gandarilla Bermejo, kvůli jeho účasti na hrubém porušování lidských práv ve Venezuele, oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Vyzval také další země, aby se připojily k USA.

Zákaz je spíše symbolickým krokem. Pompeo dodal, že Bermejo je také zodpovědný za svévolné zatčení a zadržení tisíců kubánských občanů a nezákonné uvěznění více než 100 politických vězňů na Kubě. Jeho ministerstvo dohlíželo na mučení politických disidentů, zadržených a vězňů, a také na vraždu některých těchto osob policejními a bezpečnostními silami.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie v Hongkongu opět použila slzný plyn. Demonstranti se bránili benzinovými bombami

Nové násilí vypuklo v neděli ráno místního času u obléhaného kampusu polytechnické univerzity v Hongkongu, uvedla agentura Reuters. Po několika klidných hodinách, kdy demonstranti spali na trávníku a v univerzitní knihovně, policie opět použila slzný plyn. Aktivisté na oplátku použili proti policistům benzinové bomby, některé z nich zapálily stromy mimo areál.

Některé části kampusu vypadají v neděli spíše jako pevnost s barikádami a černě oděnými protestujícím na hradbách, kteří mají improvizované zbraně, jako cihly bedny zápalných bomb, luky a šípy. Polytechnická univerzita je poslední z pěti univerzit, který zůstává obsazen aktivisty. Ti ji vyžívají jako základnu pro blokování nedalekého silničního tunelu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy