VIDEO Dojemná reklama hitem internetu. Co dáte, se vám vrátí

jaz
9. 4. 2014 12:57
Thajská pojišťovna natočila reklamní spot, se kterým se trefila do černého. Dojemný příběh se stal rázem hitem sociálních sítí.
Foto: YouTube repro

Bangkok – Neopěvovaný hrdina, jak se reklama jmenuje, je tříminutové video, které nepokrytě hraje na city klientům thajské pojišťovny.

Mladý muž prochází ulicemi každý den kolem stejných věcí a lidí, kterým bezelstně projevuje svou štědrost. Uschlou květinu posune blíže k odtokové rouře, pouliční prodejkyni pomůže s těžkým vozíkem, chudé matce s dcerou dá almužnu a potulnému psovi kousek masa.

Dobré skutky se vyplatí
Dobré skutky se vyplatí | Video: YouTube

"Proč někteří lidé mají hodně peněz, ale žádnou radost," zní jeden ze sloganů. Odpověď se skrývá právě v jímavém spotu, během kterého si divák může říkat, jestli charita má vůbec nějaký smysl.

Laskavost k místní komunitě se ale mladíkovi začne záhy vracet. Dojemné video zhlédly na internetu už více jak dva miliony lidí.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy