Velšská fenka přežila deset dní v závějích. Ztratila se při procházce a neslyšela volání hledajících

Magazín Magazín
9. 1. 2018 8:54
"Bylo tam tolik sněhu a je malá, nemá na sobě žádný tuk. Báli jsme se, že nevydrží ani přes noc," uvedla jedenadvacetiletá majitelka Caitlin Thompsonová. Fenku nakonec po deseti dnech našel kolemjdoucí pár. Třináctiletý pes byl pouze podvyživený.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

O velkém štěstí může mluvit starší velšská border kolie Red a její majitelka. Třináctiletá fenka byla totiž kvůli sněhovým přívalům v hornatém jihozápadním Walesu deset dní pohřešována. Záchranáři ji nakonec našli sice podvyživenou, ale živou. Podle některých zřejmě neslyšela volání.

"Byli jsme ohromeni a ulevilo se nám, že je stále naživu - je to úžasné. Jsme šťastní, že se našla," citoval jedenadvacetiletou majitelku Caitlin Thompsonovou britský deník The Telegraph. Poděkovala také všem dobrovolníkům, kteří psa pomohli hledat.

Thompsonová venčila fenku společně se svým otcem 28. prosince v oblasti Preseli Mountains. Když se v poledne vraceli z nejvyššího vrcholku Foel Cwmcerwyn, fenka s nimi již nebyla.

"Prostě zmizela. Měla reflexní vestu, takže jsme si mysleli, že ji ve sněhu uvidíme," popsala studentka Readingské univerzity. Fenku však nenašli.

Báli jsme se, že nevydrží ani přes noc

Celá rodina se následující den pustila do hledání a Thompsonová navíc napsala na Facebook výzvu, že psa pohřešují. "Bylo tam tolik sněhu a je malá, nemá na sobě žádný tuk. Báli jsme se, že nevydrží ani přes noc," dodala.

Studentka pro BBC uvedla, že Red byla zřejmě dezorientovaná, přestože okolí znala.

Následující dny rodině pomáhali také přátelé a pročesávali okolí pěšky i na kole. Red ale na své jméno neslyšela. "Je docela stará a celkem hluchá, možná že neslyšela," dodala Thompsonová.

Velkou Británii koncem prosince sužovaly přívaly sněhu i vydatný déšť. Počasí tak zkomplikovalo situaci v letecké, lodní i silniční dopravě.

Během uplynulého víkendu nakonec rodině zavolal pár, který během procházky pohřešovanou fenku rozpoznal a Thompsonovým ji přivezl. Psa našli skrčeného za kamenem. Fenka je nyní v pořádku a podle svých majitelů nabírá zpět svou ztracenou váhu.

Video: Psa na otevřeném moři našla náhodou posádka vrtulníku

Pobřežní stráž cvičila s vrtulníkem nad mořem u skotského Cummingstonu. Najednou spatřila psa. Kříženec kokršpaněla a pudla měl už potíže s plaváním. | Video: officialCoastguard
 

Právě se děje

před 49 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy