Kurková v Praze vyhlásila světové osobnosti sociálních sítí, uspěla modelka i babička

ČTK ČTK
29. 5. 2019 21:00
V soutěží významných světových osobností sociálních sítí Global Social Awards uspěl americký fotbalista Ross Smith se svou 92letou babičkou, jihoafrická moderátorka Bonang Matheba, brazilská modelka Paola Antoniniová, která při autonehodě přišla o nohu, nebo maďarská videobloggerka Vivien Alexyová. Ocenění byla předána ve středu v pražském Foru Karlín. Ceny se udělují například za inspiraci, kterou osobnosti přinášejí, a za jejich vliv na společnost.
Otevření nového administrativně-společenského komplexu Forum Karlín.
Otevření nového administrativně-společenského komplexu Forum Karlín. | Foto: Forum Karlín

Mezi nominovanými finalisty byla také šestnáctiletá Švédka Greta Thunbergová, která upozorňuje na nutnost řešení klimatických změn a iniciovala celosvětové studentské protesty, dále česká bloggerka Anna Šulcová nebo první modelka s Downovým syndromem Madeline Stuartová z Austrálie.

Na středeční finálový večer se sjelo více než 40 osobností sociálních sítí z celého světa. Ve finále ankety se rozhodovalo mezi 35 lidmi z 20 zemí. Thunbergová se předávání nezúčastnila.

Global Social Awards vyhledává rostoucí hvězdy on-line prostředí a oceňuje populární osobnosti ze světa sociálních médií. Akci moderovala modelka Karolína Kurková.

 

Právě se děje

Další zprávy