Zemřela nejslavnější kočka na světě, rozmrzelé Grumpy Cat bylo sedm let

Magazín Magazín
17. 5. 2019 12:46
Slavná americká kočka Tardar Sauce, které pro její výraz nikdo neřekl jinak než Grumpy Cat (Rozmrzelá kočka), se za svůj relativně krátký život stala slavnou. Její profily na sociálních sítích sledují miliony fanoušků, byla tváří značky Friskies a zahrála si i ve filmu. Zemřela ve věku sedmi let.
Zemřela nejslavnější kočka na světě, rozmrzelé Grumpy Cat bylo sedm let | Video: Reuters

Zvíře z arizonského městečka Morristown se narodilo s několika vadami, mělo malý vzrůst a vysunutou čelist, kvůli které vypadalo neustále naštvaně. Její majitelka Tabatha Bundesenová jí přesto založila profil na sociálních sítích, kde se postupně stala slavnou.

Její cena byla podle britského deníku The Telegraph odhadována v přepočtu na více než 20 milionů korun.

Jen na Twitteru kočku, která se ve skutečnosti jmenuje Tardar Sauce, sleduje přes 1,5 milionu fanoušků. Na Instagramu má ještě o milion fanoušků více. Její úmrtí proto majitelka oznámila právě na těchto platformách. Podle Bundesenové zemřela na komplikace po infekci močových cest. 

"Kromě toho, že byla milovanou členkou naší rodiny, Grumpy Cat rozesmívala miliony lidí po celém světě, ačkoliv prožívali těžké dny. Její duch však bude žít dál," dodala Bundesenová. 

Majitelka si díky slávě svého mazlíčka mohla dovolit opustit místo servírky a stát se pečovatelkou slavné kočky na plný úvazek, připomíná The Telegraph.

Kočka se například stala tváří značky kočičích granulí Friskies a inspirovala značku ledové kávy jménem Grumppuccino. Tardar Sauce díky své slávě hojně cestovala, byla spoluautorkou čtyř knih, a dokonce si zahrála ve filmu i na Broadwayi. Byla také hlavní tváří předmětů prodávaných na tematickém e-shopu. 

Tabatha Bundesenová sdělila, že kočka nikdy netrpěla, s fanoušky trávila pouze dvě hodiny týdně a zbytek času odpočívala doma. 

 

Právě se děje

Další zprávy