V japonském městě Ucunomija obsluhují zákazníky makakové. Místo platu dostávají banány

Magazín Video Magazín, Video
18. 8. 2017 13:05
Taverna Kayabukiya v japonském městě Uconomija zaměstnává již 29 let makaky. V uniformách roznáší nápoje a doplňují ubrousky na stoly. Majitel restaurace Kaoru Otsuka přitom opice nikdy k ničemu nenutil. Průkopníkem byl makak Yat-čan, domácí mazlíček Otsuky, který začal sám od sebe napodobovat chování zaměstnanců restaurace. Chování po něm okoukal i tři roky starý lidoop jménem Fuku-čan. Dnes, po 14 letech, se makak Fuku-čan stal hvězdou restaurace. Přestože někteří lidé majitele obviňují z krutého zacházení se zvířaty, Otsuka ubezpečuje, že makakové jsou takto šťastní a dostávají řádné zaplaceno banány. „Jsou mi bližší než moje rodina. Jsem s nimi celý den a usínáme spolu," tvrdí Otsuka.
Opičí obsluha v Uconomije. | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy