Vznikne dvojka Mostu! a získá Luděk Oscara? Lidé se loučí se seriálem, který zlidověl

Magazín Magazín
26. 2. 2019 10:17
Stovky lidí se v pondělí večer přišly podívat na protagonisty úspěšného seriálu Most!, jehož poslední díl se vysílal i v mostecké hospodě Severka. Na autogramiádu do hospody mezi paneláky přijela delegace v čele se scenáristou Petrem Kolečkem. Potlesk si vysloužil představitel Čočkina Vladimír Škultéty, Erika Stárková, která ztvárnila Dášu, Michal Isteník, jenž hraje majitele hospody Edu, a další. A aplaudovalo se i na sociálních sítích, podívejte se.

Jeden z největších objevů seriálu? Herec Michal Isteník!

 

Právě se děje

před 21 minutami

Čína oznámila sankce proti USA, míří i na amerického senátora Rubia

Čína v pondělí ohlásila sankce proti americkým představitelům a organizacím. Jde o reciproční opatření za americké sankce vyhlášené minulý týden proti čínským představitelům, kteří jsou podle USA odpovědní za utlačování menšinových Ujgurů v Číně.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí oznámila, že mezi těmi, jichž se budou restrikce týkat, je také republikánský senátor Marco Rubio.

USA minulý týden ohlásily sankce proti čtyřem čínským představitelům, kterým postih znemožní získat vízum pro cestu do USA a jejichž případný majetek v USA bude zmražen. Mezi sankcionovanými se ocitl předseda komunistické strany v provincii Sin-ťiang, kde žijí Ujgurové. Podle odhadů OSN zadržuje Čína až milion příslušníků této muslimské komunity v táborech. Čína však tábory označuje za střediska odborného vzdělávání a popírá obvinění ze špatného zacházení s osazenstvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy