Vy mít svinstvo pro nás. Lobbista Tonda Blaník radí už i Cameronovi, pojede za ním do Londýna

hrz
24. 11. 2015 14:09
Tonda Blaník a jeho tým přijíždí do Londýna. Pomůže tu Davidu Cameronovi s Evropskou unií a Donaldem Tuskem a uvede na závěrečném večeru filmového festivalu Made in Prague organizovaném Českým centrem Londýn deset nejlepších dílů Blaníku. Tvůrci právě pro tuto projekci připravili bonusový díl seriálu, jehož nová série se začne točit v Londýně.
Ze sitcomu Blaník.
Ze sitcomu Blaník. | Foto: stream.cz

Praha/Londýn - Na seriálového lobbistu Tondu Blaníka, představovaného hercem Markem Danielem, se obrátil dokonce i britský premiér David Cameron. Potřeboval totiž poradit, jak na Evropskou unii a Donalda Tuska. "Království spojené mít problém s Evropská unie, vy moci pomoci řešit."

Tonda Blaník hovoří v bonusovém díle s premiérem Cameronem pomocí internetového překladače. Na dotaz, proč zrovna on, když Velká Británie má celou řadu svých lobbistů, Cameron prostřednictvím překladače odpovídá: 

"Ne, my kultura jiná, proto já volat vás, vy mít svinstvo pro nás, které my moci dát polský Donald Kel (Tusk)."

Britský předseda vlády byl s prací českého lobbisty spokojen a zve ho 28. listopadu do Londýna.

V ten den totiž přijede do britské metropole autorský tým pod vedením režiséra Marka Najbrta a herce Marka Daniela uvést britskou premiéru Kanceláře Blaník na závěrečném večeru filmového festivalu Made in Prague.

Tvůrci jsou zvědaví, jak českou politickou satiru přijmou britští diváci odchovaní seriálem Je to soda (The Thick of It), kterým se  Kancelář Blaník inspirovala.

"Už bylo načase, aby náš nejlepší národní lobbista Tonda Blaník expandoval do ciziny. A považuji za  opravdu symbolické, že jeho první zahraniční cesta míří právě do staré dobré Anglie, kolébky parlamentní demokracie," uvedl k britské premiéře Blaníku režisér Marek Najbrt.

Co vedlo tvůrce k natočení politického sitcomu? Z jakých materiálů čerpali? A zaznamenali reakce od politiků? Odpovídá režisér seriálu Blaník Marek Najbrt. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

Další zprávy