Vy mít svinstvo pro nás. Lobbista Tonda Blaník radí už i Cameronovi, pojede za ním do Londýna

hrz
24. 11. 2015 14:09
Tonda Blaník a jeho tým přijíždí do Londýna. Pomůže tu Davidu Cameronovi s Evropskou unií a Donaldem Tuskem a uvede na závěrečném večeru filmového festivalu Made in Prague organizovaném Českým centrem Londýn deset nejlepších dílů Blaníku. Tvůrci právě pro tuto projekci připravili bonusový díl seriálu, jehož nová série se začne točit v Londýně.
Ze sitcomu Blaník.
Ze sitcomu Blaník. | Foto: stream.cz

Praha/Londýn - Na seriálového lobbistu Tondu Blaníka, představovaného hercem Markem Danielem, se obrátil dokonce i britský premiér David Cameron. Potřeboval totiž poradit, jak na Evropskou unii a Donalda Tuska. "Království spojené mít problém s Evropská unie, vy moci pomoci řešit."

Tonda Blaník hovoří v bonusovém díle s premiérem Cameronem pomocí internetového překladače. Na dotaz, proč zrovna on, když Velká Británie má celou řadu svých lobbistů, Cameron prostřednictvím překladače odpovídá: 

"Ne, my kultura jiná, proto já volat vás, vy mít svinstvo pro nás, které my moci dát polský Donald Kel (Tusk)."

Britský předseda vlády byl s prací českého lobbisty spokojen a zve ho 28. listopadu do Londýna.

V ten den totiž přijede do britské metropole autorský tým pod vedením režiséra Marka Najbrta a herce Marka Daniela uvést britskou premiéru Kanceláře Blaník na závěrečném večeru filmového festivalu Made in Prague.

Tvůrci jsou zvědaví, jak českou politickou satiru přijmou britští diváci odchovaní seriálem Je to soda (The Thick of It), kterým se  Kancelář Blaník inspirovala.

"Už bylo načase, aby náš nejlepší národní lobbista Tonda Blaník expandoval do ciziny. A považuji za  opravdu symbolické, že jeho první zahraniční cesta míří právě do staré dobré Anglie, kolébky parlamentní demokracie," uvedl k britské premiéře Blaníku režisér Marek Najbrt.

Co vedlo tvůrce k natočení politického sitcomu? Z jakých materiálů čerpali? A zaznamenali reakce od politiků? Odpovídá režisér seriálu Blaník Marek Najbrt. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 6 minutami

Na japonském ostrově Suwanose vybuchla sopka Mt. Otake

Sopka Mt. Otake ležící na ostrově Suwanose na jihozápadě Japonska ve středu vybuchla. Velké kameny vymrštěné z kráteru dopadaly téměř kilometr daleko. Místní úřady zvýšily stupeň varování a omezily přístup obyvatel do okolí sopky, informovala agentura Kjódó.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy