Lobbista Blaník se vrací. O další sérii rozhodnou diváci

ČTK ČTK
27. 3. 2015 12:45
Internetová televize Stream.cz zahajuje další řadu seriálu Kancelář Blaník.
Ze sitcomu Blaník.
Ze sitcomu Blaník. | Foto: stream.cz

Praha - Politická satira o schopném lobbistovi v podání Marka Daniela se vrací po tříměsíční přestávce a tvůrci slibují, že se znovu zaměří na aktuální dění v zemi.

"Blaník pro nás nedrží prvenství jen v nákladnosti, ale také je, jak jsme zjistili, pro diváky jedničkou v rámci politického zpravodajství," sdělil šéfproducent Stream.cz Lukáš Záhoř. V nadsázce pak uvedl, že pauzy mezi jednotlivými sériemi diváci nesou nelibě, "protože bez Tondy Blaníka najednou ztrácejí přehled o politickém dění ve státě".

Třetí řada přinese šestnáct dílů, v nichž se po boku Marka Daniela znovu objeví jeho asistenti Halka Třešňáková a Michal Dalecký. První epizoda bude zveřejněna v pátek večer na Facebooku, v samotné internetové televizi pak o den později při tradiční sobotní premiéře. Se sociálními sítěmi se Blaník snaží pracovat rovněž prostřednictvím twitterového konta, který televize označuje za jeden z "nejvirálnějších".

Sázku na politickou satiru si Stream.cz zatím pochvaluje. "Jestliže jsme po odvysílání druhé série uváděli, že průměrný počet přehrání jednotlivých epizod je 300 tisíc, tak nyní se, i přes tříměsíční pauzu, během které se seriál nevysílal, blíží čtyř stům tisícům," uvedl šéfproducent televize, která na výrobě spolupracuje s produkční společností Negativ. Na otázku po budoucnosti seriálu ale zatím konkrétní nebyl. "O případném pokračování budeme jednat až podle diváckých reakcí na třetí sérii teď v průběhu jara," uvedl.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy