Lobbista Blaník se vrací. O další sérii rozhodnou diváci

ČTK ČTK
27. 3. 2015 12:45
Internetová televize Stream.cz zahajuje další řadu seriálu Kancelář Blaník.
Ze sitcomu Blaník.
Ze sitcomu Blaník. | Foto: stream.cz

Praha - Politická satira o schopném lobbistovi v podání Marka Daniela se vrací po tříměsíční přestávce a tvůrci slibují, že se znovu zaměří na aktuální dění v zemi.

"Blaník pro nás nedrží prvenství jen v nákladnosti, ale také je, jak jsme zjistili, pro diváky jedničkou v rámci politického zpravodajství," sdělil šéfproducent Stream.cz Lukáš Záhoř. V nadsázce pak uvedl, že pauzy mezi jednotlivými sériemi diváci nesou nelibě, "protože bez Tondy Blaníka najednou ztrácejí přehled o politickém dění ve státě".

Třetí řada přinese šestnáct dílů, v nichž se po boku Marka Daniela znovu objeví jeho asistenti Halka Třešňáková a Michal Dalecký. První epizoda bude zveřejněna v pátek večer na Facebooku, v samotné internetové televizi pak o den později při tradiční sobotní premiéře. Se sociálními sítěmi se Blaník snaží pracovat rovněž prostřednictvím twitterového konta, který televize označuje za jeden z "nejvirálnějších".

Sázku na politickou satiru si Stream.cz zatím pochvaluje. "Jestliže jsme po odvysílání druhé série uváděli, že průměrný počet přehrání jednotlivých epizod je 300 tisíc, tak nyní se, i přes tříměsíční pauzu, během které se seriál nevysílal, blíží čtyř stům tisícům," uvedl šéfproducent televize, která na výrobě spolupracuje s produkční společností Negativ. Na otázku po budoucnosti seriálu ale zatím konkrétní nebyl. "O případném pokračování budeme jednat až podle diváckých reakcí na třetí sérii teď v průběhu jara," uvedl.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy