Nový Top Gear je pod palbou kritiky. Klesá sledovanost, diváci kritizují moderátory i nízkou kvalitu

Magazín Magazín
Aktualizováno 6. 6. 2016 11:07
Úvodní díl nové série Top Gearu byl diváky v online průzkumu ohodnocen jako málo kvalitní. Lidé kritizují nejenom styl humoru moderátora Chrise Evanse, ale i produkční tým. Podle nejmenovaného zdroje byla použita nahrávka smíchu, protože se publikum ve skutečnosti ve studiu nesmálo a nastávaly momenty trapného ticha. Druhý díl navíc zaznamenal výrazný propad ve sledovanosti.
Chris Evans
Chris Evans | Foto: ČTK

První díl nové série Top Gear diváky nezaujal. Dosáhl sice vysoké sledovanosti, k obrazovkám přitáhl zhruba 6,2 milionů lidí a Evans v pondělním tweetu dokonce hovoří o devíti milionech, ale zároveň v průzkumu získal nálepku jednoho z nejméně kvalitních pořadů uplynulého týdne. Vyplynulo to z interních dat televize BBC, na která upozornil web britského deníku The Telegraph.

Druhý díl ale zaznamenal výrazný pokles, pořad sledovaly necelé tři miliony, píše deník The Guardian. Evans se přitom v minulosti nechal slyšet, že cokoliv pod pět milionů diváků je pro něj zklamáním.   

Publikum navíc pilotní díl v online průzkumu ohodnotilo jako nekvalitní, ve srovnání s ostatními pořady BBC získal o 20 bodů nižší ohodnocení. Stejně nízké známky obdržela pouze velmi neúspěšná ranní show Daybreak v roce 2014.

Vedení televize zároveň obdrželo přes 400 kritických dopisů, v nichž lidé žádají, aby si moderátor Chris Evans odpustil vtipy na svého předchůdce Jeremyho Clarksona. Negativní komentáře kolují i na sociálních sítích, kde lidé kritizují nejenom Evanse, ale i produkční tým.

Podle nejmenovaného zdroje byla při natáčení použita i nahrávka umělého smíchu, protože ve studiu panovalo trapné ticho a Evansovým vtipům se publikum málo smálo. 

Tiskový zástupce Top Gearu nařčení nejmenovaného diváka, které zveřejnil bulvární deník The Sun, popřel. "Je dobře známo, že Top Gear není živým vysíláním a vždy je upravován. A tento pořad byl upraven stejným způsobem jako všechny předešlé," uvedl. 

Na Twitteru se hájil i Chris Evans a poukazoval na rostoucí čísla sledovanosti v průběhu vysílání. "Nový Top Gear je hit. Úvodní díl nové série měl mnohem vyšší sledovanost než ten z poslední řady," napsal.

BBC zatím zůstává v klidu a postavila se za Evanse. Nové pořady podle televize získávají tradičně nízké ohodnocení a je jen otázkou času, kdy se v očích diváků kvalita zvýší.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy