Nový Top Gear je pod palbou kritiky. Klesá sledovanost, diváci kritizují moderátory i nízkou kvalitu

Magazín Magazín
Aktualizováno 6. 6. 2016 11:07
Úvodní díl nové série Top Gearu byl diváky v online průzkumu ohodnocen jako málo kvalitní. Lidé kritizují nejenom styl humoru moderátora Chrise Evanse, ale i produkční tým. Podle nejmenovaného zdroje byla použita nahrávka smíchu, protože se publikum ve skutečnosti ve studiu nesmálo a nastávaly momenty trapného ticha. Druhý díl navíc zaznamenal výrazný propad ve sledovanosti.
Chris Evans
Chris Evans | Foto: ČTK

První díl nové série Top Gear diváky nezaujal. Dosáhl sice vysoké sledovanosti, k obrazovkám přitáhl zhruba 6,2 milionů lidí a Evans v pondělním tweetu dokonce hovoří o devíti milionech, ale zároveň v průzkumu získal nálepku jednoho z nejméně kvalitních pořadů uplynulého týdne. Vyplynulo to z interních dat televize BBC, na která upozornil web britského deníku The Telegraph.

Druhý díl ale zaznamenal výrazný pokles, pořad sledovaly necelé tři miliony, píše deník The Guardian. Evans se přitom v minulosti nechal slyšet, že cokoliv pod pět milionů diváků je pro něj zklamáním.   

Publikum navíc pilotní díl v online průzkumu ohodnotilo jako nekvalitní, ve srovnání s ostatními pořady BBC získal o 20 bodů nižší ohodnocení. Stejně nízké známky obdržela pouze velmi neúspěšná ranní show Daybreak v roce 2014.

Vedení televize zároveň obdrželo přes 400 kritických dopisů, v nichž lidé žádají, aby si moderátor Chris Evans odpustil vtipy na svého předchůdce Jeremyho Clarksona. Negativní komentáře kolují i na sociálních sítích, kde lidé kritizují nejenom Evanse, ale i produkční tým.

Podle nejmenovaného zdroje byla při natáčení použita i nahrávka umělého smíchu, protože ve studiu panovalo trapné ticho a Evansovým vtipům se publikum málo smálo. 

Tiskový zástupce Top Gearu nařčení nejmenovaného diváka, které zveřejnil bulvární deník The Sun, popřel. "Je dobře známo, že Top Gear není živým vysíláním a vždy je upravován. A tento pořad byl upraven stejným způsobem jako všechny předešlé," uvedl. 

Na Twitteru se hájil i Chris Evans a poukazoval na rostoucí čísla sledovanosti v průběhu vysílání. "Nový Top Gear je hit. Úvodní díl nové série měl mnohem vyšší sledovanost než ten z poslední řady," napsal.

BBC zatím zůstává v klidu a postavila se za Evanse. Nové pořady podle televize získávají tradičně nízké ohodnocení a je jen otázkou času, kdy se v očích diváků kvalita zvýší.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy