Nový Top Gear je pod palbou kritiky. Klesá sledovanost, diváci kritizují moderátory i nízkou kvalitu

Magazín Magazín
Aktualizováno 6. 6. 2016 11:07
Úvodní díl nové série Top Gearu byl diváky v online průzkumu ohodnocen jako málo kvalitní. Lidé kritizují nejenom styl humoru moderátora Chrise Evanse, ale i produkční tým. Podle nejmenovaného zdroje byla použita nahrávka smíchu, protože se publikum ve skutečnosti ve studiu nesmálo a nastávaly momenty trapného ticha. Druhý díl navíc zaznamenal výrazný propad ve sledovanosti.
Chris Evans
Chris Evans | Foto: ČTK

První díl nové série Top Gear diváky nezaujal. Dosáhl sice vysoké sledovanosti, k obrazovkám přitáhl zhruba 6,2 milionů lidí a Evans v pondělním tweetu dokonce hovoří o devíti milionech, ale zároveň v průzkumu získal nálepku jednoho z nejméně kvalitních pořadů uplynulého týdne. Vyplynulo to z interních dat televize BBC, na která upozornil web britského deníku The Telegraph.

Druhý díl ale zaznamenal výrazný pokles, pořad sledovaly necelé tři miliony, píše deník The Guardian. Evans se přitom v minulosti nechal slyšet, že cokoliv pod pět milionů diváků je pro něj zklamáním.   

Publikum navíc pilotní díl v online průzkumu ohodnotilo jako nekvalitní, ve srovnání s ostatními pořady BBC získal o 20 bodů nižší ohodnocení. Stejně nízké známky obdržela pouze velmi neúspěšná ranní show Daybreak v roce 2014.

Vedení televize zároveň obdrželo přes 400 kritických dopisů, v nichž lidé žádají, aby si moderátor Chris Evans odpustil vtipy na svého předchůdce Jeremyho Clarksona. Negativní komentáře kolují i na sociálních sítích, kde lidé kritizují nejenom Evanse, ale i produkční tým.

Podle nejmenovaného zdroje byla při natáčení použita i nahrávka umělého smíchu, protože ve studiu panovalo trapné ticho a Evansovým vtipům se publikum málo smálo. 

Tiskový zástupce Top Gearu nařčení nejmenovaného diváka, které zveřejnil bulvární deník The Sun, popřel. "Je dobře známo, že Top Gear není živým vysíláním a vždy je upravován. A tento pořad byl upraven stejným způsobem jako všechny předešlé," uvedl. 

Na Twitteru se hájil i Chris Evans a poukazoval na rostoucí čísla sledovanosti v průběhu vysílání. "Nový Top Gear je hit. Úvodní díl nové série měl mnohem vyšší sledovanost než ten z poslední řady," napsal.

BBC zatím zůstává v klidu a postavila se za Evanse. Nové pořady podle televize získávají tradičně nízké ohodnocení a je jen otázkou času, kdy se v očích diváků kvalita zvýší.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy