Stařenka krmila zatoulané kočky, teď jí hrozí vězení. Stěžovali si na ni sousedé

Magazín Magazín
5. 8. 2019 10:45
V americkém státě Ohio sídlí město Garfield Heights, jehož název leckomu připomene slavného komiksového kocoura. Je tedy paradoxní, že jeho 79leté obyvatelce teď hrozí pobyt ve vězení za překvapivý zločin - krmení zatoulaných koček. To je totiž ve městě ilegální a stařenka se ho navzdory výstrahám soudu dopouštěla opakovaně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Jako milovnice koček neměla 79letá Nancy Segulová na výběr. Když se její soused před pár lety odstěhoval a nechal své kočky v opuštěném domě, neváhala a začala je krmit. V jiných částech světa by se jejímu samaritánství nikdo nedivil, ale Garfield Heights patří mezi města, kde je krmení zatoulaných zvířat ilegální.

Lidé ze sousedství si proto na chování Segulové začali stěžovat správci městského zvířectva a podle amerického webu CNN žena už od roku 2015 dostávala od města napomenutí. "Za to, že se stará o příliš mnoho zvířat a neuklízí po nich nepořádek, který zanechávají na zahradách sousedních domů, dostala Segulová v roce 2017 dvouletý podmíněný trest," řekl televizní stanici soudce Tim Riley.

Segulová tehdy u soudu slíbila, že už zatoulaná zvířata krmit nebude, což ovšem nedodržela. Při dalším předvolání, které se uskutečnilo letos, jí tak soudce nařídil deset dní vězení. Tento trest ale po dalším příslibu nápravy odvolal.

Ani tentokrát však Segulová závazek nesplnila, a tak má 11. srpna natvrdo nastoupit do vězení za pohrdání soudem. Mezitím soudce Riley nařídil, aby policisté z jejího domu vyhnali všech 22 koček. Segulová se proti rozhodnutí odvolala a nyní ji u soudu čeká další slyšení.

Její rodinu rozsudek šokoval. "Lidé určitě tuší, co se ve věznicích může dít, a přesto do jedné takové klidně pošlou mou 79letou matku," pozastavil se nad usnesením soudu syn Dave Pawlowski. "Lidé se dopouštějí daleko horších věcí, takže mi to vzhledem k tomu, co jsem sama udělala, přijde jako příliš velký trest," citovala CNN samotnou Segulovou.

Soudce Riley argumentoval, že stařenka může ve své situaci jednoduše zaplatit pokutu a že situace takto eskalovala až po tom, co se provinění násobila. "Náš soudní obvod i město plně chápou, že mnoho lidí je z domácích mazlíčků nadšených, ale stejně tak musíme zohlednit, že spousta lidí to vidí jinak," dodal.

Video: Kočky nás terorizují a chtějí vychovávat, říká kočičí psycholožka

Ve většině případů vychovávám spíš chovatele než kočky. Kočka by měla dobře vědět, kde je její místo, má ale pocit, že všemu vládne. | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 43 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy